Almanach neodekadence

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kamil Princ navazuje tímto dílem na svou bakalářskou práci, zabývajcí se tématem "Neodekadence v současné české poezii". Touto knihou realizoval Kamil Princ svou vizi představit veřejnosti alespoň některé současné básníky "neodekadenty": tedy ty, kteří se ve svých dílech odkazují nejčastěji na období fin-de-sciecle i na dekadenci obecně. Tomu odpovídá i to, že jsou básně psány (až na výjimky) vázaným veršem,mj. alexandrinu,sonetu,objevuje se zde též villonská balada. Slovy autora: "V prosinci 2012 spatřil světlo světa mnou uspořádaný "Almanach neodekadence". I tentokrát na Vás čeká tango klasických básnických forem s vyvanutou atmosférou tlejících hřbitovů a mokvajících podzimů. To vše okořeněno špetkou (no, možná víc než špetkou) morbidity a perverze. Číst můžete díla Jiřího Feryny, Jana Mikeše, Davida Mareše, Pavla Martince, Daniela Burgera, Jolany Ševčíkové, Ondřeje Calty a ... mě." Zdroj: http://www.kamilprinc.cz/index.htm...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146996/almanach-neodekadence-8mm-146996.jpg 4.610
Žánr
Poezie
Vydáno, Barbara
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Almanach neodekadence

Ivana Kalenská
05.03.2013

Slovy autora:
"V prosinci 2012 spatřil světlo světa mnou uspořádaný "Almanach neodekadence".
I tentokrát na Vás čeká tango klasických básnických forem s vyvanutou atmosférou tlejících hřbitovů a mokvajících podzimů. To vše okořeněno špetkou (no, možná víc než špetkou) morbidity a perverze. Budete si moci přečíst díla J. H. Krchovského, Jiřího Feryny, Jana Mikeše, Davida Mareše, Pavla Martince, Daniela Burgera, Jolany Ševčíkové, Ondřeje Calty a ... mě."
Zdroj: http://www.kamilprinc.cz/index.html

Ilustraci vytvořil akademický malíř F. J. Kalenský, obálku Mgr. Karin Šrubařová.
Objednat lze v nakladatelství Barbara a též lze zakoupit na autorských čteních přispěvatelů - informace na E-mailu Kamil.Princ@email.cz, Ivana.Kalenska@email.cz .Klubová cena almanachu195,- Kč + poštovné.

Štítky

básnické almanachy dekadence sonety česká poezie

Autoři knihy

Kamil Princ
česká, 1987
Jan Mikeš
česká, 1989
Pavel Martinec
česká, 1986
Daniel Burger
česká, 1977
Ondřej Calta
česká, 1989
Jiří Feryna
česká, 1993
David Mareš
česká, 1981

Kniha Almanach neodekadence je v

Přečtených13x
Doporučených2x
Knihotéce3x
Chystám se číst12x
Chci si koupit4x