Juici Juici komentáře u knih

.. A tak mu pomohl ..

Dala jsem tomu velikáááánskou šanci. Mimochodem by mě pan Jonas Jonasson měl pochválit, já se totiž jen tak do zčásti historické knihy nedokopu - chtěla jsem říct nikdy. A už vůbec ne, když má 400 stran! Ale tak jsem četla, četla, četla až jsem dočetla. Co z toho plyne? Ano, byla čtivá a trošku vtipná. A Alana umřít nenechal, za to dávám hvězdu navrch!

03.01.2016 3 z 5

Moje sestra Jodie Moje sestra Jodie Jacqueline Wilson

.. Nikdy nezapomeneme na naší starší sestru Jodie ..

První kniha u které jsem brečela, jak malá holka. Ostatně já byl malá holka. Věřím, že i dnes bych se rozbrečela znova. Miluji Jacqueline a její knihy. Moje sestra Jodie patří k těm nejoblíbenějším.

03.12.2015 5 z 5

17 tváří ženy 17 tváří ženy Alice Kirš

.. Úspěšný život :) ..

Alice Kirš je velice inspirativní žena. 17 tváří ženy je nádherná sbírka cenných informací pro ženy, dívky, slečny, paní, babičky, tetičky, sestry, sestřenice.. Doporučuji.

03.12.2015 5 z 5

Jenom ne Rich Jenom ne Rich Penelope Bloom

.. ,,Tak. Teď si moje. Celá moje,, ..

Já mám teď trošku smůlu na romány. Zase mě to nepřesvědčilo a moc nebavilo. Bylo to takové nemastné neslané. Co s tím, snad jen, že příště budu mít šťastnější ruku. Tady mě hlavní postavy nezaujaly a příběh byl až moc jasně předvídatelný.

02.11.2023 2 z 5

Ten první Ten první Roni Loren

.. Vyhráli jsme ..

Nečekala jsem, že mě tento příběh tak osloví. Od klasických romantických knih se to liší tím, že tady přibyl navíc velmi nepříjemný a nevšední zážitek, který dal knize jiný směr. Vnímala jsem možná trochu nádech detektivky, kdy jsem pořád měla pocit, že Finna nebo Liv najdou chlapi z gangů a budou se jim snažit znovu ublížit. Každopádně to už by bylo moc překombinované a jsem ráda, že to tak nebylo.

Moc se mi líbily přirozené dialogy. Bylo to velmi sympatické a často to v knihách nenacházím. Stejně tak chválím pozvolný nástup sprostého slovníku, kdy všeho bylo napsáno s mírou přesně tak, aby to jako celek takhle skvěle fungovalo.

Jsem mile překvapena a těším se na další knihy od této spisovatelky.

18.08.2023 4 z 5

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

.. Do setkání zbývalo pět hodin ..

Po shlédnutí vcelku kladných recenzí jsem si knihu vypůjčila a dala se do čtení. Styl kterým je kniha napsaná mě nenadchnul. Prapodivné odstavce a skoro žádná přímá řeč. Krátké kapitoly byly super, rychleji se díky nim četlo. Ze začátku se mi nezamlouvalo, jak se přeskakuje z roků a ještě k tomu se jmény.

Příběh byl pro mě velmi slabý. Mnoho zvláštních nerealistických situací. Vše bylo tak jednoduše a snadno vyřešeno. Chyběla mi hloubka v ději. V knize jsem často vnímala, jak se autorka dotýká aktuálních problémů v systému, lidských předsudků i rasismu. Bohužel s nevyužitým potenciálem příběhu.

Další díly nemám v plánu číst. Jsem ráda, že kniha měla jen něco málo přes 200 stran a tím jsem byla schopna dočíst celou knihu vcelku rychle.

27.07.2023 2 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

.. Dokázala toho víc, než v co v životě vůbec doufala, a nikdy nelitovala toho, že se jí nepodařilo stát se princeznou ..

Vcelku slušně uzavřená série Selekce (první 3 díly). Kniha hezky zpracovaná s moc hezkými ilustracemi. Nejhezčí povídkou pro mě byl Princ. Maxon je prostě miláček. Mile zakončená pohádková etapa.

23.07.2023 3 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

.. Na rty se mi pomalu vkrádá úsměv ..

Druhý díl byl mnohem lepší. Jedna z věcí, proč tomu tak je, je Lýdie. Tato linka mě nadchla. Sympatická slečna jejíž příběh je velmi zajímavý. Celkově vyprávění života v Maxton Hall ožilo. Těším se na třetí díl, kde se rozklíčuje mnoho nedořešených životních situací.

Mám tu takovou věc pod čarou.
Otřesný překlad, kterého jsem si nemohla nevšimnout, musím zmínit. Díky tomu určitě vznikl takový vtípek, kdy překladatelka udělala z Rebel Wilson chlapa :) Když spolu holky pořádají dámský večer u Ruby doma a vyberou film Jak přežit single se skvělým Rebel Wilson .. Stane se :)

01.07.2023 4 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

(SPOILER) .. Bohužel to chápu až teď, kdy už je příliš pozdě ..

Narovinu říkám, že jsem se namlsala u knihy Osamělé srdce a předpokládala jsem od Mony další pecka čtení.

Příběh Ruby a Jamese začne být zajímavý až skoro ke konci knihy, kdy odjíždí na Oxford. Do té doby je to nuda a dost mě to zklamalo. Děj se táhne a až na konci nabírá na obrátkách. Moc se mi líbí, že vážné situace ke konci, nejsou natahovány a řeší je vcelku rychle na pár stranách. Žádné kličkování, což je super. Bohužel se děje konec, kdy Ruby dostává další ránu se kterou se bude muset poprat. Což mi zase začíná vadit. James je dost lehkomyslný a nechává se snadno unést svojí egoistickou bandou. Škoda. Sotva se z jednoho problému přesunou k lásce, vzápětí se zase vracíme zpátky na začátek. Možná ještě hůř. Druhý díl se podle mého předpokladu bude s vážnými situacemi vypořádávat pomaleji. Snad se pletu. Uvidíme.

Moje hodnocení mě dost mrzí, ale Zachraň mě nemá na TOP knihy v mém seznamu.

30.06.2023 3 z 5

První První Kiera Cass

(SPOILER) .. Tohle je mnohem víc ..

Třetí díl byl lepší než druhý. Pořád mě ale vytáčelo, jak se pomalu každou kapitolu America s Maxonem scházely a rozcházely. To už mě po dvou knihách hodně rozčilovalo.

Na finále jsem se těšila a bohužel nebylo tak rozepsané, jako někdy zbytečně ubíhající dny v paláci. Korunovaci jsem čekala, jako zlatý hřeb celé série, ale přišla mi dost odfláknutá. Největší emoci jsem měla, když Maxon sdělil Americe, že jí umřel otec. To mě opravdu mrzelo. Bitva ke konci knihy a jak se autorka rychle zbavila postav, které se do příběhu už moc nehodí, bylo nefér. Vyřešila tím docela jednoduše krále i Anne. A ta Celesta? No nevím. Úplně jsem z toho nebyla nadšená.

Mám v plánu dočíst celou sérii, i když mě úplně nenadchla.

18.06.2023 3 z 5

Tina Tina Hana Repová

.. Adam mu v duchu popřál, aby našel, co hledá ..

Jsem asi první, která dá velmi slabé hodnocení. Kniha pro mě byla veliká nuda. Vůbec jsem se nemohla začíst. S každou kapitolou jsem doufala, že už budu na konci knihy a ulevilo se mi, když se tak stalo. Postavy byly nemastné neslané, příběh prostě neobsahoval nic překvapivého. Prvním dílem tedy začínám i končím.

12.06.2023 1 z 5

Potopené lodě Potopené lodě Tami Fischer

(SPOILER) .. Dohodnuto ..

Hollister je prostě další sexy sympaťák do sbírky. Celou knihu bavil a byl prostě k sežrání. Carla mě naopak bavila trošku méně. Když jsem ale zjistila, z jak temperamentní rodiny je, rozhodně to k její povaze pasovalo. Mám ráda, když nás spisovatelka nechává celou knihu v napětí, cítíme jiskření a oheň mezi hlavní dvojicí a dobře napsané erotické scény přicházejí, jako třešnička na dortu ke konci knihy.

Líbí se mi propojování hudby s knihou, kdy si mohu pustit playlist připravený v knize a prožívat příběhy o to intenzivněji.

Pokud mám porovnat s prvním dílem, tak byl tento méně eroticky nabitý než u Elly a Chese. Potom mi do poloviny knihy byla hlavní hrdinka Carla trošku nepříjemná a dost mi vadilo, jak byla ostrá. To o hlavní hrdince z prvního dílu říci nemohu.

Závěrem musím říct, že série patří mezi mé oblíbené. Jsem mezi přáteli Fletcherovi univerzity jako doma a mám radost, že v dalším díle nakoukneme do života Lenny a mého dalšího žhavého oblíbence Creeda.

05.06.2023 5 z 5

Spálené mosty Spálené mosty Tami Fischer

.. Já vím. Proto teď uvařím kafe ..

Začnu obálkou knihy. Nevím proč, ale spíše mě odrazovala. Neříkám, že je ošklivá. Každopádně, když jsem se do knihy začetla, zjistila jsem, že mi nesedí ani s příběhem.

Ale! Mně se kniha moc líbila. Začetla jsem se velmi rychle. Nejvíc mě teda unesla chemie mezi Chesem a Ellou. Oba dva je miluji. Ta přitažlivost mezi nimi mě přiváděla k šílenství. Naprosto skvěle napsané.

Jsem zklamána, že jejich příběh skončil. Krásně jsem si početla. I přes obálku si kniha zaslouží celých 5* !

10.05.2023 5 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

(SPOILER) .. Nechci, aby ses změnila. Ani trochu. Miluju tě se vším, co k tobě patří. I kdybych mohl, nezměnil bych na tobě nic. Ovšem s výjimkou tvého příjmení ..

Tak tady jsem šlápla malinko vedle. Nebavilo mě to. Je to sice oddechová četba, ale tohle bylo až moc klišé. Nuda. Musela jsem se do čtení nutit a to je vždy známka špatně zvolené knihy.

Hlavní hrdinka mi třičtvrtě příběhu nemohla přijít na chuť. U Chase mi chyběla energie a taky mi moc nepřidalo, když pořád opakoval tu hroznou přezdívku - koláčku -. Další problém mi dělal obal knihy. Tím u mě bohužel ztratil Chase zájem úplně. Ještě mohu vytáhnout, kdy seděl na schodech a hlídal Reese. To už bylo opravdu hodně přitažené za vlasy.

Hvězdičku za překlad - konečně kniha se skoro nulovými chybami. Druhou hvězdičku za kapitoly, které díky tomu rychle utíkaly.

02.05.2023 2 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

.. Jste poslední z velkých romantiků, pane prokurátore ..

Poslední díl série a další bych pravděpodobně již nečetla. Každopádně musím uznat, že mě poslední díl vtáhnul podobně, jako první.
Daniel mě k mému překvapení bavil a s Marií mi byly sympatičtí.
Podezřelý mě sice vtáhnul do děje až déle, ale poté to byla opět a zase jednoduchá a rychlá jízda.

02.04.2023 3 z 5

Komisař Komisař Paulina Świst

.. Se Šedivákem je konec ..

Hned po pár stránkách jsem měla radost, že Kinga a Łukazs neskončily prvním dílem. Moc pěkně je spisovatelka propletla s příběhem i v druhé knize - palec nahoru.
Tím můj optimismus pomalu klesá. Upřímně mě to do půlky knihy moc nebavilo. Radek docela zajímavý týpek, Zuzana otravná pulina. Druhá část knihy už byla akčnější a trochu mě probrala z myšlenek, jestli vůbec sérii dočtu.
Souhlasím s názory, že je to velmi jednoduchá a nenáročná série.

30.03.2023 2 z 5

Polévky ze Svatojánu Polévky ze Svatojánu Eva Francová

Miluji polévky a proto jsem neudělala chybu, když jsem knihu donesla domů. Již několik receptů vařím tradičně a další se učím. Co stránka to jeden recept na polévku. Krásně a jednoduše zpracováno. Je to moje již třetí kuchařka od této spisovatelky.

23.01.2023 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

.. To já ji porodila a já ji přivedla zpátky mezi živé ..

Jedna z mála knih, kdy mi to dějové prolínání nevadilo a bavily mě všechny postavy. Žádná se mi nechtěla nuceně číst, všechno na klid. Mrazení se sice moc nekonalo, každopádně knihu jsem přelouskala během chvilky - je velmi čtivá. A konec nám značí možné pokračování?

13.03.2018 5 z 5

Kuchařka ze Svatojánu - zdraví z kuchyně Kuchařka ze Svatojánu - zdraví z kuchyně Eva Francová

Moc pěkně napsaná, příjemná a chutná kuchařka proložená krásnými texty :-)

01.02.2017 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

.. Umožnilo mi to zbavit se veškerého strachu: a to byl klíč k záchraně mého života ..

Jak tu již bylo zmíněno, přišlo mi, že se kniha od určité části stále opakovala. Za strasti, které si autorka musela prožít a za nový pohled na smrt dávám 2*. Bohužel jsem čekala více..

03.12.2015 2 z 5