jeníček jeníček komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásný příběh silné a odvážné Anny, který opravdu chytí za srdce. Vůni heřmánku budu cítit ještě dlouhou dobu.

28.02.2020 5 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Knížka se mi moc líbila,i když byla velmi smutná. Hlavní hrdinka mi byla moc sympatická,držela jsem jí celou dobu palce.Během čtení i po skončení příběhu jsem byla ráda, že žiji klidný vesnický život. Až se mě příště opět někdo zeptá,jestli mi nechybí město, už vím,co odpovím:,,Ani později,ani jinde."

14.02.2020 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Kniha mi přišla velmi smutná až depresivní, během čtení mi na srdci ležel těžký balvan. Velmi jsem Julii i Agnes fandila,aby se jim společný život povedl. Ani jedna z nich se mou přítelkyní,jako v případě Houbařky,nestala,ale přesto jsem si autorku oblíbila.

09.02.2020

Vězeň noci a mlhy Vězeň noci a mlhy Anne Blankman

Opravdu poutavý příběh na pozadí historických událostí, láska Němky a Žida nebyla nemožná,tolik jsem jim fandila. Zaujalo mě,jak Gretchen těžce měnila svůj názor na Židy a strýčka Dolfa,ale dokázala to. Napadá mě otázka,zda bychom i my dokázali zapochybovat nad svými zarytými názory stejně jako hlavní hrdinka?

04.02.2020 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Od začátku do konce příběhu jízda.Nemohla jsem se vždy dočkat čtení, každou chvilku s knihou jsem si užívala.Autorka používá nádherný vrstevnatý jazyk,stavba příběhu dokonale propacovaná.Hlavni postava Sára se stala na určitý čas mou přítelkyni,celou dobu jsem jí držela pěsti,aby to zvládla....

25.01.2020 5 z 5

Dítě s hvězdičkou Dítě s hvězdičkou Loïc Dauvillier

Velmi pěkný,i když smutný příběh, který je vhodný pro děti,aby se mohly seznámit s tématem holocaustu.

22.01.2020 5 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Kniha nejen pro mládež,ale i pro dospělé. Velmi poutavým způsobem popsané pátrání po majitelce kufříku, a tudíž nám přiblížen její smutný příběh.

10.01.2020 5 z 5

Očista Očista Sofi Oksanen

Velice krásný, i když smutný příběh, přečteno jedním dechem.
Všechno je odpověď,jen znát otázku.

04.01.2020 5 z 5

H₂O a poklad šíleného oka H₂O a poklad šíleného oka Petr Stančík

Knížka byla zajímavá, dětem i mně se líbila,ale první díl nepřekonala,ten byl wow - jako střela.

19.12.2019 4 z 5

Slavné ženy / Famous Women (dvojjazyčná kniha) Slavné ženy / Famous Women (dvojjazyčná kniha) Sabrina D. Harris

Super kniha pro ty,co se rádi učí anglicky,moc mě bavily příběhy žen, také mě kniha inspirovala k dalšímu čtení o slavných ženách.

18.12.2019 5 z 5

Kočičí host Kočičí host Takaši Hiraide

Lehká krása jako kočičí našlapování.

01.11.2019 5 z 5

Táta za všechny prachy Táta za všechny prachy David Walliams

Opět doporučuji, tento autor je vhodný pro všechny generace, u čtení jeho knih se baví celá naše rodina. Příběhy jsou vtipné, napínavé, ale zároveň velmi poučné.

08.10.2019 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Knihu mi doporučila kamarádka, měla jsem velkou radost, že je opět k sehnání. Na čtení jsem se velmi těšila, ale spadla mi brada. Stále jsem měla na mysli "Proč?" Prostě proč tohle všechno, proč to vlastně čtu, padla na mě ohromná tíha příběhu, zmar života, ale tak to zřejmě autor chtěl, netouží pobavit, ale přejít na vážnou notu, zamyšlení nad tím vším tady. Pomohl mi doslov, který leccos vysvětluje. Pro mě byl dobrým uzavřením příběhu. Ke knize se nevrátím četbou, ale v myšlenkách určitě ano.

28.09.2019 5 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Kniha byla rozhodně poutavá,dobře se četla,ale doporučuji začít četbu doslovem,který velmi navede na celkové chápání příběhu.

21.08.2019 4 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Příběh je vtipný,ale zároveň vážný.Vztah mezi babičkou a vnukem postupně graduje,a tak babička,která se zdá být velmi nudná,se kvůli vnukovi promění v drsnou superbabičku,a tak jejich vztah dostává nový rozměr.

09.08.2019 5 z 5

Děti potřebují hranice Děti potřebují hranice Jan-Uwe Rogge

Doporučuji všem rodičům i vychovatelům a pedagogům. Kniha je pravdivá. Dovolím si to tvrdit, protože to mám ověřeno v praxi. Mnoho užitečných rad a návodů.

02.08.2019 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Moje milovaná kniha, doporučuji

01.08.2019 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

1984 patří mezi moje nejoblíbenější knihy. Příběh člověka, který je chycen Velkým bratrem, opět vnějšími okolnostmi, ze kterých není možné se vymanit, i když se velmi snaží i věří.

21.07.2019 5 z 5

Duben v Paříži Duben v Paříži Michael Wallner

Knihu jsem se rozhodla přečíst v rámci výzvy, i když mě odrazovaly uvedené komentáře. Jsem ráda, že jsem si ji vybrala, přestože byla velmi smutná. Mám ráda obyčejné lidské příběhy na pozadí velikých dějinných událostí.

21.07.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Nádherný, napínavý příběh. Moje první fantasy v životě, váhala jsem, ale už teď se těším na další díly, doporučuji. Jazykově i stylisticky vyspělé.

02.07.2019 5 z 5