Nevděčný syn

Nevděčný syn https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46843/bmid_frankenstein-nevdecny-syn-PN1-46843.jpg 4 96 22

Frankenstein série

Každé město má svá tajemství, žádné však není tak strašlivé jako toto. Právě před vámi stojí – tajemný, bájný, hrůzný i kouzelný Frankenstein. Oslavovaná představivost Deana Koontze dala vzniknout působivému rozvinutí jednoho z nejklasičtějších příběhů všech dob. Pokud si myslíte, že znáte legendu, víte jen půlku pravdy. Deukalión, tetovaný muž záhadného původu, mistr iluzí, prošel staletími s tajemstvím horším než smrt. Přijíždí do New Orleans v době, kdy v ulicích řádí sériový vrah – vrah, který si své oběti pečlivě vybírá pro lidskost, kterou v sobě postrádá. Deukalióna jeho cesta zavede k chladné a drsné policistce Carson O'Connorové a jejímu věrnému parťákovi Michaelu Maddisonovi, kteří pátrají po onom zabijákovi. Brzy však objeví něco mnohem děsivějšího: celou rasu zabijáků, kteří jsou mnohem lepší – a horší – než lidé. Objeví i jejich ze všech nejhrozivějšího, šíleného, takřka nesmrtelného stvořitele Viktora Hélia – kdysi známého jako Viktor Frankenstein.... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Prodigal Son , 2005

Bája89
15.01.2024 3 z 5

Náběh příběhu byl více než slibný, ale konec klopýtal a ztrácel dech. Ale našlo se tam i několik hodně povedených momentů. Celkově to působilo kapánek jako nevyužitý potenciál příběhu i autora.

m2056
03.06.2023 4 z 5

Příběh se rozjíždí pomalu jeden moment jsem si říkal mám to vůbec číst ale rozjede se to rychle a nelituji je to dobrý.

BaPe895
02.08.2021 4 z 5

Spisovatel s obrovskou fantazií a jeho variace na téma Frankenstein.

HonzaT
15.01.2021 4 z 5

Líbilo. Koontz má skvělou fantazii, popisky i přirovnání. Těším se na dvojku.

MaxQ
07.02.2020 4 z 5

Příběh celkem zajímavě vymyšlený, kniha se četla dobře, ale že bych zase skákal do stropu nadšením, to asi ne. Líbí se mi několik navzájem se prolétající zápletek, v knize jsou výborné dialogy, nicméně mám pocit, že autor nejde do hloubky. Jen tak se veze na příběhu, který odvypráví, ale chtělo by to špetičku navíc. Na druhou stranu, jako oddychová četba je to ideální a druhý díl si určitě přečtu.

Vlk.kh
06.11.2019 4 z 5

Tak tohle bylo dobré, takovéhle horory můžu. Čert vem, že je tam hodně podobností s jinou Koontzovou knihou Půlnoc - opět šílený vědátor s touhou vylepšit lidskou rasu ( tam to byl Thomas Shadack ), opět se mu jeho dítka trochu vymykají z kontroly a začínají páchat zvěrstva ( tady je to nová umělá rasa, nešťastná z vlastní existence a páchající bestiální vraždy, v Půlnoci se stávají upravení lidé tzv. regresivisty, ukájející svou vnitřní prázdnotu plejádou nejnižších pudů, zahrnujících lov, vraždy a páření bez citů ) Ale jak už jsem napsal zkraje, bylo to dobré. Líbí se mi i způsob, jakým autor uchopil starou hororovou klasiku a roztáhl jí až do dnešních dnů. Těším se na druhý díl, snad zůstane laťka stejně vysoko.

hana4834
23.02.2018 2 z 5

Celkem zklamání, nato že to má být o frankensteinu to bylo moc zamotaný a on se tam podle mě vyskytoval jen sporadicky

bekule
30.01.2018 4 z 5

V New Orleans se kromě masového vraha objevuje i další zlo, uměle vytvořené bytosti , postrádající lidské emoce. Příběh se velmi slibně rozjíždí, mrzí mě že u nás vyšly jen dva díly a další se snad ani neplánují. Díl končí velmi napínavě v momentě kdy se nebezpečí přiblížilo až ke Carson domů , k jejímu autistickému bratrovi.

langova.katka
27.01.2018

Nebyl to špatný Koontz, ale zas jeden ten trochu sci-fi a ty mám v oblibě trochu méně. Nechyběli zvrácení psychopati a ani jejich "originální" pohnutky. Těším se až přečtu pokračování.

Mark.
17.11.2017 4 z 5

Příběh se čte pomalu sám a obsahuje hodně napětí. Ovšem místy mne nevtáhl přímo do děje a neměla jsem problém knihu kdykoli odložit. Něco tomu prostě chybí.

jarkamet
06.09.2016 1 z 5

Tak bohužel pro mě velké zklamání. Četl jsem od Koontze několik knih a tak vše na 70%. Ale zde jsem se nemohl a nemohl začíst, děj nezáživný, v několika rovinách, takže jsem se co chvíli ztrácel v tom kdo je kdo. Možná ještě někdy zkusím.

IWINDA
05.08.2016 5 z 5

Skvělá kniha, opět nezklamal. Přečetla jsem ji za dva dny jedním dechem, teď se těším na druhou knihu této trilogie.

PAVEL z BRNA
31.03.2016

Ze začátku jsem se nemohl začíst ale asi kolem sté strany jsem pochopil, že mě čeká úžasné hororové dobrodružství. Je škoda, že dosud vyšly jen dva díly ale snad se brzo dočkáme.

Kmet_V
13.02.2016 5 z 5

Super čtení od začátku do konce. :-)

knihomolové
08.06.2015 5 z 5

Super čtení. Od začátku zaujme. Napínavé. Tento spisovatel mě nezklamal. Ještě jsou dvě pokračování, tak se těším až se začtu :-D
Teď na jiných stránkách jsem našla že v r. 2011 vyšla čtvrtá kniha Frankenstein - Lost Souls

ivakola
30.05.2015 4 z 5

Čekala jsem sice něco jiného, ale po pravdě se mi to fakt líbilo. Od Deana jsou sice lepší knihy, ale pokud přečtete první díl této série, bezpodmínky musíte přečíst i ten druhý.

ferda
17.10.2014 4 z 5

Začátek jsem teda osoudil jako docela kravinu, ale rozjelo se to a valím pro druhý díl

petka-2007
27.09.2014 5 z 5

Kniha mě, jako prozatím od Koontze vždy, bavila. Opět nový nápad, čtivé. Jdu na druhý díl.

KKK
29.09.2013 4 z 5

Knížku jsem začala číst s tím,že nemám druhý díl a to jsem neměla dělat!!Myslela jsem si,že to bude uzavřené a pokračování volné a ono to v tom nejlepším končí.Jak nemáte další díl,tak nečtěte!!Jinak jako vždy dobrá.

lennyd
29.06.2013 3 z 5

Kniha se sice v daný okamžik četla docela dobře, ale když nad tím tak zpětně přemýšlím, tak mne ani vlastně nějak extra nezaujala. Hlavně mi vadila roztříštěnost příběhových linií - které se sice sem tam trochu protknou, ale většinu času si každá jede po svým - ať už je to Deukalión se svými schopnostmi, pátrání policistů Carson O'Connorové a Michaela Maddisona po sadistickém vrahovi a nebo příběhová linie Viktora Hélia, stvořitele nové rasy. Věřím, že v pokračování se to začne trochu více propojovat..

Amerika horory New Orleans

Dean Koontz