13x zločin od třinácti nejlepších autorů detektivního žánru

13x zločin od třinácti nejlepších autorů detektivního žánru https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250526/13x-zlocin-od-trinacti-nejlepsich-a-VxT-250526.jpg 4 6 2

Antologie 13 detektivních povídek od 13 nejlepších světových autorů tohoto žánru. Vydání v tomto souboru první.

85098211
03.09.2022 4 z 5

Pro nezasvěcené uvedu seznam oněch třinácti nejlepších světových autorů tohoto žánru: Daphne du Maurier, Ian Fleming, R. A. Freeman, Erle Stanley Gardner, Dashiell Hammett, Raymond Chandler, Peter Cheyney, Agatha Christie, William Irish, Ellery Quenn, H. M. Richardson, Grenville Robbins a Cornell Woolrich. Jak je vidět, jedná se opravdu o různorodé autory, já sama jsem znala jen více než polovinu z nich. A o několika jsem doposud neslyšela. A z toho důvodu jsou i povídky v této antologii lehce nevyrovnané, pokud jde o napětí a čtivost. Některé příběhy jsou vynikající a nemají chybu - a v tomto případě nehraje žádnou roli, kdo je jejich autorem. A právě za tuto nevyváženost jednu hvězdičku strhávám ;-).

JezinkaJ
08.10.2018 4 z 5

Pohodové čtení za 4 hvězdičky.
Lehká nevyváženost, která není problém a jež se dá u povídkového výboru spíš očekávat. Plusem je dobrá skladba autorů. Bavila jsem se několik večerů.