jiri77 jiri77 komentáře u knih

Chumelí se, sněží Chumelí se, sněží Jiří Žáček

Krásné zimní básničky, proč si nezpříjemnit zimu básničkami pro děti.

Zima - Jiří Žáček
Jak peřina za peřinou
po obloze mraky plynou.
Pár těch peřin puklo mrazem,
peří se z nich sype na zem.
Sláva - sněží! To je prima,
letos bude bílá zima!

05.12.2023 5 z 5

99 zajímavostí z Japonska 99 zajímavostí z Japonska Jiří Janoš

Hodně zajímavé a poučné čtení, a neubírá tomu ani datum vydání. Jasně,dnes už asi něco neplatí, ale přesto je to pořád kniha ,která má co nabídnout.
Za mě velká spokojenost a doporučuji.

01.12.2023 4 z 5

Sbohem a šáteček Sbohem a šáteček Vítězslav Nezval

Krásná básnická sbírka, která mě velmi bavila. Nejvíce mě oslovily části - Jízda na mořské vlně, V Italském vlaku a Návrat domů.

...V jeho špinavých uličkách
sní děti na sudech a na bečkách
a milenci si podávají ruce
z oprýskaných oken přes ulice ...

27.11.2023 4 z 5

Papírové domky Papírové domky Jiří Klečka

Opět kniha, kterou jsem si půjčil jen tak na slepo, a opět velká spokojenost. Nečekal jsem vůbec ,kam bude příběh směřovat, ale to ,že se bude příběh ubírat na mysteriózní vlně, tak to mě hodně překvapilo.
Celkově jsem s knihou velmi spokojen. Doporučuji.

25.11.2023 4 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Hodně náročné čtení, kde se práva nedočkáte. Kniha ,která vám nepřinese nic veselého, ale přesto čekáte, že někde ,alespoň čeká spravedlnost. Velmi smutné čtení a přesto by si to měli všichni přečíst.

20.11.2023 4 z 5

Poslední básně Poslední básně Ivan Diviš

Nebyl to zrovna můj šálek čaje, ale některé básně mě chytili za nos.
Po několika přečtení, jsem už nacházel smysl a začalo mě to i bavit.

20.11.2023 3 z 5

Hlad / Žízeň Hlad / Žízeň Jozef Karika

Velmi dobrá kniha, která měla snad z hororu a thrilleru vše ,co se dá očekávat.
Kniha se skládá z povídek, které se nakonec propojí. Kdo se chce trochu bát a užít si dobrou četbu, mohu jenom doporučit.

13.11.2023 4 z 5

Někdo je v domě Někdo je v domě Natálie Kocábová

Podle hodnocení jsem čekal nějakou hrůzu, která se naštěstí nekonala. Jasně , není to poezie, která by mě nějak silně chytila, ale dalo se to číst.

13.11.2023 3 z 5

Každý den je nový: Komiksový deník Každý den je nový: Komiksový deník Lucie Lomová

Je mi líto ,ale půjdu proti proudu a budu asi jeden z mála, co ho tahle kniha moc nezaujala. Určitě chápu , že to může někoho bavit ,ale já jsem si po dočtení tohoto komiksu ,řekl sám pro sebe, k čemu to bylo?

06.11.2023 2 z 5

Veliký tůdle Veliký tůdle Pavel Šrut

Naprosto nádherné básničky ,u kterých jsem se krásně pobavil.

Bludičky prý obloudí
jen toho, kdo zabloudí.
Proto nechod' tam a sem,
nýbrž rovnou za nosem.
Jen když v cestě stojí jedle,
uhni s nosem kousek vedle.

06.11.2023 5 z 5

Rodiny a rodinky Rodiny a rodinky * antologie

Já teda nevím, ale tahle povídková kniha mě naprosto zklamala. S politováním musím říci, že mě nebavilo číst ani povídky mých oblíbených autorů. Zatím nejhorší z edice ,,Česká povídka''.

02.11.2023 1 z 5

Volyňská rapsodie Volyňská rapsodie Anna Strnadová

Na knihu jsem se hodně těšil, hlavně téma mě hodně zajímalo. Celkově kniha nebyla špatná, ale nějak mi nesedl styl příběhu, zdál se mi hodně uspěchaný.
Nakonec nevětším plusem knihy, jsou pro mě fakta o životech volyňských Čechů,které jsou chvílemi velmi drsné.
Jinak naprostý souhlas s uživatelkou Dela111.

31.10.2023 3 z 5

Havířovina Havířovina Iva Hadj Moussa

Půjčeno naslepo v knihovně a podle názvu, jsem čekal něco jiného. Nakonec mě kniha hodně překvapila. Hodně dobrý příběh ,kde se hlavní hrdinka snaží napsat knihu o tajemném domu (Havířovina), a pomalu nám odkrývá život obyvatel v rodné vesnici. Určitě se poohlídnu i po dalších knihách autorky.

26.10.2023 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Moje první přečtená kniha od autora a určitě se pokouknu i po dalších, neboť tohle mě naprosto bavilo. Skvělý popis prostředí a naprosto tajemná atmosféra, zabalena do velkého mrazu.
Dlouho se mi nestalo, aby mi při čtení přeběhl mráz po zádech. Kdo se chce bát, tak tohle doporučuji.

24.10.2023 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Velmi dobrý kriminální thriller, který mě držel v neustálém napětí. Kniha se velmi dobře čte a nemá hluchá místa. Co na knize oceňuji ,je velmi dobře napsaný závěr, někdy to bývá u tohoto žánru kámen úrazu, co se naštěstí u této knihy nestalo. Knihu doporučuji a zaslouží si pět hvězdiček.

19.10.2023 5 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Tak tohle jsem teda nečekal. Kniha mě tak zaujala ,že jsem ji přečetl na jeden zátah. Vztah dcery a matky mě naprosto strhl do depresivní nálady,kolikrát jsem byl i naštvaný. Velké překvapení a zasloužených pět hvězd.

14.10.2023 5 z 5

Třinácté komnaty našich prezidentů Třinácté komnaty našich prezidentů Václav Junek

Podle komentářů a hodnocení jsem čekal nějakou hrůzu, naštěstí to bylo naopak a kniha se mi celkem líbila. Je jasné ,že se někomu nebude líbit, že má autor chvílemi až záporné názory, ale mě to problém nedělalo, a je jasné ,že nikdo nemohl být svatý.

14.10.2023 4 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Tak tohle byla velmi čtivá kniha, plus obohacená o ilustrace ,které dávají příběhu to pravé napětí a zápletku. Velmi dobrá duchařská literatura.

10.10.2023 4 z 5

Almanach neodekadence Almanach neodekadence * antologie

Skvělá poezie, výběr se hodně povedl. Hodně se mi líbila ukázka z tvorby Jolany Ševčíkové. Kdo má rád trochu ''drsnější'' poezii ,mohu jen doporučit.

Další den, poledne... Vyzváněj všemi?!
že bych už konečně spal, sladce v zemi?
plaše se probouzím - kosterní nález...
co tady ještě chci?! Nic... No tak zalez!

J. H. Krchovský

09.10.2023 4 z 5

Kde zrovna jsem Kde zrovna jsem Jhumpa Lahiri

Nebylo to celkově špatné a kniha se čte opravdu velmi dobře, ale čekal jsem asi trochu více, přišlo mi to trochu strohé.

07.10.2023 3 z 5