jarynek jarynek komentáře u knih

Soud s Jean Greyovou Soud s Jean Greyovou Brian Michael Bendis

Crossovery jsou hodně ošidné, protože kvalitně spojit dvě linie a přitom ani jednu moc neupozadit, je těžké. Zde znám jen příběhy Strážců, ale úplně nadšený jsem ze spojení nebyl. Přišlo mi to takové hodně umělé propojení obou sérií. U samotných Strážců bývá více hlášek, tady to bylo o trochu více vážné, takový Rocket byl jen odvarem sebe samého. Zápletka byla očekávatelná, ale přesto se z toho vyklubal celkem dobrý příběh a potenciál Phoenix byl fajnově využit. Takže kniha nenudila, ale zase u vytržení jsem z ní nebyl.

03.06.2018 3 z 5

Znovuzrození hrdinů DC Znovuzrození hrdinů DC Geoff Johns

Kresba byla fajn, ale příběh mne neoslovil. Možná někdo s hlubokými znalostmi historie DC hrdinů to ocení více, ale mne asi mnohé unikalo. Asi autor chtěl zakomponovat co nejvíce postav a navnadit čtenáře na jednotlivé série, ale na tak malém prostoru, který kniha poskytuje, to bylo dosti zkratkovité.

01.05.2018 3 z 5

Příšerné příběhy z temného tunelu Příšerné příběhy z temného tunelu Chris Priestley

Oproti předchozím dílům méně morbidní, ale přesto příběhy stále dostatečně tajemné a strašidelné. Jen tím, že se jede podle obdobného vzorce, tak je celkový koncept knihy méně překvapivý.

23.02.2018 4 z 5

Chlupatý a nebezpečný Chlupatý a nebezpečný Skottie Young

Akční, celkem konsistentní příběhy a především vtipné. Od knih tohoto druhu asi těžko očekávat něco více a to, co jsem od Rocketa očekával, jsem i obdržel v míře vrchovaté. Armáda po zuby ozbrojených ex-přítelkyň pobavila, ale za mne určitě nejlepší byl Grootův příběh. Z komiksů typu "vtip musí být na každé straně" rozhodně jeden z těch lepších kousků.

22.02.2018 4 z 5

Planetary 2: Čtvrtý muž Planetary 2: Čtvrtý muž Warren Ellis

Hodně originální komiks se skvělou atmosférou tajemna. Některé otázky z jedničky zodpovězeny, spousta informací zapadla do sebe, ale stejně tak je tu spousta nových otázek. Každá kapitola začíná skvělou obálku a ačkoliv tyto kapitoly skáčí mezi postavami, čase, prostoru i mimoprostoru:), děj je kompaktnější než v jedničce. Škoda, že u nás další díly nevyjdou, předpokládám, že až po dočtení posledního dílu by mohlo být možno docenit i tyto předchozí díly.

06.02.2018 4 z 5

Daisho Daisho Stan Sakai

Může to vypadat, že Usagi je stále o tom samém, ale přesto autor dokáže příběhy napsat tak, že se Usagi stále neomrzel. V tomto díle mne zaujal především příběh o ztracených mečích i s krátkým vysvětlením ohledně výroby japonských mečů. Pěkně vypointovaný byl i "skoro romantický" příběh s princeznou.

06.02.2018 5 z 5

Planetary: Do všech koutů světa a jiné povídky Planetary: Do všech koutů světa a jiné povídky Warren Ellis

Zajímavě vystavěné příběhy s rychlým koncem, který ani pořádně není konec. Mnoho otazníků, u nichž neočekávám, že budou všechny zodpovězeny, ale některé by určitě býti měly. Zatím je to jen takové oťukávání, seznamování, kde z náznaků lze usuzovat, že jednotlivé příběhy jsou více provázané, než se na první čtení mohou zdát.

01.02.2018 4 z 5

Češi 1938: Jak Beneš ustoupil Hitlerovi Češi 1938: Jak Beneš ustoupil Hitlerovi Pavel Kosatík

Samozřejmě, že vyprávění je zkratkovité. Na pár stránkách obsáhnout problematiku Mnichova je nemožné, ale myslím, že to dilema, kterému Beneš čelil je vystihnuto dostatečně. Jen tam mohl být více zobrazen přerod Moravce. Bez znalosti historie to může být pro čtenáře hůře uchopitelné.

16.01.2018 4 z 5

Stíny smrti Stíny smrti Stan Sakai

Úvodní příběh s Ninja želvami byl spíše průměrný (v Usagiho měřítku), naopak skvělý byl Shi se 4 nájemnými zabijáky a ziskuchtivým starostou. Nezklamali ani krátké příběhy s tradičně výbornými pointami.

02.01.2018 5 z 5

Genův příběh Genův příběh Stan Sakai

Příběhy s Genem nikdy nenudí, zejména to lehké haštěření s Usagim pobaví. Nová postava Kitsune také skýtá velký potenciál do dalších dílů. Pro mne však nejlepší byla závěrečná část s Inem a jeho záchranou.

17.12.2017 5 z 5

Uncanny X-Men: Dark Phoenix Uncanny X-Men: Dark Phoenix Chris Claremont

Je az k neuvereni, jak se komiks vyvyji. Byt to novy komiks, tak nad tim clovek ohrne nos, ale pokud se ke knize pristoupi s vedomim, kdy byla napsana, tak mi nezbyva nez ho hodnotit kladne. Zpocatku celkem dobre udelana (ale trochu rutinni) akce v boji se silnym zaporakem se ve druhe pulce knihy preklopi do pribehu, kde se jiz kladou otazky, kdo jeste a kdo uz neni kladny hrdina - a presne tyto otazky mimo jine radi resime v dnesnich komiksech.

12.12.2017 4 z 5

Nesmrtelní ochránci Nesmrtelní ochránci Eliot Schrefer

zajímavý úvod druhé série, oproti první sérii je rozehráno vice dějových linii a děj byl méně předvídatelný, což však neubírá na napětí, komu se líbily předchozí knihy, tak nebude zklamán

04.12.2017 4 z 5

Černá sekera Černá sekera David Petersen

Ačkoliv je u dětí i u mne Černá sekyra nejoblíbenější postava, tak jsem se se trochu bál, že tento díl bude horší než minulé. Samozřejmě zbytečně. Skvělá a snad dokonce čím dál lepší kresba (dvoustránkové kresby jsou úplnou lahůdkou) a poutavý příběh dotvářející hlavní dějovou linii stál opět za to. Je až neuvěřitelné s jak málo kresbami a málo slovy dokáže autor vytvořit zcela věrohodný a komplexní myší svět (a jeho historii) a do něj včlenit spoustu dalšího zvířectva (lasičky, fretky, ale i lišku, kachnu). Boj s liškou je tak realistický, že bych snad i věřil, že myš tu lišku skutečně může přemoci:). Výborná kniha pro dospělé i děti, u níž možno jen litovat toho, že je tak rychle přečtěná a že na další díl se bude muset dlouho čekat.

16.11.2017 5 z 5

Hilda a kamenný les Hilda a kamenný les Luke Pearson

Oproti předchozím knihám, které vždy obsahovaly dva příběhy, tato kniha obsahuje pouze jeden příběh. Takže když jsem ho s dětmi dočetli, tak se děti divily, kde je příběh druhý:), protože nám to vyprávění hrozně rychle uteklo. Oproti předchozím dúlům možná trochu ubylo na nespočtu podivuhodných postav a úkazů, na druhou stranu tím, že zde byl jen jeden příběh, bylo vyprávění kompaktnější a šlo více do detailů. takže opět super zážitek můj i dětí. A poslední stránka navnadila na další pokračování mírou převelikou.

15.11.2017 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Film jsem neviděl, ale očekávání podle hodnocení byla velká. Samotný nápad nebyl špatný, avšak vše hrozně sráží chování a popis postav. Těžko se hledá někdo sympatický (čemuž vévodí hlavní hrdina) a mnohdy mi přišlo jednání hlavních hrdinů i dost nelogické a odporující jejich postojům, které vyjadřovali o pár desítek stránek dříve.

21.10.2017 2 z 5

Erik Erik Shaun Tan

Nový svět se mi líbil více. Přece jen je toto dílko velmi krátké, takže děj není více rozvinut. Odkaz na tolenci a pochopení jiných kultur je v dnešní době více než aktuální.

04.09.2017 4 z 5

Nikdykde (komiks) Nikdykde (komiks) Mike Carey

Předlohu jsem nečetl, ale komiks mne rychle vtáhnul do děje, který jen opět potvrdil Gaimanovu originální fantazii.

27.08.2017 5 z 5

Spiknutí draka Spiknutí draka Stan Sakai

Dlouhý příběh na celou knihu. Výborný akční příběh samurajské cti. Některé postavy se dostávají do popředí, s některými se musíme rozloučit napořád, s některými dočasně. Otevřený konec jen navnadí na další pokračování. Zatím nejlepší díl UY.

03.08.2017 5 z 5

Grandville Grandville Bryan Talbot

Nedávno jsem četl předmluvu A. Jodorowskeho k Usagi Yojimbo 4. AJ mimo jiné napsal, že nedokázal přijmout žádný komiks, kde vystupovala zvířata a přebírala lidské vlastnosti a že z daného pravidla existuje výjimka, kterou je Usagi. S tímto mohu jen souhlasit. Zároveň bych však tuto výjimku rozšířil minimálně na Blacksada a Grandville.
Poté, co mne velmi příjemně překvapil druhý díl, jsem neváhal a přečetl i první knihu, která se opět vyznačuje skvělou kresbou, alternativní historií, steam punkem, propletencem detektivky s politickým pozadím mířícím do nejvyšších kruhů, noirovým hrdinou. A ono to dohromady skvěle funguje. Jen si nejsem jist, zda tuto knihu mají rádi i ve Francii:). Jediné, co bych knize vytknul je konec, který mi oproti zbytku příběhu přišel méně propracovaný.

01.08.2017 5 z 5

Ryby - Útok z hlubin Ryby - Útok z hlubin Džundži Itó

Přistupoval jsem ke knize trochu skepticky, ale nakonec jsem ji zhltnul velmi rychle a moc mě příběh bavil. Od prvních stránek se děj rychle vyvíjí a ryby jsou odpornější a odpornější. Ve chvíli, kdy se všude začně šířit smrad a nákaza, pak už máte jediné přání, a to aby z moře nikdy nic takového nevystoupilo. překvapivě výborná hororová manga. Dva dodatečné příběhy (především ten druhý) pak jsou třešničkou na chutném rybím dortu.

30.07.2017 5 z 5