koupit eknihy

Siegfried Obermeier

německá, 1936 - 2011koupit eknihy

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všechny knihy
Ve znamení lilieŠalamoun a královna ze SábyLáska a smrt... a postavil jí chrámAchnaton - Ve znamení Slunce

Autor

Siegfried Obermeier se narodil v roce 1936 v Mnichově a od roku 1963 až do své smrti žil v Oberschleissheimu. Napsal povídky, eseje, glosy a vyšlo mu asi 30 románů, jež byly přeloženy do mnoha jazyků. Obdržel medaili Littera a Schleissheimskou kulturní cenu.(zdroj: knihi.cz)

Komentáře (2)

Přidat komentář
Jindřiška
18.04.2012

Narazila jsem na tohoto spisovatele náhodou v knihovně a na zkoušku jsem si půjčila jednu knížku, kterou právě čtu. Je to Messalina a velmi dobře se čte, určitě si půjčím další knihy, hlavně o Egyptě a faraonech.

cvífel
01.11.2011

Včechny jeho knihy jsou velice zajímavé již ttím, že autor má historickou látku svých knih odborně prostudovanou. Nepíše vymyšlené a neskutečné příběhy. Musí je ovšem číst člověk, který se o historii zajímá dlouhou dobu a je obeznámen s určitými dějinými událostmi. Nejsou to povrchní díla, ale hluboce prostudovaná. Patří mezi mé nejoblíbenější autory. O historii se osobně zajímám již od mládí a proto si jej velice cením. Kniha "Mezi touhou po moci a zbožností" je vlastně skoro vědecké dílo. Vřele doporučuji hloubavým čtenářům. Škoda,že autor letos zemřel. Mohl ještě napsat více zajímavých děl.