Jap Jap komentáře u knih

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Knihu jsem četl už po několikáté. Pod spoustu myšlenek Jacka Londona bych se mohl podepsat. Některé názory jsou sice naivní (například, že ženy zatočí s alkoholem), ale na tom je vina hlavně doba ve které autor tvořil a žil. Rozhodně toto dílo stojí za přečtení a za trochu přemýšlení.

12.04.2017 4 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Remarque opět nezklamal. "Pro lásku člověk žít nemůže. Ale pro člověka ano."

19.03.2017 5 z 5

Nepřátelé lidstva Nepřátelé lidstva Mika Waltari

Waltariho klasický hrdiny. Jen by mě zajímalo, co mu udělaly ženy, protože co postava, tak to opravdu "poklad".

10.03.2017 5 z 5

Šťastná hvězda Šťastná hvězda Mika Waltari

„… Osudy říší a národů proto určuje jen síla, nikoli odvěké právo, a čím moudřejším a rozumnějším se nějaký národ stane, tím slabší je ve válce, neboť moudrý člověk chápe nesmyslnost válek a jen nerad sahá po zbrani …“ JAKO VŽDY SKVĚLÝ WALTARI

27.02.2017 5 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Celá trilogie je skvělá. Překvapivě se mi nejvíc líbil tento poslední díl. Škoda trochu rychlého konce, protože jednu knížku s osudy našich hrdinů bych si ještě přečetl rád. Těším se na další knížky od PANA spisovatele Folletta.

16.01.2017 5 z 5

Řeka bohů II Řeka bohů II Wilbur Smith

Většinou to tak nebývá, ale druhý díl se mi líbil víc než asi slavnější jednička. Wilbur Smith píše poutavě a určitě zkusím i jeho další knížky.

21.11.2016 5 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Knihy pana spisovatele Kena Folletta se nečtou - ty se žijí. Parádní čtení.

10.11.2016 5 z 5

Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta David Mitchell

Mam rád knihy odehravající se v historickém Japonsku. Jejich kultura, vnímaní světa a života je pro mě fascinující. Rozhodně povedená kniha, která stojí za přečtení.

09.11.2016 5 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Asi to není můj šálek kávy. Knižku jsem přečíst zvládnul, ale trochu mě to chytlo až v poslední třetině. Jinak jsem se v tom dost ztrácel a přemýšlel, proč ta knížka je tak vyzdvihována. Šílení mi přišli celkem všichni. Rozhodně si nemyslím, že by kniha měla být jako povinné čtení, protože bude spíš začínající čtenáře od čtení odrazovat.

18.10.2016 3 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Krásné pokračování lékařské dynastie Coleů.

22.08.2016 5 z 5

Císařský oheň Císařský oheň Robert Lyndon

Dobrodružství pokračuje. Nenechte se zmást komentáři, že kniha je slabší než první díl, protože tomu tak není. Mrzí mě některé starší komentáře uživatelů databáze, které naznačují osudy našich hrdinů. Jinak doufam, že se dočkáme dalších románů od pana spisovatele.

04.04.2016 5 z 5

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

Milé čtení. Více mě oslovili první dvě části Tatínkova sláva a Maminčin zámek.

05.01.2016 4 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl. Strhujícím způsobem popsaná doba na tom, jak žili obyčejní lidé v těžké době. Nic nebylo černobílé stejně jako dnes.

05.01.2016 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Po více než patnácti letech jsem si opět přečetl Společenstvo prstenu. Už nejsem zdaleka tak nadšen, jako při prvním setkání, ale pořád je to moc pěkný výlet do světa fantazie.

23.11.2015 5 z 5

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

Standardní výlet do středověku od Vondrušky. Kniha se čte velmi dobře.

16.11.2015 4 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Knížku jsem doslova zhltl. Přemýšlel jsem, jak popsat své dojmy z knihy a předchozí komentář uživatelky "Alizon" mě dokonale předběhl a mohl bych se pod něj podepsat. Jen snad s tím rozdílem, že já těch stránek za poslední večer přečetl víc :-)

03.11.2015 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Přemýšlím nad komentářem nad touhle skvělou knihou a v hlavě mam spoustu dojmů. Je těžké hodnotit takovouhle knihu. Chtělo by se mi říct, že se tohle už nesmí nikdy opakovat! Ale když se podívam okolo sebe, co se děje ve světě nejsem si tím vůbec jistý. My lidé jsme prostě nepoučitelní.

22.10.2015 5 z 5

Tchaj-pan Tchaj-pan James Clavell

Před několika lety jsem přečetl Šóguna a tak mě nadchl, že jsem si pořídil další knížku od Clavella a to Tchaj-pana. Čas nějak plynul a kniha zůstala dlouho v knihovně a už ani nevím proč. Asi vše chce svůj čas. Až nedávno jsem si ho všimnul a i díky zdejším komentářům jsem ho zkusil. Ze začátku, než se příběh rozjel, mě to moc nebralo a říkal jsem si, že je to na mě nějak moc náročné a nepřehledné - spousta čínských jmen, názvů, atd. Naštěstí jsem vydržel a musít říct, že knížka je fantastická a strhující. Vynikající dobrodružný román o střetu dvou tak odlišných kultur.

16.10.2015 5 z 5

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

To bylo ale vražd, ufff. Trochu jinej Vondruška, ale knížka se čte dobře.

24.09.2015 3 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Tak tohle mě nechytlo. Zkoušel jsem to snad čtyřikrát a nikdy jsem se nedokázal začíst.

17.09.2015 2 z 5