Janičta Janičta komentáře u knih

Půlnoční maska Půlnoční maska Paul S. Kemp

No jsem z toho konce trochu rozpačitá. Po tom všem jsem čekala jak konec této trilogie, krásně vygraduje, ale nebylo to úplně podle mého gusta.
Jinak dobré čtení

24.04.2014 3 z 5

Za soumraku Za soumraku Michael Cunningham

Je to první kniha, kterou jsem od tohohle autora četla. Jsem z ní trochu rozpačitá.
Peterovy city k Ethanovi se tak objevily zničeho nic. Přišlo mi to trochu zvláštní...
Ale celkově to nebylo špatné

09.04.2014 3 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Skvělý díl.
Začátek - příběh Jardirova dětství mě moc nebavilo, ale popisuje Krasijskou kulturu a její smýšlení a tak aspoň vím, proč krasijci uvažují tak jak uvažují.
Kniha neztrácí nic na akčnosti, i démoni vrhají do akce lepší hráče.
Jsem zvědavá jak to nakonec s tím Osvoboditelem bude, ale předpokládám, že se to ještě nějakou dobu nedozvím.
+nelíbilo se mi jak snadno Arlen povolil ve svých zásadách. Stačilo aby se vrátil na místa z minulosti a pocit viny udělal své. Renna je určitě zajímavá postava, ale od té doby se přidala k Arlenovi se mi nelíbí. Prská, vrčí a vůbec se chová jako divoké zvíře. S Arlenem se to nedá srovnávat, ten byl v začátcích, když se začal chranit, v poušti a bojoval o holý život. Doufám, že se Renna spraví a začne být lidštější.
Chvíli oddech a pak hurá na další díl.

06.04.2014 4 z 5

Před záhrobím Před záhrobím Jeaniene Frost

Tento díl nebyl tak dobrý jako ty předchozí.
Jsem vážně zvědavá, co chce autorka řešit v těch následujících, ale doufám, že to budou díly minimálně stejné kvality jako je tento.

04.03.2014 3 z 5

Spálená mrazem Spálená mrazem Patricia Briggs

Jsem ráda, že i když už jsou Adam s Mercy definitivně spolu, děj tím nijak neupadá, jak se to často stává.
Autorka má zatím v zásobě dost příšer, které jim hází klacky pod nohy a tak je pořád na co se těšit :)
Hodně se mi líbily kapitolky z pohledu Adama a Asail se mi líbil už v serii Alfa a Omega a teď ho mám ještě radši i když tam nemá zas takové slovo.

21.02.2014 5 z 5

Návrat stínu Návrat stínu Lynn Flewelling

Tenhle díl je oproti ostatním slabší.
Hlavní hrdinové jsou po většinu času rozděleni a i když se pořád "něco" děje, není to to prvé ořechové.
Postavy které se objevují jsou zajímavé, v podstatě se ale o nich nic nedozvíme. Trochu mi chybí, že autorka nešla víc do hloubky.
Dělá to na mě dojem takové mezihry, takový nájezd na další díl. Doufám, že bude lepší než tento.

10.02.2014 4 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Skvělá oddechová kniha.

01.02.2014 4 z 5

Bestie na Moonshae Bestie na Moonshae Douglas Niles

Nebylo to špatné, jen mi to přišlo trochu zdlouhavé. Jsem zvědavá na další díl.

21.11.2013 3 z 5

Příchod noci Příchod noci Paul S. Kemp

další dobrá kniha z pera P. Kempa :-)
Zápletka se táhne celou knihou, takže se (aspoň podle mě) není kde nudit.
Konec je trochu překvapující, ale díky tomu se těším na další díl.

24.10.2013 4 z 5

Čistá krev Čistá krev Nancy Gideon

Celkově nic moc.
Děj začíná slibně, ale nevydrží to. Hlavní hrdinka je jednou drsná jak šmirkl papír a vzápětí se sype. I když důvody chápu, stejně mi to nesedí.
Nejlépe je podaný hlavní záporák- chytrý, manipulativní, bez svědomí.

23.09.2013 2 z 5

Znamení vlka Znamení vlka M. T. Majar (p)

Zábavné čtení, které mě vtáhlo do děje. Příběh dobře odsejpal. Vlkodlaci jsou jedni z mích oblíbenců, a nezklamali mě :-) Hrdinka poskytne i pohled na to, jak si asi žije "normální" češka, která se odstěhovala za velkou louži... Hlavní hrdinové jsou dobře popsaní a vím, co si o nich myslet. Co se týče erotiky v knize, kam se na hrabe 50. odstínů, v této knize jsem si erotické scény aspoň užila. Žádné zbytečné natahování... na rozdíl od odstínů. Těším se na další díl.

04.09.2013 4 z 5

Temné stezky Temné stezky Markus Heitz

Jsem teprve na začátku, ale chtěla bych upozornit, že je lepší mít přečtené všechny Trpaslíky. Děj vám pak bude dávat více smysl a budete vědět o čem se řeč. Ten kdo četl jen samotné Legendy bude mít asi trochu problém....
Nemůžu moc stěžovat, jen mi to ke konci přišlo trochu zdlouhavé, ale to bude asi tím, že jsem měla knihu dlouho rozečtenou...
Místy mi ovšem přišlo, že okolnosti jdou alfům vyloženě na ruku až to bylo zvláštní. (hlavně ke konci knihy).
Opět hodně postav, jmen, názvů a popisů, ale kdo čte Heitze už tohle zná a umí si s tím poradit :-)
Těším se na další díl :-)

02.08.2013 4 z 5

Noční směna Noční směna Cassie Alexander

Ani úchvatná, ani nudná.
Už ze začátku se objevily nitky, které mě navnadily abych četla dál a dozvěděla se jak to dopadne. Lékařské prostředí je určitě plus :-)
Jinak mě trochu bouchly do očí ty drobné překlepy, na které jsem v knize narazila, (musel místo musela, věděl místo věděla...) ale zase tak moc jich tam není.

02.08.2013 2 z 5

Syn Stínu Syn Stínu Jon Sprunk

Slušná fantasy, která neurazí. Děj je plynulý s poměrně velkou dávkou akce. Do dalších dílech v budoucnu určitě sáhnu.

24.07.2013 3 z 5

Říční znamení Říční znamení Patricia Briggs

Tento díl je trochu slabší. Možná je to dáno tím, že většina oblíbenců je mimo a z těch známých je tam jen Mercy a Adam. Ale děj je dobrý a nemůžu říct, že bych se nudila. Navíc se konečně dozvídám něco o Mercyině původu jakož to měňavce. A zjistíme že opravdu není jediná a setkání z "otcem" je zajímavé svou rozpačitostí. Protože Kojot je a zároveň není jejím otcem...
PS: Tohle určitě není poslední díl v sérii Mercy Thompson ;-)

04.07.2013 4 z 5

Nahá Nahá Raine Miller

Na oddech příjemné čtení.
Ale mě tam toho spousta chyběla. Postavy nejsou moc popsány, ani vzhledově (Ethan málo a Brynne vůbec) a ani charakterově. Děj je hodně strohý a dost rychlý. Nic moc se tam neděje (samozřejmě kromě spousty sexu, ale bez toho by to nebyl erotický román) a když se něco začne dít, je to na konci knihy. Podle mě by tam mělo být víc dějové "omáčky". Další díl by snad mohl být lepší, vzhledem k tomu, že bych se snad mohla o hlavních postavách dozvědět víc, než to že spolu mají skvělý sex, což mi bohužel nestačilo...

25.06.2013 1 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Asi jako většina jsem od knihy čekala víc. Nakonec jedna hvezda - za čtivost a vykreslení postav (především pana Greye). Minusy bych dala natahovanému ději... Jak dlouho se příběh odehrává? Asi měsíc? A je to na 600 stránek a většinu z nich zabírají stále se opakující scénáře a někdy zdlouhavé popisy erotických scén. Pro mě je to a vcelku normální love story, jen k tomu přidaly nějaké ty BDSM pomůcky. Z čeho byli všichni tak překvapeni když tahle kniha vyšla?Neláká mě koupě této knihy, když si jí klidně mohu půjčit v knihovně.

01.06.2013 1 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Nadšená z obálky a z pozitivních ohlasů na knihu, jsem se pustila do čtení... A tato kniha mě nijak moc nenadchla, skutečně. Většina děje pro mě byla velmi předvídatelná a snad nikdy jsem se s odhadem vývoje nesekla. Některé postavy mi lezly na nervy kdykoli se objevily. Po knihách o Mercy Thompson mi asi autorčin styl nesednul nebo jsem se s knihou setkala ve špatné době....? Nevím. Ale jedno vím jistě: na další díl se v dohledné době rozhodně nechystám.

22.05.2013 1 z 5

Spasitel Spasitel J. R. Ward (p)

Musím přiznat, že jsem se moc nebavila. Nebylo to špatné, ale příběh už podle mě postrádá tu hutnost (jiný výraz mě nenapadl) kterou měla tato série na začátku. Jakmile je v popředí nějaký pár, většina ostatních se stává neviditelnými. Z "poličky" se vytáhnou až když jsou potřeba a jinak o nich ani nevíme.
Mě by třeba dost zajímalo, jak v sídle fungují Bastardi..? Ale třeba se k tomu za pár knih dostaneme že :/
Autorka jako by nedělala tečku za určitými dějovými zvraty a to mě trochu štve. Stránek má to má víc než dost. Já bych klidně obětovala nějakou erotickou scénu na úkor těchto (pro mě zajímavých) informací...

Na ústřední dvojici mě bavilo spíš to vědecké bádání, než co s nimi bude nebo nebude, protože všichni víme jak to dopadne že... A Sarah vnímám pozitivně, jako další posilu lékařského týmu...ale to je tak všechno. Stěží vím jak vypadá.
Docela mě překvapilo, že mají na výběr kde bydlet. V předchozích knihách nikdo ten komfort neměl.
No snad se můžeme zase jednou těšit na dobrého nepřítele?

SPOILER
Fakt že nebylo jasně řečeno, že všechno povědomí o experimentech na upírech bylo dokonale odstraněno (záznamy, skupina vědců co dělala na upírech pokusy atd) mi nesedí. Může být Bratrstvo tak nedbalé? Logicky ne. Ale pokud jsem dobře četla, není o tom že by se eliminovalo nebezpečí prozrazení rasy nikde ani větvička... Takže to mám brát jako nedovřené dveře? Tak to na mě totiž působí.

PS: fakt mě baví když upír přirovnává polibky ke slunečním paprskům, východům slunce a kdo ví co ještě... :D :D :D

19.12.2019 3 z 5

Bouří prokletá Bouří prokletá Patricia Briggs

Briggs píše lehké a místy vtipné knihy. Takže tento díl splnil očekávání.

Pozor spoilery!
Zakrslé zombie kozy mě fakt rozesmály. Takové nevinně roztomilé, děsivé mrtvolky :D
Ukázalo se že šedé čarodějnice stejně nakonec zčernají. Což je podle mě škoda. Smečka přišla o celkem silného a vzdělaného spojence.
Čarodějnice nejspíš ještě pěkně zamíchají kartami a to v obou seriích. Nezbývá, něž se těšit, čím autorka své hrdiny potrápí dál...

13.10.2019 4 z 5