Jitulin90 Jitulin90 komentáře u knih

Grimmové Grimmové Kenneth Bøgh Andersen

Nádherná obálka i ilustrace, příběhy krásně temné... Za mě jsou nejlepší Fitcherův pták a Bezručka.

06.12.2023 5 z 5

Smrt před úsvitem Smrt před úsvitem Robert R. McCammon

Skvělý příběh! Užívala jsem si čtení od začátku do konce. Rozhodně se tahle kniha zařadila mezi moje nejoblíbenější! :)

03.10.2023 5 z 5

Pravá bluesová kočka Pravá bluesová kočka Dominik Fiala

Ze začátku jsem měla problém se do příběhu pořádně začíst, možná než jsem si zvykla na styl psaní, nevím. Ale od půlky už mi knížka ubíhala rychle. Byla jiná, než jsem čekala, ale líbila se mi.

24.08.2023 4 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

První půlka knihy je naprostá pecka, úžasná atmosféra, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Druhá půlka trochu pokulhávala, ale konec byl zase fajn. Ve výsledku moc dobrý horor. Nějakou dobu si procházku v lese nejspíš odpustím. :)

14.08.2023 4 z 5

Invaze zlodějů těl Invaze zlodějů těl Jack Finney (p)

Moc pěkně napsaný scifi horor. Skvělá atmosféra vás hned vtáhne do děje a knížku přečtěte jedním dechem. Rozhodně doporučuji.

22.07.2023 4 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

K Temné věži jsem se odhodlávala hrozně dlouho. Odrazovaly mě recenze, že Pistolník je nezáživný, špatně se čte...ale musím říct, že mě mile překvapil. Už se těším na další díl Rolandova putování.

09.04.2023 4 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Uz dlouho jsem neměla v ruce tak krásnou knížku. Příběh byl velmi čtivý, napínavý... Normálně sci-fi nečtu, ale tohle mě moc mile překvapilo.

25.03.2023 4 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Skvělá a zábavná knížka, která předá podstatné informace a nezahltí zbytečnými fakty navíc.

11.01.2023 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Ze začátku mi neseděl styl psaní, ale nakonec příjemná detektivka.

12.11.2022 3 z 5

Vulvou porodní asistentky Vulvou porodní asistentky Alžběta Samková

Čtivě napsané s dostatečným množstvím informací od předporodní přípravy až po dobu po porodu. Doporučuji :)

02.10.2020 4 z 5

Kde kvete tráva Kde kvete tráva Han Kang

Hodně silná kniha, která se dostane pod kůži... rozhodně není pro slabší povahy. Krutost, které jsou lidé schopni, je vykreslena opravdu velmi detailně.

31.03.2019 5 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Dost jsem se musela soustředit na to, že se s každou kapitolou posouvá děj k začátku. Ale i tak se mi kniha moc líbila. :) Zajímavý nápad.

01.02.2019 4 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Tahle kniha mne zasahla asi nejvic ze vsech s tematikou koncentracnich taboru, co jsem kdy cetla...velice silny pribeh, je to neskutecne, jaka zverstva se dela...ale je treba si je pripominat, aby se nezapomnelo, co dokaze s lidmi provest zvracena ideologie.

26.01.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Úžasná knížka, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Paní Mornštajnová je skvělá spisovatelka a Slepá mapa a Hana se rozhodně řadí mezi mé oblíbené knihy. Těším se až si od ní přečtu další :)

07.01.2019 5 z 5