Johnnyman Johnnyman komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Jeden z nejlepších sci-fy románů co jsem kdy četl. Za mě určitě pět hvězd.

25.08.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velice silný a smutný příběh. Nezapomenutelná kniha!!!

22.02.2019 5 z 5

Smrt si říká Engelchen Smrt si říká Engelchen Ladislav Mňačko

Krásně napsaná kniha. Dle mého názoru mohu tuto knihu stylem a kvalitou přirovnat ke Hemingwayově románu Komu zvoní hrana.

25.05.2020 5 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Obyčejný mladý muž vhozen do rozbouřeného moře druhé světové války. Hlavní hrdina se musí přizpůsobit době a prostředí své dovolené a díky tomu také prožívá romatické chvíle se svojí novou ženou. O to hůře se mu vrací zpět na frontu, kde příběh bohužel smutně končí.

16.11.2018 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Dopodrobna promyšlené dílo. Bavilo mě, jak se děj vyvíjel. Za mě super nadčasová kniha.

20.03.2019 5 z 5

Encyklopedie akčního filmu Encyklopedie akčního filmu Petr Cífka

Absolutní nostalgie. Hezky jsem si zavzpomínal na skvělé filmy, co jsem "sjížděl" do nekonečna.

08.09.2020 5 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Kniha k zamyšelní. A opět velice nadčasová.

10.08.2020 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Pro mě asi zatím nejlepší válečný román všech dob. Vlastním vydání z roku 1929 Melantrich Praha

05.03.2020 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Krásně vyprávěný příběh bohužel se smutným koncem. Hrabalův styl psaní je originální a je to můj "šalek kávy".

28.11.2019 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Silný a čtivý příběh. Autor si musel projít peklem. Mohu říci, že některé vyprávěné pasáže mě tak dostali, že jsem knihu musel na chvilku odložit a rozdýchat to!

07.03.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Skvěle napsaná kniha. Poutavý a velice čtivý příběh. Tuto knihu řadím k "top knihám", které jsem kdy četl!!!

05.02.2019 5 z 5

Orel přistál Orel přistál Jack Higgins

Skvělá kniha, napínavá a ani jedna minuta není nudná. Už čtu pokračování "Orel vzlétl" :)

07.11.2018 5 z 5

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

Krásný válečný román se smutným koncem.

02.03.2020 5 z 5

Začátek konce Začátek konce Manel Loureiro

Skvělý a napínavý přiběh. Doporučuji lidem, co milují zombie svět.

28.01.2020 5 z 5

Temné dny Temné dny Manel Loureiro

Druhá kniha a opět nezklamala. Skvělé čtení ze světa zombie apokalipsy.

28.07.2020 5 z 5

Krvavá cesta od Stalingradu Krvavá cesta od Stalingradu Mansur Abdulin

Poutavý příběh obyčejného vojáka Rudé armády, který prošel zásadními boji na východní frontě.

18.02.2020 5 z 5

Agent J-23 Agent J-23 Zbigniew Safjan

Na tento komiks jsem narazil uplně náhodně. Nejčastěji čtu romány z druhé světové války a proto mě Kapitán Kloss velice nadchnul. Chystám se na další z jeho příběhů. Doporučuji pokud čtete komiksy a máte rádi téma druhé světové války.

25.11.2019 5 z 5

Velká hra Velká hra Jurij Petrovyč Dold-Mychajlyk

Slušně napsaný napínavy špionážní román plný zajímavých zvratů.

22.05.2019 5 z 5

Most Most Gregor Dorfmeister

Silně antimilitaristický a tragický román zachycující bandu zfanatizovaných chlapců za každou cenu hájit most

22.06.2020 5 z 5

Hodina mrtvých očí Hodina mrtvých očí Harry Thürk

Skvěle a hlavně realisticky napsaný válečný román.

14.05.2020 5 z 5