Jaruš7 Jaruš7 komentáře u knih

Humor je pro zdraví důležitý, jestliže při jeho čtení vám v těle stoupne hladina serotoninu - hormonu štěstí, pak se uzdravujete ze všech nemocí, tahle knížka je jedna jeho účinná pilulka. Na přetřes tentokrát přišla zbrojní politika. Nepochybně taktický a skvělý trik, jak projevit akční názor.

15.12.2016 5 z 5

Seznam smrti Seznam smrti Frederick Forsyth

Tak tohle mi dokonale nahradilo ztrátu pokračování bestsellerů od R. Ludluma. Perfektní, dojem, jako ze sledování skvěle sestaveného a propracovaného dokumentu , autor zůstal u nerozptylování nepodstatného, a tak ta tvrdá a drsná realita dostala správné ostří. Trik , který způsobil zvrat v ději příběhu je jednoduše geniální. Pro ZÁŽITEK doporučuji sáhnout po MP3.

13.12.2016 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Knihu jsem četla jako náctiletá a doporučila bych ji jako odpověď na otázku : Jaká je hodnota slova přátelství .

12.12.2016

Děvče na ocet Děvče na ocet Anne Tyler

Milá knížka potěší něžnou polovinu společnosti, od mistryně ironie, držitelky pulitzerovy ceny. Neotřelý pohled s nepostradatelným humorem mě příjemně překvapil, ztotožnit se s hrdinkou je zcela přirozené, protože Shakespearovo dílo - Zkrocení zlé ženy , je výstižné a aktuální v každé době.

11.12.2016 4 z 5

12. 12. 12. 12. Vítězslav Jareš

Perfektní čtení, scenáristicky navozené zápletky se smyslem pro působivý účinek detailu posune toto dílo do řady hodnotných detektivek. Z příběhu na vás kape brutální přítomnost za zločinnou minulost, selhání a zlé rozhodnutí má drsné a svědomí týrající následky v uvěřitelném vyprávění. Pro fanoušky dánovek a nesbovek další autor už na výsluní , který v tomto žánru už ani snad zklamat neumí.

05.12.2016 5 z 5

České pohádky České pohádky Jan Drda

České pohádky od Jana Drdy jsou pro mě ty NEJ, je v nich kouzlo životního moudra poučné spolu s humorem. Takže se nedivme, že jako Češi máme smysl pro humor v krvi, když jsme spolu s Drdovými pohádkami jedli vtipnou kaši a jsme tak mírumilovní , neboť když večer usínáme, tak se po pohádkovém vzoru se přikrýváme čistým svědomím. Takže to je ta česká pohádková hodnota, která nám zdobí charakter.

02.12.2016 5 z 5

Nápovědi Nápovědi Hana Maciuchová

Knižní potěšení a radost, mé jedny z nejmilejších básní spolu v knižní vazbě. Co víc si přát, snad další díl tak akorát, ověnčený kresbami, pak bude nebe nad námi, pak ožijí zas znovu básně a na světě zas bude krásně. Díky moc i za ty smutné.

02.12.2016 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Překvapivě laskavá, výborná detektivka, po řadě drsných příběhů je tento citlivý a oduševnělý, takže další rozměr je upřímně vítaným zpestřením jeho skvělé spisovatelské reputace.

29.11.2016 5 z 5

Krv nie je voda Krv nie je voda Dominik Dán

Na mp3 opět superčetba, moravským hantecem - prostě špica.

21.11.2016 5 z 5

Básně Básně Vítězslav Hálek

A kdyby vše potěšení v tom světě bylo vzato, a jenom láska zůstala - ten život stál by za to. A kdyby pravda bylo vše a láska jenom snění - já bych se k spánku položil a nechtěl probuzení. citace z Večerních písní.

18.11.2016 5 z 5

Cela 17 Cela 17 Dominik Dán

Perfektní, tohle nemá chybičku, ale má nepřikrášlenou realitu se svérázným humorem, filigránský bestseller, bravo a dík.

17.11.2016 5 z 5

Ptákoviny podle Aristofana Ptákoviny podle Aristofana Jiří Žáček

Skvělý háček, pane Žáček, Vaše téma - slovo PTÁČEK, zosnoval jste klec, vytvořil jste voliéru, která nemá chybu - díru, je v ní živo, cvrkot, zpěv , potěšení na pohled,kdo to neznáte nemá zdání, jak je fajn to rýmování.
Místo hry dám přednost knize, nezkazí se mi pak vize, plní se mi tak můj sen , kosím trilkem začít den. Díky :-)
Citát. "Vítám Vás mezi našince. A zároveň vám předávám Řád nejvyššího ptačince. Ty budeš král a já zas maršálek.Ty vydáš rozkazy- já budu kráčet v čele, povedu válku za svět bez válek, až zotročíme všecKy nepřátele! ".
Jo, v ptačí říši se děly věci.

14.11.2016 5 z 5

Divoká labuť a jiné příběhy Divoká labuť a jiné příběhy Michael Cunningham

To senzační, co jsem na celé knize objevila byly ilustrace , a to přímo excelentní. Obsah pohádkových povídek se mi jeví jako záměrně drsný , a to bez nadšení pro zážitek nebo poučení . Takže pohádky kouzla zbavené, do reality vložené. Čekala jsem vždy na konci alespoň kapičku humoru, nebo jiskru nadhledu nad těžkým životním osudem, nic. Pocit z autorovy msty nepříjemně přemohl rádoby zajímavé téma. Za ilustrace 5* Yuko Shimizu.

10.11.2016 1 z 5

Lístek na cestu z pekla Lístek na cestu z pekla Jaroslav Žváček

Počteníčko, bezva propletený, svižný převážně v dramatu i v humoru příběh z dnešní doby.

05.11.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Skvěle napsaný silný podmanivý příběh.

01.11.2016 5 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Dobře napsaný děs.

01.11.2016 5 z 5

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Tohle v jiné cizojazyčné literatuře nenajdete, český humor kořeněný sladkotrpkokyselým životem.

17.10.2016 5 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

D.D. má renomé a umí, takže nezklame, vcelku dobré, až na tu poezii, ta je zbytečně odflinknutá.

16.10.2016 5 z 5

Čtyři muži na vodě aneb Opilé banány se vracejí Čtyři muži na vodě aneb Opilé banány se vracejí Petr Šabach

Tak tento humor je má krevní skupina, já tomu možná bláhově věřím, protože je to úžasné.

05.10.2016 5 z 5

Americký zabiják Americký zabiják Vince Flynn

Kniha nabízí pohled do špionážních her, je z bezmobilní doby, má větší procento bojového stylu, tréninku a mučení, v podstatě špionážní zisk ( a asi to tak bude pravdou), jsou many, bankovní konta, hybná síla pro terorismus, a to za každou cenu. Chybí mi zde nadhodnota, cenná pro smysl příběhu. V porovnání s R. Ludlumem nezáří.

02.10.2016 3 z 5