Jerry29 Jerry29 komentáře u knih

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Skvělá a krásná kniha, která mi moc zvedla náladu a vnesla trochu slunce do duše... :-) Eleanor si prostě zamilujete, autorka ji napsala brilantně! :-)
Nejlepší hláška: „Líbí se vám kouřové líčení?“ „Nelíbí se mi nic, co souvisí s kouřením.“ :-D Knihu budu doporučovat, kde to jen půjde...

27.02.2018 5 z 5

Osm týdnů v blázinci Osm týdnů v blázinci Eva Lohmann

Po přečtení některých zdejších komentářů jsem na knihu začal pohlížet jako na brak, ale po dočtení knihy se můj dojem rozhodně změnil. Myslím si, že knihu můžou pořádně docenit jenom lidé, kteří si nějakou tou psychiatrickou nemocí prošli nebo procházejí, zejména depresí. Komentář od DominaCZ je naprosto zcestný a pro mě nepochopitelný, až urážlivý.
Kniha je autorčinou prvotinou. Je napsána čtivě, v lehkých dávkách obsahuje i různé odborné informace a celkově na mě působí dojmem, že sama autorka si právě pobytem na klinice prošla. Dojem z knihy snad může kazit jen to, že je psaná skoro až vypravěčskou formou a nemůže se rovnat knihám jiných autorů, ale já ji přečetl za jedno odpoledne a bavilo mě otáčet stránky. Dávám 4*/5, kniha si to dle mého zaslouží.

31.07.2016 4 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Obrovský zážitek.

26.02.2017 5 z 5

Hořící stromy Hořící stromy Kristina Ohlsson

Nechápu, co je tohle za módu! Proč zas za vlasy přitažený, překombinovaný konec? První dvě třetiny knihy jsou super. Thriller ochucený o prvky duchařiny, stalkingu a hororu. Paráda. Ale jakmile přijdete na to, kdo je pachatel, kniha otočí kormidlem a přijde nespočet stran jen o tom, aby kniha vlastně na konci dávala vůbec nějaký smysl. Mohlo to být na 5*, sorry jako.

30.01.2018 4 z 5

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Jedním slovem prostě WOW. Nebo spíš UFFF. Tohle byla knížka s velkým K. Mrazivé ticho mě zklamalo takovým až moc vykonstruovaným, divným, pro mě ne moc uvěřitelným koncem a Temné šílenství k tomu mělo taky trošku našlápnuto, kvůli šílenému odhalení kdo je vlastně ona neznámá žena... Ale kniha byla mrazivá, temná, sugestivní, velice čtivá a napínavá... Tuhle knihu rozhodně doporučuji a už se nemůžu dočkat na Spouštěče!
Mimochodem nevím jistě jestli jsem úplně pochopil ten konec s Carlou, na což si stěžovalo už víc lidí, autor mohl napsat ještě o odstavec víc a vysvětlit to, ale to je jen malý černý puntík na jinak úžasné knížce. 5 hvězd

04.03.2016 5 z 5

Opozdilec Opozdilec Dimitri Verhulst

Z půlky kniha při jejímž čtení se hlasitě smějete, z druhé půlky pokus o seriózní vhled do chmurného života a 'vážné psaní', ovšem to se na pár posledních stranách udělat nedá. Autor si zachránil zadek tím, že je kniha krátká a nepropracovaná, ovšem podobných humoresek už jsem četl víc, lepších a delších. Navíc jsem v knize objevil několik překlepů a chyb (cca 5). Za ty nekřesťanské peníze co jsem za knihu utratil jsem teda čekal mnohem více. A tak nemohu dát 4 hvězdy, nýbrž jen 3. Zklamání převažuje nad nadšením.

01.01.2018 3 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Tohle je přesně ten ukázkový příklad fakt skvělé knihy, kterou naprosto zničí úplně debilní konec. Celou dobu, dejme tomu tak 4/5 knihy jsem si říkal, jak je kniha skvěle napsaná, jak napětí po malých krůčcích stoupá, jak se všechno pomalu dostává do obrátek... K tomu všemu velmi zajímavě vymyšlené a výborně vylíčené psychiatrické oddělení, fakt to bylo stránku od stránky lepší. V bodě, kdy asi v polovině knihy Jan začne bloudit podzemím už začne být všechno připravené k napínavému konci. Už už je člověk ve finále, má se stát to, na co celou tlustou knihu čekáme a autor knihy si šňupne nějakou fakt blbou lajnu a rozhodne se, že si na poslední chvíli rozmyslí jak kniha dopadne.... Achjo, říkal jsem si, jak dám knize plný počet, jak budu chválit kde to jde... A mám chuť napsat hanlivý komentář. Nicméně za naprosto dokonalé 4/5 knihy dávám 4*/5. Vyjde-li někdy pokračování, nevím jestli jej pořídím. Nicméně kdo máte rádi prostředí psychiatrických klinik a příběhy jim podobné, knihu opravdu mohu doporučit. Uspokojí vás to.

25.03.2017 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Tak já nevím. Tohle byl teda hrozný mišmaš. Přes 500 stran a v nich 3 knihy spojené v jednu. První polovina knihy (případ Vicky) byla super (vraha jsem neodhalil), přemýšlel jsem nad maximálním hodnocením. Ale druhá polovina knihy mi celý zážitek zkazila. Tak jak jsem první polovinu hltal stránku po stránce a nemohl se odtrhnout od čtení, tak ta druhá byl téměř opak. Už jsem se viděl jak utíkám do knihkupectví pro Písečného muže, ale po přečtení této knihy chuť nemám. Dále mi není jasné, proč se kniha jmenuje Svědkyně ohně, vysvětlí mi to tady někdo? ... Jelikož jsem dal i Hypnotizérovi i Paganinimu 4 hvězdy, s přivřenýma očima dávám 4 i Svědkyni ohně. Hypnotizér nejlepší díl série, Paganini o dost slabší. A Svědkyně.. První polovina výborná, druhá snad ještě horší než Paganini. Takže 4 hvězdy. Ale jestli si přečtu i zbytek série, to si teda ještě promyslím....

14.11.2017 4 z 5

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Navazují, ale jen nepatrně. Je možné číst knihy na přeskáčku, ale sem tam se v některé knize objeví nějaká drobná narážka na předchozí díl, která objasňuje některé vztahy mezi postavami. Každopádně Temné šílenství je nejlepší kniha ze série, nejlépe napsaná a nejvíc napínavá.

17.02.2017 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Já nevím... Zrovna jsem dočetl... Hypnotizér byl naprosto super, ale ten hollywoodský konec mi zkazil dojem a knize jsem dal 4/5. Paganini na mě udělal celkový dojem lepší, ale zase mě nebavil tolik jako Hypnotizér. Teď to vidím taky na 4/5 ... Keplerovic uměj psát, člověk ty stránky musí otáčet pořád dál a nejraději by četl až do stavu úplného vyčerpání.
A kdyby se postavy jmenovaly třeba Franta, Maruška, Pepa, Zuzka.. Tak by se to četlo ještě líp, ke konci už jsem se v tom přehršlu skandinávských jmen trochu ztrácel :D Ale tak to je jenom nepatrná kaňka...

06.12.2016 4 z 5

Kniha ztrát a nálezů Kniha ztrát a nálezů Lucy Foley

Až se mi nechce věřit, že tohle je autorčina prvotina.

28.08.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Pro mě taky zklamání a důvod proč už nebudu kupovat knihy podle medailí. Dívka ve vlaku by si zasloužila spíše anticenu.

04.03.2016 2 z 5

Čerň a stříbro Čerň a stříbro Paolo Giordano

Oproti prvočíslům docela slabota. Na Giordanovi se mi ale líbí jeho styl psaní, jeho knihy se čtou moc dobře. A jelikož je tahle kniha docela tenká, přečetl jsem ji během večera.

17.02.2016 3 z 5

Oblomov Oblomov Ivan Alexandrovič Gončarov

Bohužel. První kniha, kterou jsem nedočetl. Nešlo to. Pro uspávače hadů ideální kniha. 0*

08.11.2017 odpad!

Bez jablka Bez jablka Miloš Říha

Začátek knihy mě moc bavil, především u čtení o dámských záchodcích jsem fakt brečel smíchy. Zbytek knihy pak pomalu začal ztrácet dech, ale na čtyři hvězdy to pořád stačí. Kapitoly psané ženou mě bavily mnohem víc než ty psané mužem, tam jsem humor téměř v celé knize postrádal... Protože jsem muž? :-))

23.12.2016 4 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Vyhozené peníze.

23.12.2016 1 z 5

Černé ticho Černé ticho Pekka Hiltunen

Jsem velký fanoušek této kapely, i osoby, a po přečtení této knihy se bojím, jakým způsobem budu nahlížet na jejich písničky až je někdy zase uslyším. Snad se mi nebudou vybavovat před očima brutální vraždy, prosím! :-) Jinak ale kniha k mému překvapení moc povedená, čtivá a hlavně informace v ní dost přesné. Jo, kdybych byl hnidopich, určitě bych našel pár věcí za které hvězdičku ubrat, ale tahle kniha moc pozitivně překvapila, dojem z ní je kvalitní.

20.12.2016 5 z 5