Hra kurtizán

Jako nikdy dříve kvete v Římě povolání kurtizán v čele s Imperií, v jejímž domě se setkává nejvyšší šlechta a duchovenstvo. Krásné Fiamettě se podaří získat pro sebe syna papeže Alexandra VI., Cesara Borgiu, který dobývá Romagnu a sní o italské královské koruně. Nesmírné náklady svých válek kryje stále více z finančních prostředků, jež mu plynou z vyvlastňování římské šlechty a vražd bohatých kardinálů. Fanatik víry Savonarola skončí kvůli své kritice na hranici. Ve styku s přáteli a zvláště se ženami je papež veselý a šarmantní. Z Vatikánu se stal veřejný bordel - orgie na papežském dvoře jsou legendární....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29301/hra-kurtizan-29301.jpg 3.426
Originální název:

Das Spiel der Kurtisanen (2008)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Přidat komentář
Veronika33
23.11.2017odpad!

Knihu som odložila, veľmi chaoticky písaná, vôbec ma nevtiahla do deja. Tento spisovateľ nebude môj šálok kávy!!!

Jaruš7
23.03.2017

Borgiové a jejich klan v historii má roli nezapomenutelnou, pestré životní osudy jsou od S.O. parádním stylem jak si prožít s nimi jejich dobu moci.

Selinute
06.01.2017

Knížku nebudu hodnotit. Po třiceti stranách jsem to musela vdát. Ne, to nebylo nic pro mě.

Wulfwaera
26.01.2015

Skvělý popis historických událostí za vlády Borgiů. Pomluvy, intriky, léčky a rány do zad....a k tomu příběh dvou krásných kurtizán.

Maat
11.12.2014

Tahle kniha byla pro mě přešlapem. Ač mám Obermeiera ráda, Hra kurtizán mě nebavila. Nezáživné.

AylinLeto
10.10.2014

Dlouho mi trvalo, než jsem se dočetla do konce. Nezáživné, téměř žádný vývoj v ději a přestože se kniha jmenuje Hra kurtizán, tak se o žádnou hru nikde nejednalo. Dvě hlavní hrdinky kurtizány si nedělaly žádné naschvály, nijak spolu nesoupeřily, respektovaly jedna druhou. Plus je snad jen to, že události kolem jsou historicky přesné.

pajonek

......obermeier zase zabrouzdal do mého oblíbeného téma : vraždící, loupeživí, sexu chtiví borgiové, vedle nich sexuální prasák, papež alexandr VI se svým nedomrlým synkem cesarem ... papežský dvorec plný "svatých - posvěcených" orgií a dvě kurtizány, které hýbou římem .... jen co to uvidím na půltě, bude "malá dom"...............