janina66 janina66 komentáře u knih

Viděla jsem vraždu Viděla jsem vraždu Agatha Christie

Opět skvělá zápletka. A kdo je vrah?
Knihu jsem si užila. Jako vždy hodně postav v knize.

09.01.2024 4 z 5

Mrtvá v Temži Mrtvá v Temži Matthew J. Costello

Velmi čtivá a příjemná detektivka. Prima dvojice, Sarah a Jack. Kniha neměla hluchá místa a děj pěkně odsýpal. Vraha jsem tušila správně.
Moc hezká obálka. Určitě si přečtu pokračování.

09.01.2024 4 z 5

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Taková ztřeštěná bláznivina- audio.
Je vidět, že je to určeno pro děti 9-12let. Starší si myslím, že by to už nečetli. Zkusila jsem od Nesba něco jiného, je to úplně z jiného soudku.

08.01.2024 2 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Milé krásné povídky. Pohlazení po duši, pro všechny, kdo mají rádi nejen kočky.
Nejvíce se mi líbila povídka Co kočky vědí-kocourek a jeho panička na statku.
Nestyďte se Delfíno- o opuštěném kicourkovi na nádraží.
Roky pro kočku- přátelství koně s kočkou.

08.01.2024 5 z 5

Svědek v pokušení Svědek v pokušení Jennifer L. Armentrout

Moc příjemná, čtivá, romantická četba. O dvou svědcích, na svatbě pro ni, bratra a pro něj přítele z dětství. Od začátku to mezi svědky jiskří. Spousty nedorozumění, a víme jak to skončí.

06.01.2024 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Mně se kniha líbila. Bavilo mě rozmotávání jednotlivých osudů nejen žen. Ať to byla nevěra, či rodinné vztahy mezi manželi či nezájem o dceru. Celkem zvláštní konec,ale vše zapadlo do sebe. Později jsem viděla i filmové zpracování, díky skvělému obsazení herců. Ten film jsem si vychutnala více, i pár slz ukáplo.

04.01.2024 4 z 5

Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Karin Novotná

Skvělá napínavá kniha. Temná, strašidelná. Rebeka měla kuráž, a zasluhuje můj obdiv.

03.01.2024 4 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Audiokniha.
Dost náročná tématika, zejména ta historická z roku 1944. Ale i tak se mi líbila více. Zajímavé pátrání v minulosti.
Kniha se mi líbila.

03.01.2024 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

E-mailová komunikace mezi Leem a Emmi mě moc bavila, zejména v podobě skvěle načtené audioknihy.
Jejich dopisování bylo zábavně sarkastické. Od začátku skvělé, zábavné, úsměvné a oddychové.
Láska přes internet? Snad ano.

03.01.2024 5 z 5

Zatracená svatozář Zatracená svatozář Alessandra Torre

Velmi čtivá, ztřeštěná i úsměvná romantika. Ke konci trochu vážné téma. U knihy jsem si hezky odpočinula.

01.01.2024 4 z 5

Velká čtyřka Velká čtyřka Agatha Christie

Asi nejslabší díl s H. Poirotem. Úplně jiná detektivka, než ostatní.
Trochu se i četla hůře.
O něco lepší je filmové ztvárnění knihy.

01.01.2024 3 z 5

V bílém plášti V bílém plášti Markéta Hejkalová

Příjemný poslech povidek z lékařského prostředí.
Nejvíce se mi líbila povídka od Petry Dvořákové-Do důchodu a povídka Ježíšek má taky zuby od Ireny Hejdové.

30.12.2023 3 z 5

Antikrista Antikrista Amélie Nothomb

Nezáživné, moc mě to nebavilo.

29.12.2023 2 z 5

Podrazák Podrazák Harlan Coben

Nehodnotím. Nedočetla jsem. Vůbec mě četba nechytla ani do třetiny knihy. Odkládám, nebavilo.

29.12.2023

Marta spí Marta spí Romy Hausmann

Milé dítě- byla jsem nadšená.
A tato-absolutní opak. Nelíbilo, nebavilo. Naprostý zmatek a přeskakování v ději.
Jen díky poslechu audioknihy jsem vydržela až do konce, ale žádné nadšení se nekonalo. Ztráta času.

28.12.2023 2 z 5

Sloni mají paměť Sloni mají paměť Agatha Christie

Velmi zajímavé téma vraždy. Opět zamotané, kdy 2 případy se spojí v jeden. Pozor, tentokrát jsem vraha odhadla správně, tentokrát to bylo trošku průhledné.

28.12.2023 4 z 5

Kdo má pod čepicí a jiné povídky Kdo má pod čepicí a jiné povídky Marie Rejfová

Skvělé kratké povídky. Dvě jsem četla dřive jako E-knihu.
Líbila se mi povídka "Jako ryba na háčku", v které místo Josefiny vyšetřuje její sestra Miroslava, když se vydá na výlet s Karlem k Berounce. Kdo si hraje nezlobí byla velmi bláznivá.

24.12.2023 5 z 5

Tragédie o třech jednáních Tragédie o třech jednáních Agatha Christie

Opět skvělá detektivka s překvapujícím odhalením- jak jinak.
Oddychové.

23.12.2023 5 z 5

Dnes ještě ne Dnes ještě ne * antologie

Mně se všechny povídky líbily. Asi nejvíce Koktejl lásky od M. Epsteina a 20let od Ondřeje Neffa.
Vše jsem vyslechla audio při vaření.

23.12.2023 4 z 5

Ďáblova lest Ďáblova lest Arnošt Vašíček

Já jsem vyslechla audio. Toto téma knihy opravdu nemusím, a tím pádem se mi to ani nelíbilo.
Jen jsem si vzpoměla, že jsem to viděla zfilmované v podání Vojty Dyka s I. Trojanem. I tehdy jsem si na konci řekla, sakra co to bylo?
Jednu * za skvělou načtenou knihu.

18.12.2023 2 z 5