Jido Jido komentáře u knih

České Budějovice 1867-1937 České Budějovice 1867-1937 Leoš Nikrmajer

Kniha, která potěší každého, kdo má rád město České Budějovice. Pěkná publikace se spoustou historických fotografií.

11.03.2016 5 z 5

Na hraně temnoty Na hraně temnoty David Morrell

Můj oblíbený autor opět nezklamal. Bylo to čtivé, napínavé, zajímavé. Umístit detektivní příběh do doby viktoriánské Anglie byl dobrý nápad. Doporučuji k přečtení.

07.03.2016 5 z 5

Už chalupáři jedou Už chalupáři jedou Vladimír Michal

Aneb jak novopečený majitel chalupy začíná chalupařit a vznikají u toho velmi úsměvné situace. U této knížky jsem se smála od začátku až do konce.

04.03.2016 5 z 5

Lord John a Bratrstvo čepele Lord John a Bratrstvo čepele Diana Gabaldon

Z prvního dílu jsem byla zklamaná, tenhle byl lepší. Mohla jsem si opět užít Dianin styl psaní, který byl velmi podobný Cizince.

28.04.2020 4 z 5

Putování městem České Budějovice 2 Putování městem České Budějovice 2 Jan Schinko

Stejně jako u prvního dílu musím hodnotit špatnou práci korektora. Znovu se najdou hrubky a překlepy, i když je jich už méně. Pořád zůstává zachován styl psaní, kdy k jednomu místu jsou přidány informace, které bych uvítala více chronologicky seřazené.
Jinak ale chválím za spoustu fotografií, kdy některé jsou opravdu neznámé, a k nim zajímavé vyprávění.

09.02.2020 4 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Bavilo mě to o něco víc než Hračkář, ale stejně jako v předchozích knížkách je pořád moc vědeckých informací, které mi zkrátka kazí čtenářský zážitek..

31.01.2020 4 z 5

100 zajímavostí ze starých Českých Budějovic 100 zajímavostí ze starých Českých Budějovic kolektiv autorů

Jak už název napovídá, kniha přináší zajímavosti o mém milovaném městě - některé známější, některé pro mne zcela nové.

22.01.2020 5 z 5

Matkárna Matkárna Amy Sohn

Odložila jsem, aniž bych četla. Po pár stránkách jsem to vzdala.

30.10.2018 odpad!

Byli jsme a budem aneb Česká každodennost 1914–1918 Byli jsme a budem aneb Česká každodennost 1914–1918 Marie Michlová

Zajímavá kniha o životě našich předků.

20.11.2017 4 z 5

Královna Alžběta Královna Alžběta Alison Weir

Oproti přechozím románům Alison Weir mě tento moc nebavil...

16.11.2017 3 z 5

Vír Vír Frode Granhus

Při čtení této detektivky se snad nikomu nemůže stát, že by odhalil pachatele v polovině knížky. Napínavé od začátku do konce.

25.09.2017 5 z 5

Českobudějovické pověsti Českobudějovické pověsti Michaela Trnková

Povedená kniha, krásné ilustrace. Škoda jen, že pověstí není více.

30.08.2017 5 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Super čtení, skvělá kombinace skutečných vědeckých a historických faktů a smyšlených prvků

10.08.2017 5 z 5

Pláč v poušti Pláč v poušti Warda Saillo

Nebudu hodnotit styl a formu psaní, nejde taky o román světoznámého autora. Obsah je ale šokující. Moc smutné čtení.

14.07.2017 4 z 5

Odkaz Stonehenge Odkaz Stonehenge Sam Christer (p)

Poutavá kniha, zajímavý námět. Bohužel se dá velmi brzy odhadnout, jak se příběh vyvine. Turínské plátno se autorovi vyvedlo lépe.

21.06.2017 4 z 5

Budějovice ve století páry, svědectví archivních dokumentů Budějovice ve století páry, svědectví archivních dokumentů Daniel Kovář

Útlá knížečka obsahuje historické fotografie a zajímavosti Českých Budějovic z období 19. století.

Lázeňství na Českobudějovicku Lázeňství na Českobudějovicku Daniel Kovář

Zajímavá knížečka o historii lázní a plováren v městě České Budějovice, zároveň jsou popisovány některé léčivé prameny a studánky v okolí.

Vykonavatel Vykonavatel Juan Gómez-Jurado

Zajímavé téma, čtivá a napínavá kniha, přečteno jedním dechem.

Vládce noci Vládce noci David Morrell

Opět můj oblíbený Morrell a postava Thomase De Quinceyho. Poutavé čtení, i když musím přiznat, že je to bohužel asi nejslabší díl v sérii.

22.05.2017 4 z 5

Vaše rodinná kronika krok za krokem Vaše rodinná kronika krok za krokem Lenka Peremská

Praktická pomůcka pro ty, kteří chtějí nasbírané informace o svém rodu utřídit a zaznamenat v kronice.

09.05.2017 4 z 5