jprst jprst komentáře u knih

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Jedna z opravdu povedených autorčiných detektivek. Povedená zápletka, rafinované matení čtenáře ze strany autorky, který je nakonec po Poirotově mistrném a logickém odhalení vraha, je až překvapen tím, že na to sám nepřišel.

28.01.2023 5 z 5

Robin Hood Robin Hood Alexandre Dumas, st.

Taková romantická pohádka pro dospělé špičce autorovy tvorby poněkud vzdálená a nemám pocit, že by mne to nalákalo někdy v budoucnu k opakovanému přečtení.

28.01.2023 3 z 5

Není hluchý jako hluchý Není hluchý jako hluchý Ed McBain

Opět povedená detektivka, další z většiny autorových, ke kterým se docela rád občas vrátím. Autor prostě ví, co čtenář chce a očekává, a tak mu to v dostatečné míře dokáže předložit.

22.01.2023 5 z 5

Advokát Advokát Michael Connelly

Čtivý příběh, rozjezd sice poněkud pomalejší, ale pak to získá na obrátkách bez zbytečných odboček a vycpávek až k parádnímu finále. Tohle má autor ve většině svých knih prostě bravurně zmáknuté.

22.01.2023 5 z 5

Gravitace Gravitace Tess Gerritsen

Autorka se pustila do poněkud jiného žánru a prostředí, ale její schopnost zaujmout čtenáře a vtáhnout ho do děje se projevilo i u tohoto příběhu.

20.01.2023 4 z 5

Milostné koláže Milostné koláže Bohumil Sláma

Objeveno a prolistováno v mém oblíbeném antikvariátu, mé hodnocení je zcela jednoznačné: zbytečná kniha a plýtvání papírem.

17.01.2023 odpad!

Noc plná útěchy Noc plná útěchy Anna Sedlmayerová

Vyloveno v nádražní knihobudce, odloženo v cílové stanici. Slabota tak maximálně na jednu hvězdu a druhou za českou autorku. Tohle bylo opravdu dobré jen na tu cestu vlakem.

14.01.2023 2 z 5

České středohoří České středohoří Anna Sedlmayerová

Jedna z publikací , které jsou především mladšími členy naší rodiny označovány za "plevel" v rodinné knihovně. Částečně s nimi souhlasím, podstatná část slovního doprovodu je úsměvná, místy snad až trapná. Ovšem černobílé fotografie z tehdejšího Českého středohoří dokážou v porovnání se současností hodně zaujmout a občas to dá i dost hledání.

14.01.2023 3 z 5

Grandlová brož Grandlová brož Anna Sedlmayerová

Je už to strašně dávno, možná až padesát let, kdy jsem tuhle knihu přečetl poprvé, nedávno jsem na ni narazil mezi knihami vyřazenými z místní knihovny, tak jsem si ji připomenul a nelitoval jsem. Poměrně poutavý příběh se zajímavě vyfabulovanou detektivní zápletkou, ale především s více než dobře vykreslenými povahami, myšlením a jednáním hlavních postav.

14.01.2023 4 z 5

Psáno na tanku Psáno na tanku Grigorij Ivanovič Peněžko

Samozřejmě je obsah této knihy přizpůsoben tehdejší ideologii v době jejího prvního vydání, ale i tak poskytne zájemcům o historii II. světové války zajímavý pohled na krátký úsek tankových bojů po napadení Sovětského svazu německou armádou.

14.01.2023 4 z 5

Čínskou medicínou ke zdraví Čínskou medicínou ke zdraví Stephen Gascoigne

Pro začátečníky pomůcka pro teoretickou základní orientaci v čínském léčitelství, ale pro praktické využití naprosto nulový význam.

09.01.2023 2 z 5

Vrahem může být kdokoliv Vrahem může být kdokoliv Jeffery Deaver

Jak už to u povídkových knih bývá, úroveň jednotlivých povídek je rozdílná, ale Deaver je prostě Deaver...

09.01.2023 5 z 5

Pašerák Pašerák Miroslav Žamboch

Přečetl jsem, ale žádné nadšení se nedostavilo. Chyba je ale ve mně,tohle jsem zkusil spíše ze zvědavosti a jen jsem se přesvědčil, že tenhle druh literatury pro mne není, ačkoliv jinak mám žánr sci-fi docela rád.

09.01.2023 3 z 5

Nechte maličkých Nechte maličkých Peter Tremayne (p)

I ve třetí části série udržel autor vysokou úroveň předchozích dvou . Pro čtenáře, kteří mohou stejně jako já historické detektivky, jde o příjemný čtenářský zážitek.

09.01.2023 4 z 5

Rubáš pro arcibiskupa Rubáš pro arcibiskupa Peter Tremayne (p)

Hodně dobré pokračování této série, slušná historická detektivka s poutavě vykombinovanou zápletkou, dovedená do překvapivého ale nakonec logického konce. Příjemné počtení na otravný zimní večer.

09.01.2023 4 z 5

Na mušce lovce Na mušce lovce Albrecht Wacker

Napínavá kniha až do samého konce, i když vzhledem k tomu, že jde o vzpomínky, asi neodpovídá až tak realitě, ale je spíše jen náhledem na válku z Allerbergerovy strany. Nicméně svoji vypovídací hodnotu tato kniha prostě má a za přečtení stojí.

09.01.2023 3 z 5

Znám tajemství Znám tajemství Tess Gerritsen

Zpočátku to vypadalo na jeden ze slabších autorčiných příběhů, připadlo mi to až zbytečně rozvleklé a překombinované, ale povedený závěr, kdy vše do sebe zapadne, z toho udělá opět příběh za pět hvězd.

04.01.2023 5 z 5

Území trestu Území trestu Jaroslav Kuťák

Mezi původními českými detektivkami mírný nadprůměr, ale nic, co by až tak moc zaujalo. Prostě je to jedna z knih, kterou jsem přečetl, aniž bych při ní usnul, což je pro mne známka její slušné čtivosti, ale za nějakou dobu si na ni ani nevzpomenu. Jo a do mé knihovny jí určitě nepustím.

30.12.2022

Letní smrt Letní smrt Mons Kallentoft

Pro mne tak trochu zklamání, přece jen jsem očekával očekával od druhého dílu něco propracovanějšího, vydařenějšího, co překoná první díl série, leč nestalo se. Opět je průměrná detektivka s dost slušnou hromádkou zbytečných slov.

30.12.2022 3 z 5

Jaro v zahradě Jaro v zahradě neznámý - neuveden

V době svého vydání u nás to byla mezi knihami se zahrádkářskou tématikou jedna ze špičkových, ne ani tak, co se týkalo rad a informací, ale především svým parádním výpravným a přehledným zpracováním. A nutno poznamenat, že stejně vydařené byly i další tři díly nazvané podle ročních období.

30.12.2022 4 z 5