Jessica007

HanaHanaAlena Mornštajnová

Dnes jsem dočetla. To byla Kniha. Jedna z nejlepších, co jsem kdy četla. Tolik emocí.. Vše do sebe zapadalo a konec.. Váhala jsem, zda knihu číst - válka, holokaust.. Ale i vzhledem ke komentářům zde jsem si knihu koupila a četla, je to velice silná kniha, je tam toho tolik. Četla jsem i o tom, co mi vyprávěla babička - o 2. světové válce, o době před ní, o době po ní, tak jsem si vzpomínky na vyprávění oživila. Tuto knihu by si mělo přečíst hodně lidí, aby věděli...

Více v recenzi:

12.09.2017

Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Krásně napsané, smutné. Ale i citlivé a soucitné. Tragický i dojemný příběh. O knize jsem věděla už dlouho, ale odkládala jsem její přečtení, měla jsem obavy z toho, že vypravěčka je Smrt, z toho, že je to příběh z 2. světové války.. Dnes jsem knihu dočetla a určitě nelituji.

19.07.2020

HotýlekHotýlekAlena Mornštajnová

Knížka se četla dobře, ale Hana je prostě výborná a hned v závěsu za ní se mi líbila Slepá mapa od autorky. Řekla bych, že zde je autorka sama sobě velkou konkurentkou. Zde mi bylo z hlavního hrdiny (a často nejen z něho) docela smutno. Takové trpké.

Myšlenky za volantemMyšlenky za volantemMarek Eben

Moc pěkná kniha. Takové pohlazení na duši. Přemýšlivá, vtipná, příjemná a slušná. Jako autor, myslím. Třeba Zeleninová zahrádka byla skvělá, jak už je tu v komentářích psáno, ale - prostě všechny. Kniha se mi moc líbila, doporučuji.

19841984G. Orwell (pseudonym)

Dlouho jsem tuto knihu odkládala - a nakonec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Tedy je velice depresivní - a ač poprvé vydaná v r. 1949, tak spousta z toho je aktuální i dnes. A současné kamery, chytré televize, chytré mobily, internet, kde se dá vše možné dohledat a dohledat, co člověk hledal.. Je to opravdu kniha depresivní.. Co vše se v ní děje, hrozné. A nemusí se to dít jen v té knize. Prostě hrozné.. Knize dávám 5 hvězdiček. A doporučuji.

01.12.2016

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Krásná kniha. Líbí se mi, když se odvíjejí osudy lidí na pozadí skutečných událostí. Zde jsem se dozvěděla i hodně z historie a vše je tak krásně napsáno. Napsáno krásným jazykem. Výborná, lidská, zajímavá.

25.05.2020

SaturninSaturninZdeněk Jirotka

Příjemná humoristická knížka. Laskavý humor. Film jsem viděla už několikrát, ke knížce jsem se dostala až teď. Jsem ráda. Pohlazení na duši. :)
Mám tu s ilustracemi Michala Hrdého, líbí se mi.

"Knihy jsou krásná věc. Ale víte, co to váží?"

08.07.2016

Jsou světla, která nevidímeJsou světla, která nevidímeAnthony Doerr

Krásná, emotivní kniha. I smutná. Válka - to byla hrozná doba. A ještě dívka, která přišla o zrak. V knize je více osudů a nabízí toho hodně k zamyšlení.

30.04.2020

Nevítaný hostNevítaný hostShari Lapena

Třetí kniha od autorky, co jsem četla. Čtu je, jak vycházejí po sobě. Je jiná než předchozí dvě a dost jsem se na ni těšila. Mám hodně ráda Agathu Christie a už jsem od ní přečetla dost detektivek (nejen). Toto je něco na ten způsob, ale ne tak pěkné a navíc mi zrovna moc nevyhovovalo, že tak nějak autorka čerpá z Agathy Christie. V době čtení knihy se mi ozval kamarád, že se na chvíli staví. Přišel mi vrátit půjčenou knížku. A co prý čtu.. Nevítaný host.. To se povedlo. On hned na to: "To jsem já". Docela jsme se zasmáli, ale.. Tak už jsem knížku dočetla, takže až se zase nějaká návštěva zeptá..

08.10.2020

Děti z BullerbynuDěti z BullerbynuAstrid Lindgren

Toto je jedna z nejoblíbenějších knížek mého dětství a mám ji moc ráda dodnes. Četla jsem ji moc ráda a líbilo se mi, že jsou v ní příběhy dětí, které se skutečně mohly a mohou stát, že to nejsou nějaké fantazie. Knížka je psaná moc hezky. Je vhodná pro začínající čtenáře, má větší písmenka. Je vhodná jak pro dívky, tak pro kluky. Doporučuji, aby si ji přečetly všechny děti - a nemusí to být jen začínající čtenáři, mohou být i větší. Nádherná, skvostná knížka, kterou opravdu mohu jen a jen doporučit. Neměla by chybět v žádné dětské knihovně - a je to knížka, kterou si člověk většinou ponechá i v dospělosti a pak ji zase mohou číst jeho děti, moje dcera si ji taky přečetla a moc se jí líbila. Naprosto skvělá knížka, mám pro ni jen samou chválu

09.09.2015

Drak spíDrak spíMichaela Klevisová

Kniha se mi moc líbila. Od autorky jsem už přečetla dost knížek, líbily se mi všechny a tuto řadím k těm nejlepším. Krásné prostředí, popisy postav, moc pěkně napsaná detektivka a jsem z ní opravdu nadšená. Prostě výborná.

16.09.2020

Šikmý kostel 2Šikmý kostel 2Karin Lednická

Dnes jsem dočetla. Druhý díl je výborný. Loni jsem četla první díl - i ten se mi moc líbil. Těším se na třetí. Tyto knihy musím mít ve své knihovně. Člověk se toho dozví hodně z historie. Oceňuji, že si s tím paní Lednická dává opravdu takovou práci. Osudy lidí jsou tedy hodně smutné. V doslovu knihy je moc hezké poselství.

Tady byla Britt-MarieTady byla Britt-MarieFredrik Backman

Nádherná kniha. Laskavá. Dnes jsem ji dočetla. Britt-Marii jsem si zamilovala. Na dost místech jsem se smála, více na začátku, dost mě knížka dojímala a závěr... To si přečtěte... Tady byla Britt-Marie - a ať je, kde je, tady byla určitě taky. Bude se mi po ní stýskat.
A jinak - jeden z mých nejkrásnějších čtenářských zážitků z poslední doby. Britt-Marie se mi dostala "pod kůži" a určitě tam zůstane. Určitě je to víc než jen čtenářský zážitek.
Jsem ráda, že jsem si knížku koupila, líbí se mi moc i obálka, tak teď - po přečtení - se mnou stejně zůstane. A to jsem ráda. :)

05.07.2016

RanhojičRanhojičNoah Gordon

Zajímavá, hezká a obsažná kniha. Co vše je schopen člověk udělat pro to, aby si splnil svůj sen - zde stát se z ranhojiče lékařem. Kniha nás provází putováním Roberta celým jeho životem, tak i jeho putováním jako takovým.

15.07.2020

MájMájKarel Hynek Mácha

Poprvé jsem se s básní setkala na základní škole a tehdy mě bavily určité části. Dnes jsem si báseň přečetla znovu, je 1. máj.. Klasika.

Říkali mi LeniŘíkali mi LeniZdeňka Bezděková

Opravdu nádherná kniha, poprvé jsem ji četla, když jsem byla na základní škole, tehdy mi ji koupila maminka. Knížka je čtivá, moc se mi líbila, lišila se od dívčích románků, které jsem tehdy hodně četla. Leni byla, protože měla modré oči a blonďaté vlasy, za 2. světové války dána na převýchovu do Německa do německé rodiny. Knížka je to smutná, citově se mi už tehdy vryla do paměti, měly by ji číst i dnešní děti. A určitě by si ji měli přečíst i dospělí, kteří ji nečetli.

03.07.2018

Sněžný měsícSněžný měsícMichaela Klevisová

Není to první knížka ani detektivka, kterou jsem od autorky četla. A líbila se mi hodně. Líbilo se mi moc i prostředí, kde se děj odehrává. Moc pěkné čtení.

14.08.2020

Slepá mapaSlepá mapaAlena Mornštajnová

Kniha se mi moc líbila, je to moje druhá kniha od autorky, četla jsem její knihu Hana, ta mě naprosto uchvátila, tak jsem přečetla i Slepou mapu, taky se mi líbila moc. Čtivá kniha, moc mě bavila, navíc se člověk dozví hodně z historie (některou už pamatuji :)) ), jak se dříve žilo mi hodně vyprávěla babička, tak jsem se i tak vrátila. Mně se kniha moc líbila a autorka píše opravdu skvěle. Určitě doporučuji.

21.02.2018

Harry Potter a Kámen mudrcůHarry Potter a Kámen mudrcůJ. K. Rowling (pseudonym)

Když u nás začal Harry Potter vycházet, byla dcera věkově přesná cílová skupina, knížky jsem jí postupně nakoupila a jí se moc líbily. Tuto první dostala k Vánocům - 1. vydání u nás a měla velkou radost a hned četla. Tehdy jsem si přečetla jen začátek. Teď už je dcera dospělá a já se dostávám - dospělá už dávno - k Harrymu P. A je to hezké čtení. Tato první knížka se mi moc líbila - a pro cílovou skupinu to musí být zážitek ještě lepší. Filmy jsem tedy viděla s dcerou.

25.05.2019

SlavíkSlavíkKristin Hannah

Moc hezká kniha - a moc smutná. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Četla jsem na ni hezké komentáře i doporučení, ale její četbu jsem odkládala. Nedávno jsem přečetla od autorky knihu Velká samota, která se mi moc líbila - a četbu Slavíka už jsem přestala odkládat. Krásná a dojemná kniha...

06.04.2020

Když se zvěrolékař oženíKdyž se zvěrolékař oženíJ. Herriot (pseudonym)

Opět moc pěkná a milá knížka ze života anglického veterináře. Zde popisuje i život s manželkou Helenou. Prostě je to takové humorné i vážné, v každém případě pěkné čtení.

CestaCestaCormac McCarthy

Postkatastrofický román, který byl oceněný Pulitzerovou cenou. Knížka mě velice vtáhla do děje a byla velice smutná a depresivní. Láska a soudržnost otce a syna - jejich cesta po katastrofě a jejich vzájemná láska. Vztah mezi otcem a synem bylo to pozitivní v knize, jinak vše velice smutné a depresivní. Knížky tohoto typu moc nečtu, občas udělám výjimku, ale takováto knížka opravdu člověka tak nějak "semele". Samozřejmě to znamená, že je dobře a velice působivě napsaná.

21.07.2018

Gump – pes, který naučil lidi žítGump – pes, který naučil lidi žítFilip Rožek

Krásná kniha. Je v ní hodně moudrých postřehů i podnětů k zamyšlení. Je smutná, syrová - ale to je, bohužel, ze života - i dojemná. Jsou zde dobré postřehy z myšlení i chování pejsků. Přivedla mě k slzám.. Nevím moc, co napsat, mě ta knížka hodně dostala. Pejsky mám od mládí, hned jak to šlo, nyní mám fenku maltézáčka. Knížku doporučuji - a nejen pejskařům.

07.05.2020

Úzkosti a jejich lidéÚzkosti a jejich lidéFredrik Backman

F. Backman je můj oblíbený autor. K této knize jsem ale přistupovala trochu s nedůvěrou. Anotace, obálka.. Začala jsem číst a úplný začátek byl takový.. Ale četla jsem dál. A vyloupl se krásný, lidský příběh o osudech více lidí, které jsem si prostě oblíbila. Je to takové milé, lidské, dojemné i jsem se zasmála a čtení mě prostě bavilo. Navíc vše se postupně odhaluje, zapadá čím dál víc do sebe a nakonec.. Pěkné, doporučuji, přečtěte si.

23.07.2020

Zuzanin dechZuzanin dechJ. Katalpa (pseudonym)

Ze začátku mě trochu překvapila strohost vyprávění, ale rychle jsem si zvykla a přestala mi vadit. Je to prostě takový styl. Kniha je psána čtivě. Četla jsem ji "jedním dechem". Za mě bych byla raději, kdyby nebyla tak detailně popisována krutost - zvláště třeba v koncentračním táboře, ano, dělo se to, ale i vzhledem ke strohému stylu by snad šlo nepopisovat tolik každý detail tohoto. Jinak moc zajímavý příběh, kniha opravdu výborná - i ten konec. Kniha je velice dobře hodnocená (většinou) a musím jen souhlasit.

Muž jménem OveMuž jménem OveFredrik Backman

Nádherná kniha. Dnes jsem ji dočetla a taky si pobrečela. Ale při čtení jsem se i zasmála, usmívala - a taky brečela. Nejsem ráda, že už jsem knihu dočetla. Ove mi bude chybět - a nejen on. Ale knížku mám ve své knihovně - a jsem moc ráda. Je to moje druhá kniha od autora - a taky se mi moc líbila. Britt-Marii jsem četla jako první - nádherná. Muž jménem Ove je též kniha dojemná, cituplná.. Backman prostě píše krásně.

17.12.2016

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Moc hezky napsané, čtivé. Ale smutné.. Konec rychlý, ještě by to chtělo nějak dopsat, takto si můžeme domýšlet, ale - mně tam prostě ten konec chybí. Na knížku jsem se těšila a ráda jsem si ji přečetla.

17.05.2019

Prokletý krajProkletý krajMichaela Klevisová

Moc hezká knížka. M. Klevisová je moje oblíbená autorka a opět jsem z její knížky nadšená. Není to typická detektivka, což ale nevadí, možná je to spíš dobře. Krásně popsaná atmosféra Jelení Hory, prokreslené postavy, osudy, deník, příroda.. Rozhodně i k zamyšlení. Moc hezky se mi knížka četla. Prostě skvělá. Dočetla jsem ji dnes, v den, kdy začíná podzim a museli jsme se rozloučit s létem. Loučím se nerada. A hodně nerada jsem se loučila i s postavami v knížce, přírodou..

MaminkaMaminkaJaroslav Seifert

Krásné, jemné, něžné básně... Srdeční záležitost... Ano, nejen vzpomínka na maminku, ale i na celý domov...
Jako -náctletá jsem knížku vnímala jinak, než nyní. Tehdy se mi také líbila, ale byla pro mě jiná.
Nyní jsem z ní dojatá.. A dost mě zasáhla.

Poslední sloka básně "Píseň":
Kdybych se mohl vrátit,
nevím dnes ani kam.
Vidím, jak vítr vzdouvá
záclonku, kterou znám.
Vtom bouchl někdo dveřmi
a všechno je totam.

16.04.2016

Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčůSpolek přátel krásné literatury a bramborových koláčůMary Ann Shaffer

To je tak nádherná kniha.. Psaná formou dopisů, je lidská, naprosto mě uchvátila a je to jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Úžasná, je taková jiná, moc hezky se mi četla, nezapomenu na ni.. Koupila jsem si 2. vydání a mám ji doma v knihovně. Jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla, že ji mám. Prostě.. A doporučuji.

28.10.2018