Jaruš7 Jaruš7 komentáře u knih

Ženy vidí za roh Ženy vidí za roh * antologie

V celku dobré čtení, život se s námi nemazlí, všedně nevšední příběhy vykreslené intelektem ženské jedinečnosti. Jen E.Lustigová mi zde nesedla.

05.06.2016 4 z 5

Holandsko Holandsko Jan Jícha

Holandsko - ve stručnosti s dávkou humoru zkušeného průvodce.

12.04.2018 4 z 5

Případ zájezd: příběh o nejneuvěřitelnějším zájezdu všech dob Případ zájezd: příběh o nejneuvěřitelnějším zájezdu všech dob Jan Jícha

Je to zájezdový zážitek, který prožijete při četbě a to nedocenitelný. Vlastně na cyklozájezd jsem záchvaty odvahy měla , ale to správné vyhecování mělo brzdu kolegiální. Takže teď už vím.
Kniha je přímo lepivá, prostě odtrhnete se až na konci.
Parádní zpověď , slang, hantec, hecy a zážitky, které byly mimořádně přesvědčivé, už za tu, jak to na zájezdech bývá, někdy neuvěřitelnou skutečnost. Milé pobavení s perlovými výroky.
Citát : ". Doma bojujeme proti pasivnímu kuřáctví a tady strávíme dovolenou jako pasivní feťáci." .
"Našeho malýho jsme sebou vzali proto, aby si zajezdil na kole a ochutnal pořádnej sejra, a ne aby trávil prázdniny v hašišáckým táboře."
"Co brečí, když už ho jednou spolkla a navíc ji chutnal? (slizký slaneček - syrová rybka vymáchaná akorát v oleji.)"
"Kura, teď ti vykládám, jak mám co dělat s jednó, a ty mě ještě hoň do nějaké inseminace!"
Z poznámky na konci -" Mám na to 35 svědků".
Pro fandy srandy doporučuji,

15.03.2018 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Jak jsem již dříve napsala -autorka FsF (Fantazie s filigránem).
Obsah, rozsah, fantazie, dramatičnost, mistrně zvolená neskutečnost, nezkrotná krutost, věrná oddanost s ideou, to vše jako elegantní dárek od obdivuhodné S.J.Maas podané velkolepým stylem s grácií.
Citát: "Byl někdo, kdo by mohl pochopit - kdo chápal , jaké to bylo být zmrzačený v samé podstatě své duše.
Byl někým, kdo dosud píď po pídi vylézal ze své osobní propasti."
"Byla to rozkošně zákeřná kletba."
Fajnovost.

09.01.2018 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

II. díl. ze série Skleněný trůn
Hrdinka ovládaná Zlem, vázaná Povinností a rozpolcená Láskou ,ale přesto oddaná své niterné vizi v uskutečnění snu o svobodě.
Fantazii se meze nekladou, a zde je v rozkvětu. Překážky, nástrahy a komplikace, zrady a záludnosti jsou to, co ostří charaktery a děj.
Citát : "Nedokázala se přimět vyslovit tu strašnou pravdu: Že ... ( Ona).. připravila vlastní smrt s vědomím, že může změnit svět a ....(Přítelkyni) víc svou smrtí než svým životem."

27.11.2017 5 z 5

Milostná dueta Milostná dueta Alena Morávková

Není od věci uveřejnit seznam autorů povídek, jsou pro čtenáře daleko přitažlivější než jen jeden básník a jen jedno jméno z šestice překladatelů.
Puškin, Dostojevskij, Turgeněv, Tolstoj, Čechov, Roščin, Leonov, Šukšin, Gorkij, Šugajev, atd.

16.10.2017 5 z 5

Přísežný meč Přísežný meč George R. R. Martin

Po Potulném rytíři další díl před ságou Hra o trůny. A jako vždy žádná pohádka. Hrdost vlastnit a bojovat s Přísežným mečem, mečem pod kterým je přísaha zavazující k plnění jen čestných skutků, je pro Rytíře posláním na celý život.
Kresby jako vždy parádní a esence dávnověku tu nechává drsnou romantičnost rezonovat.

16.08.2017 3 z 5

Hra kurtizán Hra kurtizán Siegfried Obermeier

Borgiové a jejich klan v historii má roli nezapomenutelnou, pestré životní osudy jsou od S.O. parádním stylem jak si prožít s nimi jejich dobu moci.

23.03.2017 5 z 5

Rodinná encyklopedie světových dějin Rodinná encyklopedie světových dějin * antologie

EXCELENTNÍ

03.03.2017 5 z 5

Dětem Dětem Vítězslav Hálek

Tohle kouzlo přečteného ze srdíčka ven už nedostanete.České, pravé, ořechové.

30.12.2016 5 z 5

Děvče na ocet Děvče na ocet Anne Tyler

Milá knížka potěší něžnou polovinu společnosti, od mistryně ironie, držitelky pulitzerovy ceny. Neotřelý pohled s nepostradatelným humorem mě příjemně překvapil, ztotožnit se s hrdinkou je zcela přirozené, protože Shakespearovo dílo - Zkrocení zlé ženy , je výstižné a aktuální v každé době.

11.12.2016 4 z 5

Lístek na cestu z pekla Lístek na cestu z pekla Jaroslav Žváček

Počteníčko, bezva propletený, svižný převážně v dramatu i v humoru příběh z dnešní doby.

05.11.2016 5 z 5

Komu zvoní mobil Komu zvoní mobil Michael Třeštík

Knížka je příjemné čtení, pohledem očima autora začnete převracet zvyklosti pro jejich vyjádření , a budete v úžasu, co z toho vyjde. citát z knihy - Lidské tělo je dost sofistikovaná záležitost. Například z jakéhokoli rostlinného tuku v tu ránu udělá tuk živočišný. To je laboratorně dost obtížné.

05.05.2016 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Autorka dovede najít silné téma a zaplést zápletku tak, aby pohoda i zločiny byly lidsky vyváženy.
Čeho se její dílo dotkne má vůni po přírodě i lásku k ní. Snad proto, že nám zprostředkovává ten nevratný pohled okamžiku pohody a patřičnou dávku napětí jsou její knihy tak oblíbené.
Lidské duševní bolesti a životní předsevzetí na úkor a nepochopení jiných, jsou živnou půdou pro radikální řešení - zločiny.

Audiokniha celá skvělá.

16.06.2024 5 z 5

Co jsme to tátovi provedli Co jsme to tátovi provedli Roy Lewis

Je to nutkání němuž nelze odolat.
Vize - rozvoj mozkové činnosti. Chtělo by se mi poznat toho prvního, co ležíc pod hvězdným nebem pospojoval si hvězdy do souhvězdí; vidět v nich zvířata ze severní i jižní polokoule, přístroje pro obchod, lidskou vyjímečnost, to byla fantazie, která vládla panovníkům po celém světě.
Necitace :
Po krádeži ulovených zbytků z kance, při pohledu na vlčího pachatele: "z tebe bude jednou čivava".

10.03.2021 5 z 5

Gangsterova přítelkyně Gangsterova přítelkyně Karolina Ramqvist

Jsou osudy, které si můžete sami zvolit. Být hezká, pak modeling otevře svůj svět, pro život v luxusu se dá upsat i tomu, co hříchy sčítá, tomuto kultu se dá propadnout, ale mafispol má své zákonitosti, a tak je zde něco za něco, takže romantika se mění na luxusní žalář a životní realita pro sen o rodině mizí v nedohlednu, strach ze změny do nepohodlí je trauma a soužití s mafií se neruší jen tak, a tak čekáním na každý nový den jsou stupňující se obavy z dramatických zážitků a tragických konců.
Neotřelý úhel pohledu.

29.09.2017 4 z 5

Faraon Faraon Bolesław Prus (p)

Kniha - i výborně obsazený rozhlasový seriál na její motivy je skvělý .

18.12.2016 5 z 5

Divoká labuť a jiné příběhy Divoká labuť a jiné příběhy Michael Cunningham

To senzační, co jsem na celé knize objevila byly ilustrace , a to přímo excelentní. Obsah pohádkových povídek se mi jeví jako záměrně drsný , a to bez nadšení pro zážitek nebo poučení . Takže pohádky kouzla zbavené, do reality vložené. Čekala jsem vždy na konci alespoň kapičku humoru, nebo jiskru nadhledu nad těžkým životním osudem, nic. Pocit z autorovy msty nepříjemně přemohl rádoby zajímavé téma. Za ilustrace 5* Yuko Shimizu.

10.11.2016 1 z 5

Sedmá orchidej Sedmá orchidej Alena Zemanová

Autorka výstižně zakomponovala interní citové rozpoložení před srdečním konfliktem zvaným zamilovanost neskryješ. Zločin z lásky - vyššího principu, je pro pachatele důkazem hlubokého citu - tedy pochopitelný. I tací jsou mezi námi. Je prima si zase otevřít vzpomínky s velkým L a potvrdit, že ten tanec citů byl stejný a hezký.

22.05.2016 5 z 5

Zavěšená pizza Zavěšená pizza Vítězslav Jareš

Značka V.J. je pro mě jistota nevšedního zážitku, neboť jakýkoliv žánr si autor vezme do knižní parády, tak mě nadchne a nelze je nemít. Takže je mám všechny, tudíž i na tu Pizzu s hřebíkem se těším.
Thriller Intrikáni - perfektní, 1212 - senzační, V hlavní roli - jedinečná, Vor v zakoně - skvělá, Dědeček - humor bezvadný, Zloději času - něco extra, Všichni proti všem - superdílo.
Není nad instinkt z poznání, :-)

18.03.2019 5 z 5