Jarka_rybář Jarka_rybář komentáře u knih

Mor, vůně a výlet do vesmíru Mor, vůně a výlet do vesmíru Milada Sukdoláková

Moc hezké. Poslední příběh trochu víc přitažený za vlasy, ale v zásadě také dobrý.

22.02.2022 4 z 5

Chemická dobrodružství III: Mumie, jedy a vandal Blecha Chemická dobrodružství III: Mumie, jedy a vandal Blecha Milada Sukdoláková

Tohle se mi moc líbilo.

22.02.2022 5 z 5

Chemická dobrodružství II: Krádež, únos, podvod Chemická dobrodružství II: Krádež, únos, podvod Milada Sukdoláková

Velmi dobré velmi. Tentokrát už obsahuje i pár zdůvodnění. Výborně.

22.02.2022 4 z 5

Chemická dobrodružství Emči a Míny Chemická dobrodružství Emči a Míny Milada Sukdoláková

Pro děti moc hezké. Mně osobně tam, le chybí trocha povídání o vlastnostech látek, které Chemule tvoří a také to, jak tyto látky vznikají.

22.02.2022 3 z 5

Zlodějíček z pátých hradeb Zlodějíček z pátých hradeb Ilka Pacovská

Další skvělé pokračování skvělé série. Správně dramatické a se spoustou dramatických i pohnutých osudů. Asi až na jednu se mi moc líbily i vedlejší postavy. Jen mi trochu chyběl Sváťa. Na druhou stranu však Sváťova absence velmi pěkně naznačuje, co to znamená mít vazby a povinnosti k rodině.

14.02.2022 5 z 5

1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo 1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo Vendula Borůvková

Krásná kniha. Je velmi zajímavá, protože přináší nový pohled na bouřlivá léta po vzniku republiky. Pohled dětí na vznik republiky, na rozhodnutí dospělých stojí opravdu za to. Paráda. Doporučuji.

07.02.2022 5 z 5

Vítr v piniích Vítr v piniích Jakub D. Kočí

Vítr v piniích je zvláštní kniha. Mnohem více duchovní než fantastická, rozměr pouti přebíjí vše ostatní. Je velmi hluboká, tak hluboká, až se může zdát, že postrádá city a emoce, což není pravda. Emoci a citů je v knize až až. Připusťme, že postavy kvůli nim většinou nejsou dvakrát sympatické, ale k reáliím příběhu se to krásně hodí.
Ráda bych řekla ještě pár slov k závěru knihy. Vůbec mne nepřekvapil. Mám takový utkvělý pocit, že jsem ho někde četla, a to jsem knihu prokazatelně četla poprvé. Nevyšel někde třeba v Pevnosti jako povídka?

06.02.2022 4 z 5

Milujem se čím dál víc Milujem se čím dál víc Pavel Cmíral

Pěkné básně. Jednoduché, pubertální a místy dost drsné.
Je zajímavé, že je psal člověk úplně jiné generace.

01.02.2022 4 z 5

Jedna z nejlepších audioknih, které jsem slyšela. Hlavní hrdina knihy má pozoruhodný talent vyskytnout se na podivných místech, třebaže nemá velký zájem o to si všímat.
Parádní kniha. Dramatický život.

01.02.2022 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Paráda. Doporučuji.

01.02.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Tohle je dobré. Ne tak dobré jako Marťan, přesto si to plný počet zaslouží. Je tu hromada zajímavých vědeckých faktů z oblasti fyziky, špetička biologie s chemií i etický přesah. Moc se mi to líbilo.

31.01.2022 5 z 5

Nádherná kniha. Kluci toho zažili a prožili...

22.01.2022 5 z 5

Biografika: Einstein Biografika: Einstein kolektiv autorů

Opravdu dobrá kniha. Atraktivně podává život génia. Některé citáty mne fakt dostaly. Einstein, to není jen ten rozcuchaný pán s vyplazeným jazykem...

22.01.2022 4 z 5

Bílá komnata Bílá komnata Vojtěch Matocha

Po druhém dílu pro mne třetí byl příjemným překvapením. Jirka se tu konečně chová, jakoby měl páteř a dokáže se postavit i vlastím omylům. Zajímavý vývoj postav.

10.01.2022 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Další velice dobrá kniha. Má pěknou, byť na detektivku trochu neobvyklou dynamiku, což se mi líbí. Odehrává se ve vyšší společnosti, jejíž zvyky a morálka se běžnému člověku mimo ni zdá totálně uhnutá. K tomu jako kontrast poněkud anarchističtí aktivisté... Super.
A vztah Cormorana a Robin? Velmi jsem se jím bavila. Jeho dynamika mi přijde úžasná, dodává knize úplně jiný náboj. Mám je opravdu ráda.

28.12.2021 5 z 5

Záhady brdských lesů Záhady brdských lesů Milan Syruček

Kniha je velmi čtivá a pro neznalého čtenáře se zájmen o historii nabízí mnoho zajímavých informací. Zasazení brdských tajemství do širšího kontextu je velmi užitečné.
Výpovědní hodnota knihy se mi jeví poměrně malá. Mně osobně nic moc nového nepřinesla.
Moc se mi líbil popis základny Klondajk, i uvedení některých technických parametrů, což mne zajímalo. Skutečného tajemství, které brdské hvozdy skrývaly se však kniha dle mého názoru nedotkla. Přišla mi jako pouhé kroužení kolem věcí, které se nesmí prozradit. Nelze se tomu ovšem divit. Stále ještě totiž neuplynulo dost času od chvíle, kdy se tyto události odehrávaly.

27.12.2021 4 z 5

Absint Absint Winter Renshaw

Absint je dost pěkná kniha na to, abych ji v rámci prokrastinace přečetla za odpoledne. Námět příběhu je ohraný a klasicky klišoidní, avšak pojatý vcelku neotřele. Dokonce natolik neotřele, že se mu dalo i uvěřit. Možná je to hlavními hrdiny, kteří mi přišli sympatičtí a takoví mile obyčejní.
Skok v ději, který se probíral v některých komentářích níže, mi způsobil šok. Ne snad, že by mi přišel tak moc divný, ale přišlo by mi přirozenější, kdyby autorka knihu rozdělila na dvě části. Působilo by to méně nelogicky.

06.12.2021 3 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Krásná a jemná kniha. Je taková velmi intimní a jemná, Doporučuji.

05.12.2021 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Tahle kniha je opravdu velice milá. Styl, kterým je napsaná, je trochu neotřelý, ale k neotřelým hrdinům neotřelý styl, ne? Po pár stránkách jsem ho přestala vnímat.
Hrdinové knihy jsou úžasný. Vtipná, trochu potrhlý Tiffy, jejíž outfity bych opravdu chtěla vidět, a k tomu ošetřovatel Leon. Autorka vytvořila velmi sympatické hrdiny.
Kniha je romantická oddechovka, ale má i něco navíc. Oba hrdinové mají komplikovaný životní příběh, což do děje vnáší velmi závažná témata. I přesto se z knihy nevytrácí humor.
Spolubydlící mohu jen doporučit.

05.12.2021 5 z 5

Černý merkurit Černý merkurit Vojtěch Matocha

No, upřímně. Kniha jako taková se mi líbí. Návaznost na první díl, je volná, ale ne zas tak moc. Nový příběh je perfektní, přináší zajímavá odhalení. Zato Jirka je s prominutím hysterická slečinka neschopná jediné racionální myšlenky. Zasloužil by pořádně nařezat, aby se mu znovu narovnala páteř a přestala tlačit na mozek.

03.12.2021 3 z 5