Ptákoviny podle Aristofana přehled

Ptákoviny podle Aristofana https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1661/ptakoviny-podle-aristofana-1661.jpg 4 7 7

Řecký dramatik Aristofanés je pro svůj ostrý vtip, odvahu tnout do živého bez ohledu na to, koho z momentálních společenských „elit“ a „celebrit“ si pohněvá, právem zván praotcem všech satiriků. Přestože jsou jeho hry téměř 2400 let staré, jsou ve své velkolepé společenské kritičnosti stále inspirující. Zřejmě nejznámější a nejúspěšnější adaptací v Čechách je přepis "Ptáků" básníka Jiřího Žáčka "Ptákoviny podle Aristofana", jeden z ojedinělých počinů českého satirického divadla 80. let.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ptákoviny podle Aristofana. Přihlašte se a napište ho.

Lac
05.02.2023 5 z 5

Velmi homorně zpracováno. Téma odběru svobod přímo úměrně lidské hlouposti je platná i dnes. První vydání za bolševika je 6 hvězd málo. Krásné doprovodné ilustace mistra Adolfa Borna, taktéž 5 hvězd.

haki34
08.01.2019

autor promine...nedokázala jsem se překousat textem..nesedlo, nebavilo..asi není správná doba..a možná ani nebude. (knížku jsem přibalila domů s jinými Žáčkovými sbírkami - jen tak naokraj..)

Jaruš7
14.11.2016 5 z 5

Skvělý háček, pane Žáček, Vaše téma - slovo PTÁČEK, zosnoval jste klec, vytvořil jste voliéru, která nemá chybu - díru, je v ní živo, cvrkot, zpěv , potěšení na pohled,kdo to neznáte nemá zdání, jak je fajn to rýmování.
Místo hry dám přednost knize, nezkazí se mi pak vize, plní se mi tak můj sen , kosím trilkem začít den. Díky :-)
Citát. "Vítám Vás mezi našince. A zároveň vám předávám Řád nejvyššího ptačince. Ty budeš král a já zas maršálek.Ty vydáš rozkazy- já budu kráčet v čele, povedu válku za svět bez válek, až zotročíme všecKy nepřátele! ".
Jo, v ptačí říši se děly věci.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ptákoviny podle Aristofana v seznamech

v dalších seznamech1x