JanaProchazka JanaProchazka komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Naprosto mě to strhlo. Skvělé.

20.10.2021

Vzpoura na lodi Bounty Vzpoura na lodi Bounty Vítězslav Kocourek

Skvělý dobrodružný příběh, který bych mohla číst znovu a znovu. Už od třinácti.

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Miluju Španělsko pro jeho atmosféru a tuhle knihu trochu taky. :-)

20.10.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kniha měla spád, nemohla jsem se odtrhnout. Skvěle vykreslené postavy.

Hodně jsem nikde Hodně jsem nikde Michael Třeštík

Krásný text, jsem nadšená!

Cestopisy z Nového světa Cestopisy z Nového světa Alexander von Humboldt

Nadhera!!

11.12.2020 5 z 5

Cesta na Praděd: Cestopis z konce 19. století Cesta na Praděd: Cestopis z konce 19. století Jan Havelka

Nádherný cestopis, po kterém jsem sama na Praděd cestu absolvovala. Je fascinující, kolik se toho změnila, ale vrchol hory zůstal stejný, takový, jak ho popsal autor.

26.11.2020 5 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Lepsi nez Malina!

Malinka Malinka Dita Táborská

Ta obalka je nadherna, uz jen kvuli ni jsem se do teto knihy, kterou jsem dostala k Vanocum, zacetla. Bavila me, ale vracet se k ni uz asi nebudu.

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Dalsi z rads knih A. M., ktera nezklame, cte se rychle, je skvele napsana.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Je to sice oddychovka, ale clovek si pri jejim cteni nepripada hloupe, knihu jsem precetla za den!

Hana Hana Alena Mornštajnová

Super kniha, se super neotrelou zapletkou, ke konci me trochu nudila, ale pet hvezd si zaslouzi i tak.

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Miluju to tajemno, které mě a tomto příběhu fascinuje už od mala!

23.11.2020 5 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Klasika, miluju tohle zpracování... Dojemné a pravdivé.

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Tohle je přesně dobrodružství podle mého gusta! Amerika, nepatetická Amerika nutno poznamenat, špinaví chlapi a protloukání se od ničeho k ničemu. Ta kniha je podle mě především o svobodě, kterou potřebujeme v dnešní době možná víc než kdy dřív právě proto, že se dobrovolně uvrhujeme do nesvobody v rámci rodin, zaměstnání a vztahů. Tzv. Beat Generation mě formovala a tahle kniha byla první z tého várky. Sice není moc obratně napsaná, ale chybu je možné hledat v překladu.

28.10.2020 5 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Tohle je moje dětství, knihu mi čítávala babička a já doufám, že jí taky jednou budu číst svým vnoučatům, je krásně napsaná. Úplně mě při pohledu na jějí obálku jímá nostalgie.

Pán much Pán much William Golding

Skvělá sociologická studie na téma "člověk pod tíhou strachu" zabalená do celkem dobrodružného a čtivého hávu.

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Další kniha o místě, kam se asi jen tak nepodívám. I to byl důvod, proč jsem po této knize sáhla a zklamaná rozhodně nejsem. Příběh je čtivý, místy vtipný a popis reálií mi připadá úžasný, dost jsem se toho dozvěděla a moc této mladé autorce fandím.

Cestou hvězdy Cestou hvězdy Pavla Jazairiová

Tuhle knihu jsem si přečetla hlavně proto, že přestože jsem Procházková a ráda se procházím všude možně, procházku do Santiaga si nechám ráda ujít. Četba mě ale bavila, jako vždy, když vezmu do ruky něco od paní Pavly.

28.10.2020 5 z 5

Izrael a Palestina, Palestina a Izrael Izrael a Palestina, Palestina a Izrael Pavla Jazairiová

Mám ráda způsob, jakým umí tato publicistka a spisovatelka popisovat svět kolem sebe. Vyprávění o Palestině a Izraeli bude vždycky trochu zabarvené, člověk se při psaní neubrání emocím, pokud nejde vyloženě o vědeckou publikaci, u této knihy mám ale pocit, že se autorce podařilo vyhnout se jakési hysterii a kus reality se jí popsat povedlo. Bravo.