jarkamet jarkamet komentáře u knih

Osudové proroctví Osudové proroctví Mik Peterman (p)

Musím sám sebe pochválit za to, že jsem to dočetl až do konce. Vůbec to nechápu. Kniha hodně rozvláčná, taková fylozofická studie a výklad bible. Ale občas padla zajímavá myšlenka. Ale celkově mě kniha zklamala. Nemyslím, že se brzy pustím do dalších dvou dílů.

18.03.2019 2 z 5

Vraždy na molu Vraždy na molu Ken Bruen

Zdraví vás hrdina. Aspoň v mých očích jsem hrdina, protože jsem tuto knihu dokázal dočíst až do konce. Snad desetkrát jsem si říkal, to mi za to nestojí. Nakonec jsem to dal. Ptavdou je, že už dlouho jsem nečetl takovou slátaninu, navíc vydávanou za detektivku. Pokud by to byla studie oplcovým mozkem nebo něco podobného, tak jo. Možná by to mohla být povinná literatura pro budoucí psychatry nebo pracovníky záchytky. Ale nechci nikoho odradit, každý si tím musí projít sám. Za mě je to ale odpad a knihám od Bruena se budu obloukem vyhýbat.

10.01.2019 odpad!

Předvolání Předvolání John Grisham

Tato kniha nebyla dobrá volba. Po přečtzení Firmy a Případ Pelikán jsem tak nějak předpokládal, že to bude podobné. Bohužel ani zdaleka tato kniha nedosahuje na výše zmíněné. Žádná akce, nic zajímavého, prostě nuda. Byl to zázrak, že jsem to dotáhl až do konce.

06.04.2018 2 z 5

Stín Kondora Stín Kondora James Grady

Velké zklamání. Bohužel další z mála knih, kterou jsem nedočetl. Nešlo to. Od prvních stránek se ne a ne začíst, žádný děj ani spád. Spousta okecávání, málo dialogů. Nesrovnatelné s prvním dílem, a bohužel do třetího dílu o Kondorovi se raději ani nebudu pouštět.

20.12.2017 1 z 5

Testament Testament David Morrell

Pro mě tak trochu zklamání. Ne, že by to nemělo spád, ale snad právě pro to, se mi pořád zdálo, že je to jen fikce. Nedokázal jsem zapomenout a nevtáhlo mě to do děje. A ten závěr je vyloženě nepovedený, když už hlavní hrdina došel tak daleko, tak neměl jednou zaváhat.

22.07.2017 3 z 5

27 27 William Diehl

Nevím jestli tato kniha je správně zařazena do krabičky "Thriller". První třetina byla hodně nudná, spíše literatura faktu, ale nekontroloval jsem pravdivost údajů o Říšské elitě. Ale zajímavé bylo, že ač jsem si říkal, že to nedočtu, to se nedá, tak něco mě nutilo neustále a dokola obracet stránky až jsem se ocitl na konci. Thrillerem bych nazval až poslední pětinu knihy, kdy se to trochu rozjelo, ale vše bylo předem jasný. Nevím za jak dlouho dostanu odvahu sáhnout po další knize Williama Diehla.

27.01.2017 3 z 5

Popření Popření Keith Ablow

Za mě docela dobrý, neříkám, že kniha neměla spád a děj. Možná mohlo být méně naturalistických scén. Ale hlavní hrdina? Tak toho bych asi za psychiatra nechtěl. Ten by sám potřeboval jednoho, ne-li hned dva. Buď nalitej, nebo sjetej, nebo oboje. Zkusím ještě druhou knihu v pořadí a uvidím.

11.10.2016 4 z 5

Nevděčný syn Nevděčný syn Dean Koontz

Tak bohužel pro mě velké zklamání. Četl jsem od Koontze několik knih a tak vše na 70%. Ale zde jsem se nemohl a nemohl začíst, děj nezáživný, v několika rovinách, takže jsem se co chvíli ztrácel v tom kdo je kdo. Možná ještě někdy zkusím.

06.09.2016 1 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Prvních několik desítek stran mě trvalo než jsem si zvykl(ani pak jsem si úplně nezvykl) na to, že nečtu scénář k filmu, ale knihu. Některé úseky se číst nedaly, bylo třeba nasadit tzv. rychločtení. Celkově velmi dlouhé, málo napínavé. Na to, jak se kolem toho nadělala reklama, mě kniha dost zklamala. Až to rozchodím, zkusím ještě jednu. Ale pokud toto je vzorek "severské krimi" tak nechci dlouho žádnou vidět.

09.06.2016 2 z 5

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

Moje první kniha od tohoto spisovatele, ale nevím jak se k ní postavit. Občas hrozná nuda, občas zase zajímavé a poutavé čtení. Policajti vylíčení jako alkoholici a sexuální devianti. V každém případě kniha byla pro mě příliš zdlouhavá, a taková bez závěru, bez vyřešení s otevřeným koncem. Ale určitě zkusím ještě jednu knihu přečíst. Zatím tak za 2 a půl hvězdy.

17.05.2016 2 z 5

Plamen z Faru Plamen z Faru Michael Peinkofer

Ale ano, dalo se to číst, i když jsem očekával víc. Připadalo mi to takové dětské, naivní. Taková míchanina Verneho a Maye. Námět výborný, ale výsledek rozpačitý.

16.04.2016 3 z 5

Ostrov sviní Ostrov sviní Mo Hayder

Tak to byla první kniha od této autorky a nevím jestli nebyla poslední. Nemohl jsem se do knihy začíst, málo dialogů, hodně roztažené. Zdálo se mi, že to byl pokus nějak napodobit Kinga, ale nic moc. Byl jsem a jsem zklamán.

06.04.2016 2 z 5

Královský gambit Královský gambit John Maddox Roberts

Po dlouhé době kniha, která málem skončila nedočtena. Asi do pulky hodně dějepisu, žádný dialog,jenom vyprávění v první osobě. Ale pak se to naštěstí spravilo. Ale vic jak 3 hvězdy to být nemohou. Uvidíme jaký bude druhý díl.

15.07.2014 3 z 5

Neohrožená - Závod Neohrožená - Závod Francine Pascal

No je to opravdu slátanina. Nevím na jakou věkovou kategorii je toto zaměřené, ale zkusím se prokousat ještě 4-kou. Pak to nejspíš poletí do bazaru, tak pokud máte zájem, přijímám předběžné objednávky :o))

26.06.2014 2 z 5

Neohrožená Neohrožená Francine Pascal

Taková blbinka bez nápadu a děje. Dost těžkopádný styl psaní.

21.06.2014 2 z 5

Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Vlastimil Vondruška

Jako vždy velice zajímavé a poučné čtení. Zápletka pěkná, rozuzlení také.

19.06.2014 5 z 5

Dvojí tvář Dvojí tvář David Morrell

Naprosto neskutečná kniha. Tolik zvratů a nápadů. Zaujme hned na první stránce a nepustí, dokud neotočíte poslední.

12.06.2014 5 z 5

Relikviář Relikviář Lincoln Child

Stejně jako u Relikvie pomalejší začátek, ale pak už to nabralo spád a překvapivé rozuzlení.

14.05.2014 4 z 5

Podzemní říše Podzemní říše James Rollins (p)

Výborná kniha, hned od začátku mě chytla a nepustila až na konci.

24.03.2014 5 z 5

Ztracené stříbro Ztracené stříbro Lindsey Davis

Opravdu moc dobrá detektivka. Sice mi chvíli trvalo než jsem se vyrovnal s těmi jmény, ale pak už to bylo v pohodě.

20.02.2014 5 z 5