jaspis jaspis komentáře u knih

Neviditeľný život Addie LaRueovej Neviditeľný život Addie LaRueovej Victoria Schwab

Knihu jsem poslouchala jako audio a tohle pro mě rozhodně zvedlo hodnocení. Kdybych ji měla číst, dám tři hvězdy. Už jsem fakt odrostla YA. Hrdinové mi moc k srdci taky zrovna nepřirostli, i když jsem s nimi soucítila. Žádný srdcervoucí světabol se u mě ale nekonal, i když mě konec příjemně překvapil. Příběh by klidně mohl být o něco kratší, nejspíše by to ani nevadilo.
Je tady ještě někdo, komu tak šíleně vadilo oslovení Adeline? Ke konci už mě to začínalo štvát.

02.03.2022 4 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Já se tady budu odlišovat od většiny, protože pro mě to byl zatím nejslabší díl. Ne příběhem, obě linky byly moc dobře vymyšlené, postavené a sestavené. Jenže mi tak strašně nesedla ani Flora a chvílemi ani Star. Každá měla svůj boj, své problémy, svůj náhled. Snažily se v rámci svých sil udělat to nejlepší, ale takovým způsobem, že se mi chtělo bouchat hlavou o zeď.
Taky musím říct, že mi úplně uteklo, kdy že se do sebe stihly oba páry zamilovat? Tohle jsem ani v jedné lince prostě nepochytila...

26.01.2022 3 z 5

Na hodnocení téhle knihy jsem si musela vzít čas, protože něco tak bizarního jsem už dlouho nečetla, teda neposlouchala. Už o sobě vím, že mi severští autoři zrovna nesedí a tady to většinu času nebylo jinak. Byly chvíle, kdy jsem s knihou chtěla skončit a připravovala se na předem prohraný boj o zapomenutí na to, že jsem něco takového vůbec chtěla slyšet. No do sedla mě kupodivu vrátila jedna věta.
Autor podle mě úplně nevytěžil ze všech témat, které si přitom celkem šikovně otevřel. Na konci jsem nedostala "rozhřešení", prostě mi tam něco chybělo a zůstalo skryto pár věcí, na které bych tak ráda znala odpověď.
Celkově myslím, že kniha je spíše pro odvážné povahy s otevřenou myslí. Je dost možné, že je to jeden z příběhů, které je potřeba číst vícekrát, aby čtenář pochopil...
Ještě teda musím podotknout, že v půlce knihy jsem už měla tiky při jistém slovu, které tam bylo snad 5x na každé straně.

07.01.2022 3 z 5

Krajina půlnočních stínů Krajina půlnočních stínů Joseph Michael Straczynski

Kdo by řekl, že první kniha, tedy v tomto případě komiks, ze kterého si letos sednu na zadek, si přečtu hned 2. ledna? No já bych si to rozhodně nemyslela, ještě dneska dopoledne.
Za sebe opravdu doporučuji všemi deseti, přesah jak hrom, vtáhnutí do děje, potěšení pro oko, holky, které by se David nelíbil? :) Cítila jsem i osobní zkušenost autora.
Vydavatel Comics Centrum mi prostě umí vždycky nachystat překvapení.

02.01.2022 5 z 5

Růže sama Růže sama Muriel Barbery

Tuhle jsem si moc chtěla ne přečíst, ale poslechnout. Půjčila mi CD kamarádka a musím říct, že ze začátku jsem si říkala, co to proboha je? Tak protivnou ženskou jsem v knize už dlouho nepotkala. Ale po chvíli? Po první procházce v japonském chrámu jsem pochopila. Pochopila jsem, že poslouchám volání o pomoc hluboce zlomeného člověka s nádechem temperamentu latinskoamarické tanečnice.
Vlastně jsem byla nadšená nad lyrikou tohoto díla, podle mě je to kniha, kterou člověk musí přečíst/vyposlechnout několikrát.
A Paul? Ten ke mě přišel ve správný čas... Za mě 4,5 hvězdy, dávám si rezervu na další autorčiny knihy.

20.06.2021 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Pro mě je toto zatím nejlepší kniha, kterou jsem letos četla, v tomto případě poslouchala. Opravdu jsem nadšená. Příběh je skvělý, mám ráda tajemno, kdy si člověk není nikdy jistý, kdy je realita a kdy si s ním autorka hraje. I když tady mám menší věc, něco v příběhu, co autorce nemůžu odpustit. :-(
Zase se mi potvrdilo, že náš malý rybníček ukrývá opravdové spisovatelské perly. :)

15.04.2021 5 z 5

Všechno, co chci Všechno, co chci Simona Ahrnstedt

Anotace mě zaujala, začátek byl fajn a tak do půlky paráda. Autorka si vybrala dost témat, které se snažila zpracovat, ale podle mě si jich nabrala až moc. Snažila se poukázat na spoustu vážných i závažných věcí. Bylo jich ale tolik, že jsem jí to v určité chvíli přestala věřit a dostala jsem se do stavu, že jsem nechápala jednání a myšlení některých postav. A trpěla, dokud nepřišly k rozumu. Naštěstí.

18.03.2021 3 z 5

Morové lodě Morové lodě Mike Mignola

Přečteno, ale nebylo to pro mě. Nebudu psát, že jsem čekala něco jiného, spíše jsem byla zvědavá. Příběh ubíhal svižně, kresba fajnácky temná, k ději seděla. Do dalších dílů ale nepůjdu. Nebudu ani hodnotit hvězdičkami, protože bych dala hodnocení, které si toto dílko nezaslouží.

12.03.2021

Temnými hvozdy Temnými hvozdy Emily Carroll

Výborný komiks. Neměla jsem tedy pocit strachu, ale teda u každého příběhu mě přepadal větší a větší pocit beznaděje. Ať prostě hrdinové udělali cokoliv, ať se rozhodli jakkoliv, pokaždé to bylo špatně. A opravdu se budu na lesy dívat jinak, hlavně na ty v noci. Doufám, že se dočkáme i jiných počinů autorky, podle mě to stojí za to. :-)

25.02.2021 5 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Všichni víme, jak knihy autorek končí a čteme je kvůli cestě hrdinů k cíli. Ale teď a v téhle knize... SPOJLER!!!

Do půlky super, ale pak, když jsme se dověděli, kde Chance musel nastoupit, nějakou dobu si tam i pobýt a změnil se vypravěč, začalo mi být jedno, jak to s nimi dopadne a tak ve 3/4 děje jsem se přistihla, že bych byla radši, kdyby nezůstali spolu. Fakt. Vadila mi míra "snažení" Chance, už mi to hraničilo s psychickou poruchou. Asi se autorky snažily ukázat, jak moc ji miluje. A v tu chvíli mi i chyběl pohled Aubrey. Nevěděla jsem, co se jí honilo hlavou. A připadalo mi, že by jim bez sebe bylo líp.

17.11.2020 3 z 5

Tlustoprdka, no a co? Tlustoprdka, no a co? Renáta Názlerová

Moc pěkná oddechovka. Ale povím vám, chtěla bych vše ustát s takovou grácií jako Bela. Fakt. Až vyrostu, snad to zvládnu. :-) Na celou tu Porubovic partu by jeden potřeboval rohypnol, aby to přežil.

01.10.2020 3 z 5

Krásná kuchařka Krásná kuchařka Lucie Pospíšilová

Moc pěkně zpracované, jednoduché recepty ze surovin, které jsou většinou hodně dobře k sehnání. Pro začátečníka nebo jako dárek úplně super.

19.09.2020 5 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Dočetla jsem knihu včera a pořád se potácím mezi hodnocením super (první polovina) a průměr (část druhé poloviny). Rozhodně je to z prostředí, které je v tomto směru knižního žánru celkem nové. Jenže... Zase se objevil můj starý dobrý problém s hlavní hrdinkou. Často se potácela mezi svědomím, srdcem, touhou a rozumem. Jenže prostě její chování v blízkosti Kaye (snad to píšu dobře) mě prostě dostávalo do vývrtky. Měla jsem místa, kdy jsem myslela, že knihu zavřu a nedočtu. Opravdu už začínám být stará. Dávám 4 hvězdy, ale kdyby to šlo, tak za mě spíše 3,5. Líbí se mi rozhodně i možnost, že by autorka napsala pokračování. Zajímalo by mě, co by si nachystala pro Tannera i Jonaha.

27.07.2020

Noc, ktorá mi zmenila život Noc, ktorá mi zmenila život Lina Elys

Tohle se mi nečetlo dobře. Vůbec ne. Jedna z nejnespravedlivějších věcí, která se ženě může stát. Autorka se s tématem poprala moc dobře.

15.07.2020 4 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Pěkný příběh, ale první půlku jsem fakt myslela, že zavřu. Nebavilo mě to a s láskou jsem myslela na knihu Láska online, která mě vtáhla hned a nechtěla pustit.
Neuměla jsem si zvyknout na hrdiny, pořád mi na nich něco vadilo. Naštěstí v ději vyskočilo i nějaké to překvapení. Vracet se ale k příběhu už nebudu.

12.07.2020 3 z 5

Sexy srážka Sexy srážka Helena Hunting

Odpočinkové počtení, jen styl autorky mi prostě nesedl. Chybělo mi tam "něco", kdy bych si zamilovala hlavní postavy a nechtěla se s nimi loučit. Je to moje druhá kniha autorky a u předchozí jsem měla podobné pocity. Největší šťávu téhle knihy dodala teta Linda.

04.07.2020 3 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Moc pěkná oddechovka. Těšila jsem se a nezklamala se. :)

01.06.2020 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Pro mě parádní romanťárna. :-) Vtipné, odlehčující, zábavné, milé... Holky, přiznejme si, která by si to s Gaby hned nevyměnila? Jestli tohle přečte někdo z Fragmentu, vůbec se nestyďte a vydávejte další její knihy. Je co číst.

30.05.2020 5 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

Taková krásná romantika. Kéž by to tak bylo i ve skutečnosti... Postavy mi byly moc sympatické. Hurá, napište to někde do kamene. A Ollie, ten byl prostě zlatíčko.

13.04.2020 5 z 5

44 kapitol o 4 mužích 44 kapitol o 4 mužích B.B. Easton

Nerada kritizuji, ale tady jsem bohužel sáhla vedle. Byly pasáže, kde jsem se bavila, ale vetšinou jsem si připadala jako z jiné planety. Autorka mi nesedla.

02.04.2020 2 z 5