jitka7 jitka7 komentáře u knih

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Jako dítě jsem tu knihu milovala. Jsem ráda, že teď čtu knihy dětem, člověk se tak vrací zpátky, protože normálně bych si asi před 5-ti lety dětské knížky nečetla. A musím říct, že v těch starších je prostě takové to kouzlo, asi toho našeho dětství.

Letadla Letadla Walt Disney

Můj manžel i moje malé děti mají rádi zfilmované příběhy od Walta Disneyho. Já mám radši jejich knižní podobu. A tak nám letos ježíšek nadělil nějaké této knihy. Disney knihy mají nejkrásnější ilustraci. Kluci jsou z ní nadšení. A já snad ještě víc.

Hledá se Dory - Zlatá kniha Hledá se Dory - Zlatá kniha Walt Disney

Nám ji teď donesl ježíšek a rádi si ji čteme. Krásná ilustrace.

Dobrou noc Dobrou noc Walt Disney

Knihy Walta Disneyho jsou prostě překrásné. Tuto knihu jsem měla ráda jako malá a teď ji s radostí čtu svým dětem.

365 pohádek do postýlky 365 pohádek do postýlky Walt Disney

Krásný mix pohádek pro děti do postýlky. Je to ale určené spíše větším dětem. Můj tříletý potřebuje obrýzky a to zde moc není. Ale těším se, až mu to budu číst, až bude větší.

08.01.2020 5 z 5

Ďáblův podíl Ďáblův podíl J. R. Ward (p)

Ward prostě píše skvěle. Dokáže čtenáře pořád překvapovat. A tato série pro mě byla teda jízda. Musím říct, že dost šílená. Jediné, co mě mrzelo bylo, že jsem se toho tolik nedozvěděla o Maxovi.

Milovaný nevlastný brat Milovaný nevlastný brat Penelope Ward

Námět knihy byl super. I charakter postav mi vyhovoval. I to, jak to všechno mezi nimi začalo a po jedné noci zkončilo. Uvítala bych ale, kdyby byl větší popis jejich života, než až pak, když se znovu sešli. Trošku víc na přeskáčku, aby se člověk musel dost soustředit, aby se zorientoval. A to jejich setkání. Já nevím. Mě to nějak nesedlo. Ale to je pouze věc vkusu. Asi bych předpokládala větší drama. A pak trošku větší rozepis, když se dali dohromady.

08.01.2020 3 z 5

Mě nedostaneš Mě nedostaneš Julie James

Celá tahle série se mi líbila. Přestože to možná zdá se podobné. Já si u takovýchto sérií dám chviličku pauzu a přečtu si jinou knížku a pak mi to tak nepřijde. Bavila jsem se. Líbila se mi ve všech knihách drsnost chlapů a křehkost a kousavost ženských.

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Něco jako láska Něco jako láska Julie James

Na ostří nože Na ostří nože Julie James

Knížka mě bavila, podobný námět jsem ještě nečetla. Fajnové a pohodové čtení. Některým výstřelkám jsem se fakt zasmála. Víc takových knih.

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Viciouse jsem chápala, vždycky za takovýmto jednáním je něco z dětství či nějaká porucha, prostě vám kdysi někdo ublížil, proto vy teď nějakým způsobem ubližujete svému okolí nebo konkrétní osobě. To tak k sobě zapadá. Ale Emilia pro mě byla tak trošku pipka. Jako chápu tu potřebu, že v něm chce vidět vše jen dobré, že má tendenci, i přes to šílené chování, se k němu znovu jakože vracet. Začala mě bavit, až když byla dospělá a i tam bych trošku uvítala nějakou reakci na některé jeho výpady. Někdy mi tyto knihy připadají jako popis BDSM, dominant vs podřízená, ponižující vs ponížená. Někdy bych uvítala, kdyby někdo ženskou postavu vybarvil jako silnou osobnost. Často to v těchto knihách nebývá, což je škoda. Protože muži bývají záporáci často.

Vysvobozená Vysvobozená Kathryn Taylor

Jak hodnotit tuto knihu. Čekala jsem trošku víc. Jako dobrý, ale vlastně jediné, co se člověk tak nějak dozvěděl bylo, že je Grace těhotná. A to ukončení. Kdyby to mělo o 20 stránek víc a bylo to trošku rozvedené, potěšilo by mě to víc. Taková tečička tohoto příběhu.

08.01.2020 4 z 5

Andělský podíl Andělský podíl J. R. Ward (p)

No to jsou mi zvraty. Další knihu prostě musím číst, protože jinak by mi to nedalo.

27.11.2019 4 z 5

Králové bourbonu Králové bourbonu J. R. Ward (p)

Ward je prostě Ward. Kniha je šílená, příběh je šílený, ale v dobrém slova smyslu. Pořád se něco děje, člověk ani nestihne předpovídat. Jediné, co mě u příběhu ruší je veškeré popisování všeho. U Bratrstva jsem to vítala a vůbec mi to tam nevadilo, ale tady mě to strašně rušilo. Což, každý má jiný vkus. Ale klobouk dolů - taková fantazie a takový příběh, kde se všechno ještě 10x obrátí a zamotá. Člověka to donutí dočíst do konce, protože prostě musí vědět, jak to dopadne.

Hudson Hudson Laurelin Paige

Proč to, že autorky většinou umí napsat poutavý příběh z pohledu chlapa. Ač už jsem věděla, o co jde a tato série mi nepřišla moc dobrá, spíš kvůli zpracování. Tak z pohledu Hudsona by se mi možná i líbila.

Žiadnu lásku, len sex Žiadnu lásku, len sex Vi Keeland

Krásný a dojemný příběh. Bavila jsem se slovní přestřelkou mezi nimi. Knížka ve které nejde jen o sex, ale má poutavý příběh. Určitě si ji ještě ráda přečtu. Postelové scény nejsou popisovány na 5 stránkách a nejsou ob stránku. Vždycky to bylo tak akorát. Líbilo se mi, že to mělo nějaký děj, než vůbec na něco došlo. Vedlejší postavy jsou fajn a příběh krásně doplňují.

21.11.2019 4 z 5

Odhalená temnota Odhalená temnota Alexandra Ivy

Po Styxovi pro mě trošku slabší díl. Pořád to má ale šťávu, děj se vyvíjí, objevují se nové postavy a jejich příběhy a opět jsou zde všichni hrdinové z předešlých knih. Hezké

16.11.2019 3 z 5

Chuť temnoty Chuť temnoty Alexandra Ivy

Autorka mě každým svím dílem vtahuje do příběhu víc a víc. Darcy byla strašně miloučká. Je hezké, že i v další knize vystupují ti, z předešlých. A Levet je fakt skvělý, má úžasný smysl pro humor. No a pro mě je Styx prostě top z upírů.

16.11.2019 5 z 5

V objetí temnoty V objetí temnoty Alexandra Ivy

Tak tady už mi nic nechybělo. Všechno skvělé, Levet byl úžasný. Krásný příběh, zamilovala jsem si Lady Shay a Viper - netřeba slov.

16.11.2019 4 z 5