ji7967 ji7967 komentáře u knih

Žáci Kopyto a Mňouk - postrach Posázaví Žáci Kopyto a Mňouk - postrach Posázaví Miloslav Švandrlík

Prostě vtipná klasika...

22.04.2017 5 z 5

Za barevným sklem Za barevným sklem Ivan Hlas

Krásná, vlídná kniha. A skvělá i jako audiokniha v podání autora na střídačku s Ondřejem Vetchým. Obě varianty doporučuji, audiokniha je ve spojení s těmito osobnostmi snad ještě kouzelnější.

22.04.2017 5 z 5

Velká kniha čůrání Velká kniha čůrání Jakub Plachý

Člověk tuto knihu musí brát s humorem a nadsázkou. Což už samotný název napovídá. A pokud to tedy nebereme sucharsky vážně, pak se opravdu pobavíme, najdeme i pár zajímavostí a zasmějeme se nad nápadem, důvtipem, úhly pohledů, ze kterých se dá na tuto každodenní činnost podívat i nad ilustracemi. Dávám plus tomu, že se autor věnoval v podstatě "pánskému močení"...dámské by působilo vulgárně. To pánské je prostě ze života podané tak, jak to je a jak se s tím všichni denně setkáváme. Tentokrát se zdržím ohodnocení hvězdičkami, přece jen jde z mého pohledu o opravdu "jinou" literaturu. Vtipné i jako recese - dárek.

17.04.2017

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Probůh, ať hlavně nikoho nenapadne tuhle knihu zfilmovat. To by byla slátanina... Musím říct, že prvních 100 stran jsem čekala co z toho bude, další stovku jsem se modlila ať už je konec. Nevím proč, ale nešlo mi se tím prokousat. Kniha má poměrně zajímavou myšlenku a vlastně i zápletku, pár dobrých vtipů, ale jako celek to hrozně skřípe... Netuším z jakého důvodu je mezi bestsellery. Za mě dostává plus i za to, že má méně než 300 stran. Nepřesvědčila a další pokračování si s chutí nechám ujít. Na hvězdičky spíš tak 2,5.

25.03.2017 3 z 5

Kouzelník ze Lhasy Kouzelník ze Lhasy David Michie

Prvních asi sto stran jsem si říkala, že tuhle knihu odložím, stejně jako třeba autorovu knihu "Dalajlamova kočka"... Vydržela jsem. A jak bylo napsáno výstižně níže, kniha je jako poupě. Pokud skousnete to, že autorův sloh není top, pak kniha zaujme jak dějem, tak myšlenkami. Doporučuji pro toho, kdo se chce více seznámit s myšlenkou buddhismu. Ale i tomu, kdo chce získat na život trochu jiný náhled. Zpočátku jsem myslela, že to tak nebude, ale po dočtení si i tato kniha získala místo v mé knihovně.

13.03.2017 4 z 5

Zen a hotovo Zen a hotovo Leo Babauta

Protože jsem předtím četla knihu "Mít vše hotovo", velmi jsem uvítala shrnutí této knihy a mírné zjednodušení formou Zen a hotovo. Možná to někomu nic neřekne, nepomůže. Někdo však potřebuje dát své práci a činnostem systém. A k tomu je rozhodně kniha určená i nápomocná. Za mě fajn a nechávám v knihovně.

15.01.2017 4 z 5

Skvělá kniha. Pro ženu, která si chce spoustu věcí o svém těle a chování uvědomit je toto ta pravá cesta. Ano, není třeba slepě hltat každé slovo, jak bylo napsáno níže, na druhou stranu je to skvělý návod, skvělé "otevření očí" a naprosto skvělé ukázání cesty... Pokud se člověk trochu vnímá, pak na sobě pozná i drobné změny (a že si s těmi hormonálními opravdu užijeme!). Když si k těmto každoměsíčním a stále dokola se opakujícím změnám vezmete rádce, pak bude život jednodušší a pochopitelnější. U mnoha pasáží jsem se i zasmála, protože prostě "sakra, nojo, takhle to ale fakt je". Každá žena si ale do téhle fáze musí dojít, nevím, jestli by mi kniha něco řekla, když mi bylo -náct. Nicméně, doporučuji opravdu každé ženě. PS: a styl "učebnice" - a souhrn na konec mi naopak vyhovuje, protože pokud se snažím najít určitou informaci, nemusím zpětně hledat v textu, ale najdu přehledně na konci kapitoly. I za to palec nahoru.

21.11.2016 4 z 5

Buddhismus pro zaneprázdněné Buddhismus pro zaneprázdněné David Michie

Dlouho jsem hledala knihu, která by mi lehce přiblížila buddhismus. A myslím, že jsem ji našla právě v téhle knize. Určitě dobré pro lidi, kteří se chtějí seznámit, poznat hlavní myšlenky a ještě prožít příjemný příběh autora. Trocha motivace, fajn tipy na meditaci.. Za mě fajn knížka, která splnila očekávání.

12.08.2016 4 z 5

Dům v ulici Naděje Dům v ulici Naděje Menna van Praag

Mne tato kniha pohltila. Potřebovala jsem něco, co se příjemně čte a vždy jsem se tak začetla, že jsem pročetla téměř celé odpoledne a měla pocit, že je to hodina. Za mě milá kniha, zajímavá, jiná. A určitě si ji pamatovat budu, dokonce se k ní ráda vrátím. Dějové linie a jejich střídání mi nevadilo, naopak to bylo zajímavé a udrží čtenáře ve střehu. Dějem se prolíná také několik záhad. Za mě výborná.

03.08.2016 4 z 5

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Milá knížka. Hodně hlubokých myšlenek. Prostě typický Werich. Hezké čtení.

20.03.2016 4 z 5

Ájurvéda / Indická medicína v praxi českého lékaře Ájurvéda / Indická medicína v praxi českého lékaře David Frej

Výborná. Doporučuji. A to jak lidem, kteří s ájurvédou začínají, tak i těm, kteří už s ní mají více zkušeností. Skvěle a poutavě napsáno, vysvětleno spousta "problémů"...i přesto, že se některé informace liší od informací z knih Pavla Hlošky, považuji knihu za základ a nutnost pro každého "ájurvédisty" ;)

14.02.2016 5 z 5

Mám skoro dočteno...a musím říct, že je opravdu skvělá. Čte se výborně, osvětlí mnoho "problémů" a je to kniha, ke které je zábavné a poučné se stále vracet. Díky ní půjdu i do receptů od stejného autora.

12.02.2016 5 z 5

Samota Samota Natalio Grueso

Výborná kniha, naprosto nečekaná, spousta myšlenek... Dle mého názoru na tom, jak se bude líbit a jak zapůsobí, záleží na aktuálním rozpoložení člověka. Já se k ní rozhodně budu vracet!

15.01.2016 4 z 5

Jóga – umění pozornosti Jóga – umění pozornosti Elena Brower

Krásně zpracovaná kniha, úžasné fotky, myšlenky, možnost využít jako pracovní sešit - pro práci na sobě. Možnost využití jógových sestav. Prohlídka touhle knihou je zážitek, zklidnění a pohlazení po duši. Jógovým duším doporučuji.

27.09.2015 5 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Příjemná oddychovka, od které bych nečekala žádné zásadní literární výkony. Jednou jsem ji odložila a po "těžké" knížce se k ní velmi ráda vrátila, přičemž v druhé půlce jsem se už moc těšila na pokračování. Pokud chcete něco na relax, s trochou zamyšlení, určitě doporučuji. Hvězdiček bych dala 3,5 ;)

19.09.2015 4 z 5

Prostě úžasná kniha.

02.08.2015 5 z 5

Malá kniha meditací Malá kniha meditací Stephanie Brookes

Skvělá, útlá, nabušená. Doporučuji.

24.09.2018 5 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Výborná kniha.

08.01.2018 5 z 5

Umění Zentangle® Umění Zentangle® Margaret Bremner

U mě tato "kniha" vzbudila spíše zklamání. Ano, pokud se chcete nechat vést, jak si "čmárat" a udělat z toho umění, pak určitě inspiraci najdete. Ve své podstatě ale nejde o nic jiného, než takové to příjemné čmárání, když člověk přemýšlí nebo telefonuje... a na to není zrovna třeba takový sešit. To si raději kupte blok a knihu, která dává smysl ;)

29.12.2017 2 z 5

Intenzivní intervalový trénink pro ženy Intenzivní intervalový trénink pro ženy Sean Bartram

Výborná kniha, podle které se dá opravdu dobře cvičit. Obsahuje jak popis jednotlivých cviků, tak nepřeberné množství skvělých tréninků různě zaměřených a především - a prakticky - různě dlouhých. A výborné výzvy na tři až 21 dní. Doporučuji!

16.12.2017 5 z 5