Jane007 Jane007 komentáře u knih

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Nemůžu hodnotit jinak. Už dlouho jsem nečetla tak dobrou knížku. Ani jsem ji nechtěla dočíst, teď nezbývá než čekat, až bude třetí díl vrácen do knihovny, abych si ho mohla přečíst i já????. Doporučuji

10.01.2019 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Klasická Moyesová, oddechovka každým coulem, jen ty koně teda moc nemusím (pokud nejsou hraničářští).

02.01.2019 4 z 5

Copatá máma Copatá máma Barbora Bečvářová

Nejsem cílová skupina, ale knížka se mi líbila. Hezky jsem si zavzpomínala na vlastní těhotenství a odpočinula jsi. Žádná těžká literatura.

21.12.2018 4 z 5

Jak mi Jane Austenová zničila život Jak mi Jane Austenová zničila život Beth Pattillo

Dvě hvězdy a možná i ty jsou pro tuhle knížku moc. Obálka děsná, děj nudný a konec nic moc.

19.12.2018 2 z 5

Na knížku jsem byla zvědavá, protože jsem měla rozporuplné informace od známých. Knížka se četla dobře, ale chyběly mi postavy z předešlých dílů, které byly jen letmo zmíněny. Každopádně jsem se i zasmála. Na to, že jsem od knížky moc nečekala, jsem si to překvapivě užila.

08.12.2018 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Nejsem cílová skupina, ale i tak to bylo velmi milé čtení.

04.12.2018 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Knihu jsem si půjčila kvůli Výzvě, upřímně kdyby nebylo jí, ani bych to nedočetla. Přišlo mi to i na Kinga moc krvavé.

03.12.2018 3 z 5

Kniha snů Kniha snů Nina George

Dost drsná knížka, která mě nutila neustále k zamyšlení. Klidně bych tomu věřila. A ten konec... ten mě vzal.

21.11.2018 5 z 5

Říční dáma Říční dáma Jude Deveraux (p)

Autorku mi nadšeně doporučila švagrová, tak jsem si řekla, že to zkusím. Ani jedna knížka mě extra nezaujala, ale úplný odpad to taky nebylo. Tento díl mě vyloženě nudil a jsem ráda, že jsem knížku vůbec dočetla. Nevím, jestli jsem tak rozmlsaná Austenovou, ale po téhle autorce už znova nesáhnu.

17.11.2018 2 z 5

Podvržená dáma Podvržená dáma Jude Deveraux (p)

Neoslní, neurazí. Přišlo mi, že autorka splácala všechna romantická klišé dohromady.

13.11.2018 2 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Naprosto skvostný čtenářský zážitek. Dlouho jsem nechtěla tak propracovanou fantasy. Už se nemůžu dočkat dalších dílů.

11.11.2018 5 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Skvělé od začátku do konce. Prostě Gaiman se vším všudy. Líbí se mi, jak do příběhu zapracoval nadpřirozené bytosti i jak si hraje s jazykem. V angličtině to musí být lahůdka. V češtině je Nikdo Owens poněkud divné, ale je to Gaiman, tak mu to projde.

30.10.2018 5 z 5

Cech objevitelů Cech objevitelů Kevin Costner

Knížku jsem si chtěla přečíst už nějakou dobu a až teď byla k zapůjčení. Až na hrozně nudný začátek a divný konec se mi čtení celkem líbilo. Opravdu je to trochu podobné Verneovi, ale komiksová část to trochu kazí. Každopádně ilustrace jsou nádherné a díky nim jsem si mohla představit některé věci. Nejsem si úplně jistá, jak knížka vlastně skončila, v tomhle by bylo lepší, kdyby autoři závěr napsali. V komiksu to prostě zaniklo.

22.10.2018 3 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Přečteno hlavně kvůli tomu, že jsem četla předchozí díly. Eadlyn si moje sympatie nezískala ani v této knize. Celkově asi nejslabší díl. Ale možná je to i tím, že nejsem cílová skupina.

15.10.2018 2 z 5

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

Přiznám se, že jsem očekávala něco trošku jiného. Jelikož je mojí modlou Austenová, měla jsem na knihu vyšší očekávání. Chybělo tomu ono nepopsatelné kouzlo, kdy srdce napjatě tluče a zamilovávám se do hrdiny. Ani jedno se nekonalo. Nemůžu si pomoct, ale nevěřila jsem příběhu, některé věci mi přišly na tu dobu nereálné a ich forma tomu taky moc nedodala. Za mě zklamání

11.10.2018 2 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Neuvěřitelně silný a krásný čtenářský zážitek. Troufám si napsat, že je to i jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla a konec mě vzal za srdce. Doporučuji.

09.10.2018 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Drsné, napínavé, chvilkama kapku neuvěřitelné a přesto krásné. Asi nejvíc mě vzal příběh Rachel. Každopádně je o čem přemýšlet.

19.09.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Přestože už dávno nejsem cílová skupina, čtení jsem si opravdu užila a překvapivě jsem nad knihou dost přemýšlela, hlavně skrz morální aspekty. Závěr byl sice trošku předvídatelný, ale to neubírá na příjemném čtenářském zážitku.

08.09.2018 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Moc milá knížka. Přestože jsem od začátku tušila, jak to dopadne, čtení jsem si užila. Dokonce mám hroznou chuť vydat se pozorovat velryby.

02.09.2018 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Knížka přečtena díky sázce se sestrou, která na oplátku musela přečíst Naslouchače. Až na první a poslední povídku se mi četla velmi dobře, místy jsem se dokonce i musela smát. Hvězdu srážím za poslední povídku, která se mi tam nehodila.

29.08.2018 4 z 5