JirkaDitt JirkaDitt komentáře u knih

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Tak poslední díl Nástrojů smrti za mnou....
Musím uznat, že poté, co jsem ze čtvrtého a pátého dílu nebyl nijak zvlášť odvázaný, tenhle mě velmi kladně překvapil. Hned od začátku knihy se něco dělo - instituty - evakuace - shromáždění - cesta do Edómu... Musím přiznat, že druhou půlku knihy, kde se naši hrdinové vydali do jiné dimenze, jsem přečetl skoro najednou. Co mi ale při čtení knihy a užívání si akce vadilo, bylo to, jak se autorka zbytečně snažila poslední díl natáhnout pomocí nudné vaty. Chápu, že to najdeme v každé knížce, ale tady toho bylo opravdu hodně... Neustále jsme skákali na dějové linky jiných postav než těch hlavních a to i v situacích naprosto nezajímavých....

Kdybych měl sestavit žebříček od nejlepšího dílu po nejhorší, vypadalo by to asi takhle:
Trojka, Jednička, Šestka, Pětka, Dvojka, Čtyřka

Série byla celkově velmi dobrá. Spoustu věcí a situací se tam neustále opakovalo, ale to se dalo více méně přehlédnout.

14.11.2015 4 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

No... Co si budeme povídat, původní trilogií to zkrátka mělo skončit. Ale i tak musím říct, že oproti předešlému dílu byl tenhle dobrý, nic extra, ale dobrý. Docela mě ale štve ta opakující se situace, co se týče konce a Sebastiána. Sebastián zmizel a nikdo neví kam? Nekončila podobně i trojka a čtyrka? To je takový detail, který už mě nudí.
Co se týče vztahu Jace a Clary... taky žádná sláva, furt podobná písnička. Z nějakého důvodu se vždycky najde něco, proč spolu nemůžou být ani spolu spát.... Zase - opakuje se. Ale zase musím uznat, že z tohoto úhlu to autorka okořenila aspoň ve vztahu Maii a Jordana.

31.10.2015 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četl :)

Z celé série je, myslím, tenhle díl nejlepší :)

05.07.2015 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Kdybych tuhle knihu nečetl, asi by mě neubylo. Co se týče děje, je to velmi podobné jako Trisin výcvik v Divergenci. Jen je tam přidáno trochu ze života Tobiase a jeho mládí.
Až asi na dva příběhy pro mě dost nezáživná kniha....

04.07.2015 2 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Hodně lidí tvrdí, že je poslední díl velmi slabý. NESOUHLASÍM. Poslední díl byl podle mého názoru nejlepší z celé série. Přečetl jsem ho téměř hned, což se mi u prvních dvou dílů rozhodně nestalo. A myslím, že i vím, proč. Informace. Kniha je plná informací, které nám objasňují spoustu věcí, o kterých jsem až do té doby téměř nic nevěděli.

04.07.2015 5 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Zajímavý nápad, hodně zajímavý. Celkově se mi kniha líbila, ale bohužel její velkou částí byla jen nudná vata, přes kterou se čtenář musí prokousat. Jsem zvědavý na druhý díl :)

04.07.2015 3 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Celá série Odkaz dračích jezdců je výborná. Bohužel se Paolini mohl při psaní závěru více snažit. Celá série je plná zajímavých a dokonale promyšlených věcí a pak.... To mohli rovnou Galbatorixe polít vodou, aby se rozpustil.
Dokonce i co se týče Eragonova konce mi přijde, že se Paolini příliš nesnažil. Podle mého z celého konce udělal nesmyslně a zbytečně dramatickou situaci. Ale musim uznat, že u posledních stránek jsem brečel jak želva :D :D

04.07.2015 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

První díl mě sice zaujal mnohem více, ale i tak to bylo dobré čtení a získání několika nových informací :)
Na tomto dílu mi nejspíše vadilo to nezáživné prostředí a nedostatek děje s pointou.

03.07.2015 3 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Čtvrtý díl Nástrojů smrti mě dost zklamal. V nějakých částech jsem se musel přemáhat, abych to celé dočetl - hlavně konec. Obvykle se člověk hlodá přes začátek a konec pak čte jedním dechem, ale tady jsem to měl obráceně. A co mi ještě více konec znepříjemnilo bylo to, že se Cassandra opět snažila vtlouct klín mezi Jace a Clary. Sakra - na konci třetího dílu se dali dohromady, tak ať jsou spolu, ne? Aspoň chvíli. Ty jejich hádky o tom, jak si jeden druhého nezaslouží, už mi přijdou dost trapné.
Každopádně mě čekají ještě dva díly do konce celé ságy, tak doufám, že se dynamika děje vrátí k původním kolejím prvních třech dílů.

03.07.2015 2 z 5