Psáno na tanku

Psáno na tanku https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58949/bmid_psano-na-tanku-ESI-58949.jpg 3 12 5

Psáno na tanku obsahuje jen malý úsek války – pouhých deset dní od 22. června do 3. července roku 1941. Jádrem knihy je vzpomínka na boje u Dubna.

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Naše vojsko

Desjat dněj , 1947

jprst
14.01.2023 4 z 5

Samozřejmě je obsah této knihy přizpůsoben tehdejší ideologii v době jejího prvního vydání, ale i tak poskytne zájemcům o historii II. světové války zajímavý pohled na krátký úsek tankových bojů po napadení Sovětského svazu německou armádou.

JankoStirbey
13.12.2020 3 z 5

Prečítané rýchlo vzhľadom na to, že aj ústup bol zbesilý... Aspoň tak som sa na to pozeral predtým, v knihe je cítiť, že snaha bola, no chýbali prostriedky alebo sa proste "nedarilo". Vcelku zaujímavo opísané tankové boje z počiatku Veľkej vlasteneckej vojny. (Odporúčam staršie vydanie, ktoré obsahuje aj prehľadnú mapu bojiska.)

Pavelpi
29.08.2018 5 z 5

Moc dobrá kniha,která popisuje první dny války z pohledu mladého velitele tankistů.Děj celkem rychle plyne a ukazuje i na pocity vojáků-tankistů,kteří se snaží rozbít nepřítele a zabránit mu v postupu.Jediné co je mi trochu divné,že vojáci mluví spisovně bez sprostých slov,protože to určitě bylo asi jinak.Ale v době,kdy byla kniha u nás vydána to asi jinak napsat nešlo.Volné pokračování je v knize Oděské předmostí.

postoran-CZ
18.04.2018 4 z 5

Přečteno. Místy to snad není úplně čtivé, ale příběhy a osudy "prostého" vojáka na začátku "Velké vlastenecké války" fanouška vojenské historie určitě zaujmou.

vitavita
15.11.2012

Čtivá kniha, zaujme zájemce o 2. sv. válku.