JezinkaJ JezinkaJ komentáře u knih

Malvína z Bretaně Malvína z Bretaně Jerome Klapka Jerome

Malvínu jsem začala číst jen díky čtenářské výzvě a hle, co se to nestalo. Báječně jsem se bavila. Tajemné, lehce vílí a dobrodružné čtení, které v sobě anglický humor nezapře.
"Hele, já se vás nebudu na nic vyptávat," řekla paní Muldoonová, "abyste nemusel vohrožovat svou nesmrtelnou duši..."
Moc hezká kniha. Díky, výzvo.

08.12.2017 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Pro mě to naopak byl nejlepší díl o Erice Fosterové. Konečně už není jenom vdovská trpitelka - to mě dost rozčilovalo a nebavilo.
Příběh se mi líbil, pro mě napínavý byl. Pan Bryndza mě hezky vodil za nos a to mě u čtení vždycky baví. Nechci mít od půlky správný tip na pachatele.
Už se těším na další Eriky, doufám, že nebudeme muset čekat moc dlouho.

15.11.2017 5 z 5

Devět měst Devět měst Thornton Wilder

Pro mě mimořádná kniha. Četla jsem ji už víckrát a všem ji jen doporučuji. Příběh se moc dobře čte, je takový nenápadný, bez dramat a i tak má svou sílu.
Autor měl skvělý nápad vystavět příběh a hrdinovi, který do města přichází pouhou náhodou a díky okolnostem a své profesi se může seznamovat s lidmi napříč všemi společenskými vrstvami.
Je to určitě jedna z "mých" knih, na kterou nikdy nezapomenu.

09.12.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Skvělý román pro ženy. Nejde o oddechové čtení, a není to jednoduchá literatura, kdo ji má rád a tady ji bude hledat, nejspíš bude zklamaný.
Jsem hodně příjemně překvapená. Žádné plytkosti, vzájemné propojení a pohledy na stejné situace z více úhlů, od více žen, mi přijde jako výborný nápad. V osudech se neodráží nenadálé katastrofy, nýbrž jde o součet vlastních slabostí, chyb, omylů, přesně tak, jak to životě je. I to zrcadlo jsem, sem tam, našla. :-) :-)
Dávám plný počet hvězdiček.

17.10.2016 5 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

Příběh se mi líbil, dobře se četl. Nicméně doporučuji všem, kterým se líbilo tohle téma, knihu Simona Mawera - Dívka, která spadla z nebe.
Vždycky jsem tak ráda, že nemusím činit zásadová, život-beroucí rozhodnutí, protože fakt netuším, jak moc bych dokázala být odvážná. Lepší je, si o odvaze číst.

21.03.2016 4 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Ach jo. Ado-Avo, kam jsi rozum dala?
Příběh se odvíjí a poměrně lehce se čte. Já ho považuji za literaturu pro ženy, která ovšem hranici červené knihovny nepřekročí. Má svá překvapení a také poměrně logické a racionální vyústění. Jako v životě a nikoliv jako v ženských románech. :-) Oceňuji, že se autorka vyhnula moralizování a jen vyprávěla. Díky tomu, že si odpustila srdcervoucí tragické scény, to bylo uvěřitelné.
Přečetla jsem za jednu noc a kus dopoledne.

17.01.2016 4 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Opět moc zajímavé a čtivé. Mě třeba vedlo k překvapujícím úvahám, jak složitou situaci měl John Kennedy ve vnitřní politice. Tohle mě až dosud fakt nenapadlo. Ale zajímavých momentů je v příběhu mnohem víc.
Trochu jsem se bála, že třetí díl bude nejslabší, a jsem ráda, že jsem se dočista spletla.

Za trilogii - celé 20. století je tu otevřené a já jen zírám, jakou cestu Evropa ušla. I když v ní už dost let taky žiju, leckteré souvislosti jsem neviděla.
Jsem hodně nadšená a je mi líto, že pro mě za chvíli příběh skončí.

19.10.2015 5 z 5

Pasažéři Pasažéři John Marrs

Bezva čtení na dovolenou. Příběh má napětí, postavy jsou rozdílné, nesplývají. Vedlejší dějové linky nehýří happyendy, hurá. Některých mi bylo hodně líto, ale spravedlnost prostě neni ani v literatuře, natož v životě.
Byla jsem spokojený čtenář i konec se mi líbil.

09.04.2024 4 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Kniha disponuje velmi silným příběhem, alespoň pro mě. Střídání časových rovin a pohledu obou hlavních hrdinů bylo chvilkami trošku složitější a pár okamžiků se mi příběh už zdál zdlouhavý, ale to v zápětí rychle pominulo.
Míru uvěřitelnosti nehodnotím, čtení mě bavilo a v tu chvíli jsem autorovi sežrala všechno. :) Je to drsný příběh jednoho manželství a muže, který tak málo věřil svojí ženě, že dokázal jejich společnou budoucnost úplně zahodit.

18.03.2024 4 z 5

Bez tváře Bez tváře Rob Ashman

Moje seznámení s inspektorkou Krayovou proběhlo celkem dobře. Trošku otravné pro mě bylo neustálé řešení jizev, ale příběh sám se dobře otevíral, děj byl napínavý, takže jsem to autorovi celkem snadno prominula a nakonec se mi krimi moc líbila.
Je to opravdu hodně dobře napsaný i když celkem drsný, příběh. Inspektorka má samozřejmě sympatického mladého parťáka a soudní patalog taky není k zahození. Její momentální osobní život je naprd, jsem zvědavá, jak se to vyvine. Dobře rozdané karty pro další díly a vývoj postav.
Škoda, že nemá psa. :)

14.03.2024 4 z 5

Deníky Deníky Josef Koudelka

No, tý jo.
Jsem dotčená upřímností výpovědi, syrovostí. Nemůžu jinak.

04.01.2024 5 z 5

Mělčina Mělčina Holly Craig

Ztráta času.
Emma neuvěřitelná postava ze všech úhlů, Mirek Dušín non plus ultra a současně i snob, sobecká manželka, zpovykana panička...
Celkem mě dostalo, že v krizi a zivotohrozujici situaci postrádala v ledničce mandlové mléko. A nebyla v tom vtipná nadsázka Agenta 007, ale upřímný povzdech rozmazlene blbky.
Ráda jsem se s ní rozloučila.

19.11.2023 1 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Nic moc. Kdo není vyloženě fanda sladkobolných románů, tak se knížce vyhněte.
Začátek zajímavý a slibný, ale pak to přijde, klišé. Pro mě byla jediná zajímavá postava Lottie. Dočetla jsem, ale byl to boj prokládaný těžkým kalibrem - knížkou Intimita.

23.10.2023 2 z 5

O zubaté vagíně a králi penisů O zubaté vagíně a králi penisů Libor Budinský

Já jsem se bavila.
Úsměvné erotické pohádky pro slunné odpoledne. Hodily se mi do Výzvy a nelituji svého výběru.

22.09.2019 3 z 5

Kniha zrcadel Kniha zrcadel Eugen Ovidiu Chirovici

Knihu zrcadel jsem četla kvůli Výzvě a byla lepší než jsem si očekávala. Což je dobrá varianta.
Zdařilý román s trochou detektivna, pro mě skutečné postavy, uvěřitelné zápletka, já prostě ráda věřím tomu, co čtu. Líbilo se mi rozdělení děje do tří částí, přičemž každou vypráví někdo jiný s jinou účasti v příběhu. To je zajímavý a originální nápad. Za mě zasloužené 4 *.

28.07.2019 4 z 5

13x zločin od třinácti nejlepších autorů detektivního žánru 13x zločin od třinácti nejlepších autorů detektivního žánru * antologie

Pohodové čtení za 4 hvězdičky.
Lehká nevyváženost, která není problém a jež se dá u povídkového výboru spíš očekávat. Plusem je dobrá skladba autorů. Bavila jsem se několik večerů.

08.10.2018 4 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

Tema skvele, aktualni a zajimave. Pribeh strhujici.
Jen ty fatalni vztahy... to je trosicku moc. Ale dalsi dily a vlastne jakekoliv dalsi knihy Petera Maye budu s radosti cist dal.

29.09.2017 4 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Akta Enzo mě baví. Hlavní hrdina má totiž mé sympatie. Je mnohem zábavnější svým zájmem o ženy, než ty věčně rozervané trpitelky z jiných krimi. Dávám 4 hvězdy a už se těším na další díl.

18.06.2017 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Moc se mi to libilo. Min krve a hodne napeti, ocenuji. Sikana je strasna vec
Konec, pravda, mohl byt trochu jiny, ale beru i tenhle a tesim se na dalsiho Servaze.

01.04.2017 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Dobry a ctivy pribeh, ale pro me malo uveritelny zloduch navic obdareny obdivuhodnou dovednosti. Skoda.
Dalsi autorovu krimi budu cist s radosti zas.

09.03.2017 4 z 5