JIVaJaH JIVaJaH komentáře u knih

Sítě z pavučin Sítě z pavučin Táňa Keleová-Vasilková

Tušila jsem, že mě zase kniha "vcucne"svým dějem. I když život hlavní hrdinky nebyl v této knize peříčko, tuto četbu beru jako oddechovou.

22.04.2022 5 z 5

Robinson Crusoe (převyprávění) Robinson Crusoe (převyprávění) Jana Eislerová

Moc hezky převyprávěná kniha! Samozřejmě v této verzi je velmi osekaný děj kolem průzkumu ostrova, vytváření obydlí...Oceňuji i ilustrace.Knihu jsem četla se synem a kniha měla úspěch u něj i u mě.

29.03.2022 5 z 5

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

Tak příště raději zase přednášku!

09.03.2022 3 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Odklonila jsem se od žánru, který čtu nejčastěji...a tato kniha byla výborná volba!Tak málo postav v knize, přesto děj letí!

23.02.2022 5 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Příběh poutavý, ilustrace nádherné.

04.02.2022 5 z 5

Tenkrát o Vánocích Tenkrát o Vánocích * antologie

A tak to je, taková je realita. Přes prodávané úsměvy v médiích jsou pro spoustu lidí Vánoce zkouškou jejich duše.
Jsem ráda, že jsem si pořídila knihu s povídkami soudobých autorů.

13.01.2022 5 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Výborná kniha! Nutí přemýšlet nad dnešní dobou a sociálními sítěmi, má dostatek napětí, krásně vykreslená psychologie postav.Doporučuji!

10.01.2022 5 z 5

Zrcadlo Zrcadlo Táňa Keleová-Vasilková

Vím, kdy tyto knihy brát do ruky. Vše je čtenáři tak jasně známé a přeci přinese nějaký užitečný vhled.

14.12.2021 5 z 5

Krvavý pomeranč Krvavý pomeranč Harriet Tyce

S nesympatickou hlavní hrdinkou jsem se naposledy setkala v Dívce ve vlaku. Zde se k tomu přidává ještě role manžela a kolegy. Jakoby hlavní představitelé měli soutěžit, kdo bude u čtenáře míň oblíbený.
Ovšem na druhé straně děj báječně běží, stále se něco děje a zápletka se zaplétá.....

15.11.2021 5 z 5

Prastaré povídky Prastaré povídky Eva Večeřová

Kniha provázená hezkými obrázky. Pro děti poutavé. Text není příliš dlouhý. Střídali jsme se ve čtení sedmiletý syn a já.

08.11.2021 4 z 5

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Peníze a peníze a peníze....za každou cenu je získat pro své blaho. Nekoukám vlevo, vpravo, nehledím na způsobenou bolest. Kniha se závažným tématem. Dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, nelituji však jejího přečtení.

07.11.2021 4 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Jedna z nejpoutavějších knih, které jsem četla! Doporučuji.

22.09.2021 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Za mě velmi dobrá kniha.První strany byly pro mě k unudění, dalšími jsem ale byla odměněná!Odhodlání hledat hlavního hrdiny bylo úžasné!Budu se zajímat o další knihy autora.

29.07.2021 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

O této tragické události jsem četla poprvé, nebyla mi známá. Knihy této autorky mají zcela jiný záběr, než jiná svědectví z války. Jiný úhel pohledu. Osudy Litevců za druhé světové války čtenářům nejsou tolik předkládané. Děkuji za ně.

19.07.2021 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

První kniha od této autorky. Vztahovými propletenci a osudem žen mi připomíná jinou autorku...Mornštajnovou. Kolik zla dokáže napáchat předsudek, zbabělost, lež! Krásné postavy Heda a Imra.

11.07.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

V jednu chvíli jsem si řekla, že už je toto psaní na mě brutální a o další díl nestojím.Přes známou se mi ale dostal do ruky tento díl.Hodnotím jako velmi zdařilý, plný děje.Zajímavá je linka psychologicko-psychiatrická.

09.07.2021 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Nádherná kniha!Velmi smutno musi být čtenáři z role Dana....je to favorit!

01.05.2021 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Tato kniha byla Nesbovina jiného typu, než knihy s HH.Musím říct, že jsem mile překvapena.Sice se knížka na Nesba dost dlouho "rozjíždí", ale mysl čtenáře je i tak ve střehu!Doporučuji.

27.02.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Po delší době jsem přečetla knihu, která mě bavila od začátku do konce.Napětí, dialogy, popisy situaci, míst, kde se hrdinové zrovna vyskytují, osobní příběhy jednotlivých postav.Skvělá a doporučuji!

07.02.2021 5 z 5

Na procházce se psem Na procházce se psem Jeanette Przygoda

Zajímavé a inspirativní čtení pro učenlivého pejskaře.

24.01.2021 5 z 5