Jancas.s Jancas.s komentáře u knih

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Název knihy naláká, ale vůbec nekoresponduje s obsahem... Detektivní struna byla odsunuta na druhou kolej, chvílemi jsem se ztrácela ve jménech, spletených vztazích, a tak jsem četla s nadějí, že to dostane nějaký spád, cokoliv a.. případ vyřešen. Za mě hodně slabé počtení v rámci žánru.

28.10.2022 1 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Kateřina Tučková je neskutečně talentovaná spisovatelka. Historické události města Brna byly dokonale a nenásilně implementovány do příběhu života mladé ženy, která se narodila do špatné doby. Toto téma dalo vzniknout silnému příběhu, který jsem vyloženě žila, jen co jsem vplula do knížky. Bylo mi z toho smutno celou dobu - a poslední stránka to jen podtrhla.

06.10.2022 5 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Knížka na mě působila...překombinovaně? A z konce jsem neměla úplně uspokojivý pocit.

15.09.2022 3 z 5

Kolčava Kolčava Eva Francová

Po prvních stránkách jsem si říkala jejda, je to fantasy, tedy přece nic pro mě. Naštěstí! jsem dala knížce šanci a bylo to krásné - Kolčava a její harmonické souznění s přírodou, velká ochránkyně tradic a moudrý učitel pravdy. Víc takových bytostí, nejen v knihách....

24.08.2022 5 z 5

Zákoník mé ženy aneb Obyčejné dny Zákoník mé ženy aneb Obyčejné dny René Melichar

Tento styl humoru mi bohužel není vlastní, takže jsem četla poměrně dlouho....chvílemi jsem tápala, o čem je vlastně řeč, a kapitola zasvěcená tématu "čí je krabička s jídlem" byla celkem trápení :D

08.08.2022 2 z 5

Nevěřte tomu Nevěřte tomu Charlie Donlea

Přečteno na jeden zátah - začátek navnadil a konec? Ten překvapil zaručeně, hodnotím jako povedené.

08.08.2022 5 z 5

Smrtholka Smrtholka Lucie Faulerová

"Tak dlouho člověk brousí nože, až se nůž zbrousí o něj."
Páni, tahle knížka mi dala. Vlastně ani nelze popsat emoce, které vyvolala - melancholie-úzkost-pochopení-pobavení, nějaký takový koktejl asi. Chvílemi jsem řeči autorky nerozuměla, někdy až moc (úzkost!), ale to je v pořádku, zapadlo to.

25.07.2022 5 z 5

Čarodějnické procesy na Jesenicku Čarodějnické procesy na Jesenicku Michaela Neubauerová

Čtivě zpracované historické prameny, týkající se inkvizičních procesů na jesenicku a zlatohorsku. Upřímně, toto téma ve mně vzbuzuje vztek - všechny ty vážené pány z tribunálu bych natáhla na skřipec taky, aby věděli, co se dá vše "přiznat". Velmi stinná stránka církve.

11.07.2022 5 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

(SPOILER) Na počátku byla laťka nastavena stejně vysoko jako u předchozích dílů - námět geniální, tajemný, krutý, ALE co mě zklamalo...to dopadení. Líbí se mi, když vrah udělá drobnou chybu, na kterou dojede. Nebo když k němu vedou zprvu tenké nitky, které pak začnou dávat smysl a splétat se do sebe. Ale aby napsal pachatel na papírek poldovi vzkaz, kde ho najde a ten ho pak dostane? To mi přišlo takové bez nápadu:/ proto dávám o hvězdu méně.

12.06.2022 4 z 5

Na Seně Na Seně Vojtěch Rauer

Knížku jsem přečetla na jeden zátah, úplně jsem se vrátila do téhle "dětské" doby, kdy se člověk snaží vrhnout po hlavě do světa dospěláků a užívá si všeho zakázaného s pocitem, že mu svět patří :) Joo, to až zpětně si uvedomíš, že fakt není kam spěchat. Jediné, co bych vytkla, byl spoiler v ději.

24.05.2022 5 z 5

Morana Mařena Morana Mařena H:o)nza Vojtko (p)

Krása! :)

05.04.2022 5 z 5

Kachlové sporáky Kachlové sporáky Václav Vlk

Perfektní knížka, kde nechybí praktické rady a návody, včetně doporučených materiálů pro stavbu svépomocí.

21.03.2022 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Dočteno, ale se zabezapřením. Poslední "happyendové" stránky jsem doslova přeletěla očima se zbožným přáním, ať už můžu šáhnout po jiné knížce. Asi nejsem ta správná cílovka na tyhle předvídatelné pohádky pro velké holky, na to jsem holt velký cynik :D Dávám 1 hvězdu na erotické vsuvky.

17.03.2022 1 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Taková příjemná mrazivá duchařinka, kterou jsem "zhltla" za dva večery. Nedávám plný počet, protože mám raději příběhy opředeny více spletitým tajemstvím a tajemno vyjádřeno spíše v náznacích, zatímco v téhle knize se to duchy jen hemžilo...a hlavní postava to nakonec brala stylem "uf, byl to naštěstí jen duch" :D

07.03.2022 4 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Za mě skvělé počtení jako u Tatérky, nemohla jsem se od knížky odtrhnout, dokud jsem ji nedočetla. Trochu mě tam rušila linka "brácha z Francie", ale možná to je jen příprava půdy pro další díl, nevím. Ale zato musím vyzdvihnout závěrečné vykreslení motivace a mentálních pohnutek vraha, což bylo u prvního dílu lehce nedotažené.

23.02.2022 5 z 5

Duše mrtvých nemluví Duše mrtvých nemluví Roxann Hill

Knihu jsem si vybrala kvůli názvu, a temné obálce, které lákala na "zavraždění faráře". Zaprvé mi vůbec nebyl jasný vztah všech těch lidí v knize (pro mě nepochopitelně shrnuto v poslední kapitole). Zadruhé se vražda vyšetřovala spíše tak nějak povrchně, jako by příběh celou dobu klouzal po povrchu...A zatřetí BUM, dramatický konec jak z akčního filmu, u kterého mi pořád tak nějak unikal motiv a celkově to tak nějak nesedělo.
Bohužel pro mě slátanina :/

27.01.2022 1 z 5

Princezna Psycho Princezna Psycho Tereza Schillerová

Celkem mě překvapuje tak vysoké hodnocení knihy...mně to totiž vůbec nechytlo :/ takový výlev lehce labilní, poměrně negativní alkoholičky, která mnohdy propírá lidi, kteří nejsou důležití, dialogy - to byly "moudra" jsou jako by ten člověk mluvil sám se sebou, ty už jsem pak začala přeskakovat očima ( a o nic důležitého jsem nepřišla). Styl psaní tedy nic, děj už vůbec, za mě jen 1*.

12.10.2021 1 z 5

Nebojte se jíst - a hubnout! Nebojte se jíst - a hubnout! Karolína Katchaba Hrubešová (p)

Proboha. Recepty nic moc, a kontroloval někdo úpravu? Ten nezarovnaný text? Už ta obálka vypadá jak z programu Malování, devadesátky jak vyšité. A když fotíš jídlo, které vypadá jak kejda a ještě nekvalitním foťákem, nemůžeš to poslat do světa jako kuchařku.

30.09.2021 1 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Mně se strašně líbí autorčin styl psaní, velmi přirozené dialogy a taky jak se honí postavám v hlavě takové ty životní banality, které jsou mi tak moc blízké, takže mám při čtení chvílemi pocit, jako bych zažila přesně to samé (např. výstup na Lysou, to jsem taky zmokla). Moc mi tato autentičnost sedí, děkuju.

25.09.2021 5 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Taková naivní bejkárna, kdy víte od půlky knihy zcela natuty, jak to celé dopadne. Nejsem ta pravá cílovka :D

30.08.2021 2 z 5