janina66 Online janina66 komentáře u knih

Velká čtyřka Velká čtyřka Agatha Christie

Asi nejslabší díl s H. Poirotem. Úplně jiná detektivka, než ostatní.
Trochu se i četla hůře.
O něco lepší je filmové ztvárnění knihy.

01.01.2024 3 z 5

V bílém plášti V bílém plášti Markéta Hejkalová

Příjemný poslech povidek z lékařského prostředí.
Nejvíce se mi líbila povídka od Petry Dvořákové-Do důchodu a povídka Ježíšek má taky zuby od Ireny Hejdové.

30.12.2023 3 z 5

Antikrista Antikrista Amélie Nothomb

Nezáživné, moc mě to nebavilo.

29.12.2023 2 z 5

Podrazák Podrazák Harlan Coben

Nehodnotím. Nedočetla jsem. Vůbec mě četba nechytla ani do třetiny knihy. Odkládám, nebavilo.

29.12.2023

Marta spí Marta spí Romy Hausmann

Milé dítě- byla jsem nadšená.
A tato-absolutní opak. Nelíbilo, nebavilo. Naprostý zmatek a přeskakování v ději.
Jen díky poslechu audioknihy jsem vydržela až do konce, ale žádné nadšení se nekonalo. Ztráta času.

28.12.2023 2 z 5

Sloni mají paměť Sloni mají paměť Agatha Christie

Velmi zajímavé téma vraždy. Opět zamotané, kdy 2 případy se spojí v jeden. Pozor, tentokrát jsem vraha odhadla správně, tentokrát to bylo trošku průhledné.

28.12.2023 4 z 5

Kdo má pod čepicí a jiné povídky Kdo má pod čepicí a jiné povídky Marie Rejfová

Skvělé kratké povídky. Dvě jsem četla dřive jako E-knihu.
Líbila se mi povídka "Jako ryba na háčku", v které místo Josefiny vyšetřuje její sestra Miroslava, když se vydá na výlet s Karlem k Berounce. Kdo si hraje nezlobí byla velmi bláznivá.

24.12.2023 5 z 5

Tragédie o třech jednáních Tragédie o třech jednáních Agatha Christie

Opět skvělá detektivka s překvapujícím odhalením- jak jinak.
Oddychové.

23.12.2023 5 z 5

Dnes ještě ne Dnes ještě ne * antologie

Mně se všechny povídky líbily. Asi nejvíce Koktejl lásky od M. Epsteina a 20let od Ondřeje Neffa.
Vše jsem vyslechla audio při vaření.

23.12.2023 4 z 5

Ďáblova lest Ďáblova lest Arnošt Vašíček

Já jsem vyslechla audio. Toto téma knihy opravdu nemusím, a tím pádem se mi to ani nelíbilo.
Jen jsem si vzpoměla, že jsem to viděla zfilmované v podání Vojty Dyka s I. Trojanem. I tehdy jsem si na konci řekla, sakra co to bylo?
Jednu * za skvělou načtenou knihu.

18.12.2023 2 z 5

Krev je můj chleba Krev je můj chleba Laird Barron

Audiokniha.
Velice zvláštní kniha.
Trochu detektivní zápletka na pozadí gangsterky. Hlavní hrdina, bývalý nájemný bijec a zabiják se s pátráním moc nemazlí, nechybí ani láska. Takový béčkový mišmaš.

17.12.2023 3 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Jak to ten Hercule dělá? Ať má dovolenou, nebo je pozván na návštěvu, vždy se stane vražda!
Příjemná detektivka s méně příjemnými lidmi v domě. Nikdy vraha netrefím, raději se nechám překvapit.

17.12.2023 5 z 5

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

Nádherná obálka.
Knihu jsem vyslechla audio, příjemný poslech.
Myslela jsem, že kniha bude více humorná k zasmání. Je to kniha ze života, taková oddychovka na dva dny.

14.12.2023 3 z 5

Oko čarodějnice Oko čarodějnice Nelly Černohorská

Děj se rozjíždí velmi pozvolna, až přejde v tajemnou duchařinu. Konec mě nemile překvapil, čekala jsem trochu v něco kladně lepšího, ale budiž.
Kyselé bonbony se mi líbily více.

13.12.2023 3 z 5

Iluze Iluze Barbara Nesvadbová

Moje první kniha od autorky. Docela se mi líbila, zejména v audioverzi, v podání skvěle načteno J. Strykovou. Rychlý, strohý, výstižný děj. Karla mi k srdci moc nepřirostla, ale se synem to neměla lehké.

13.12.2023 3 z 5

Tenkrát o Vánocích Tenkrát o Vánocích * antologie

Převážně byly povídky smutnějšího rázu, i když z období Vánoc.
Nejvíce se mi líbila povídka od M.Epsteina-Vánoční přáni a od P.Stančíka-Zapomenuté umění.

12.12.2023 3 z 5

Zuzanka a její další příhody Zuzanka a její další příhody Catherine Metzmeyer

Knihy o Zuzance byly oblíbeným čtením pro mé dcery, kdy jsem jim četla večer před spaním. I mě to bavilo.

12.12.2023 5 z 5

Poslední orákulum Poslední orákulum James Rollins (p)

60-70%
Čtu Sigmu od začátku a tato kniha byla pro mě jedna z nejslabších.
Jediné kladné byl Monk.
Teď si dám od dalších dílů na chvíli oraz.

12.12.2023 3 z 5

Pes baskervillský (komiks) Pes baskervillský (komiks) Jan Štěpánek

Tmavé pozadí znázorňuje ponurost blat v nočních hodinách. Kresba na jedničku, jen bych vytkla černé bubliny s malými písmeny.

11.12.2023 4 z 5

Kyselé bonbony Kyselé bonbony Kealan Patrick Burke

Úděsné, děsivé, znepokující.
Kyselé bonbony- až hrůzný kratičký horor.

10.12.2023 4 z 5