Jap Jap komentáře u knih

Klasika u které mi chvilku trvalo se srovnat s notoricky známým filmem. Knížku jsem četl v minulosti už několikrát, ale opět jsem se dobře bavil. „Čo bolo, to bolo! Terazky .........“

04.02.2020 5 z 5

Muž s podivnou minulostí Muž s podivnou minulostí Ken Follett

Prostě Follett, víc není třeba dodávat.

28.12.2019 4 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Překvapení a opravdu výborná detektivka, která se čte sama.

02.12.2019 5 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Čteno už potřetí v životě s odstupem vždy asi deseti let. Ten román zraje a je čím dál tím lepší, krásné čtení. Určitě se k němu zase někdy vrátím.

24.11.2019 5 z 5

Nebeská hostina Nebeská hostina Donald Ray Pollock

Tohle mě bavilo hodně. Tolik divných a ještě divnějších osobností pohromadě se jen tak nevidí.

26.03.2019 5 z 5

Jsem rád, že jsem na konci cesty. Celá epopej byla kvalitní a bavila mě, ale už mi pomalu docházel dech. Jinak škoda, že se takto neučí dějepis.

26.03.2019 4 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Strhující román a kdybych mohl dát někdy víc hvězdiček, tak tady by to bylo právem.

28.01.2019 5 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Další román od Kena Folletta a další skvost. Před nějakým časem jsem četl i Pilíře země a už si ty pocity při čtení přesně tolik nepamatuji, snad jen, že jsem byl nadšen. A stejně to mam i tentokrát, ta kniha je prostě nádherná a je mi hrozně líto, že jsem ji dočetl. Nějaké porovnávání jestli jsou lepší Pilíře nebo Na věky věků vůbec není na místě. Je třeba jen otevřít knížky a ponořit se do příběhů a s hrdiny pak žít . . . .

08.12.2018 5 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Knížka je to výborná a čte se moc dobře. Klasický Remargue, ale zároveň trochu jiný, vtipnější.

17.11.2018 5 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Velké překvapení, můj oblíbený Follett by to snad nenapsal lépe :-)

19.10.2018 5 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Trochu jsem se knihy dle zdejších komentářů bál, ale nebylo proč. Určitě nemá tak pohádkový nádech jako Ranhojič nebo westernový děj jako Šaman, ale četba je to opět velmi pěkná. Celá trilogie je kvalitní a rád si ji někdy znovu přečtu.

11.03.2018 5 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

Nevíte někdo, jak jen to ten Follett dělá? Parádní příběh a místy jsem napětím zapomínal snad i dýchat. Kniha nejde do poslední stránky odložit.

02.03.2018 5 z 5

Spartakus: Před námi boj Spartakus: Před námi boj Jarmila Loukotková

Moje první setkání s Jarmilou Loukotkovou dopadlo dobře.

20.01.2018 4 z 5

Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Vlastimil Vondruška

Mezi čtvrtým a pátým dílem jsem měl rok a půl dlouhou pauzu, ale kupodivu jsem se v postavách neztrácel a děj mě bavil a to dost. Řekl bych klasický Vondruška a chvílemi jsem měl i pocit, že čtu Hříšní lidé Království českého. Jen těch proutníků tam bylo, že i Ota by se divil. Těším se na další díl a tentokrát budu číst pokračování určitě s menší prodlevou.

04.01.2018 4 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Krásné čtení. Kniha psaná nádherným jazykem. Místy mi připomínala stylem mého oblíbeného Ranhojiče. Nevím, co po přečtení napsat víc, jsem okouzlen. Snad jen, že jí budu každému doporučovat.

24.12.2017 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Ke knížce jsem přišel náhodou díky informaci o natáčení filmu Václavem Marhoulem. Určitě stojí za přečtení, ale je to pouze pro otrlé povahy. Tolik hrůzy a násilí se v jedné útlé knize jen tak nevidí. Nejhorší na tom je, že nejspíš to tak bylo a když člověk vidí co se děje ve světě, tak nejspíš to tak bude i nadále.

24.12.2017 4 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Místy trochu těžší čtení, ale Steinbeck to umí. Je nutné se překousnout přes úvod a pak už panu spisovateli věříte každé slovo. Je to příběh o naději, touze, bídě, nenávisti a hladu, ale hlavně o rodině a o obyčejném žití se všemi radostmi a starostmi.

01.12.2017 5 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Pěkný a čtivý příběh. Začátek mě moc nechytnul, ale tak od sté stránky mě to vtáhlo a bavilo. Život je složitý a nikdo neví co nás čeká a co nám přinese.

06.11.2017 4 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Tak to byla síla! Věděl jsem, že to bude dobré, ale že to bude dobré tak, že jsem kvůli čtení chodil spát až dlouho po půlnoci, to tedy ne! Doporučuji přečíst každému a od Jiřího Šulce určitě zkusím další jeho romány.

23.05.2017 5 z 5

Katalánec Katalánec Noah Gordon

Další moc příjemné čtení od Noaha Gordona, které mě moc bavilo. Po vynikajícím Ranhojičovi a čtivém Šamanovi jsem se odhodlal k dalšímu románu tohoto autora a opět nezklamal.

09.05.2017 5 z 5