jana.hud jana.hud komentáře u knih

Netopýří muž Netopýří muž Jo Nesbø

Prostředí barů, drog a v druhé půlce i věčně opilý detektiv ...to mi vůbec nebylo sympatické. Ale kniha byla čtivá, děj napínavý s několika zápletkami a překvapivým závěrem.
Čekala jsem více...ale třeba se dočkám v dalších pokračováních.

23.01.2015 3 z 5

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Nejdříve jsem viděla filmové zpracování, které mě zaujalo a proto jsem si půjčila knížku. Jedno lepší než druhé.
Jak jinak, když jí napsala jedna z nejlepších dětských autorek.

18.12.2014 5 z 5

Deník moderní jogínky Deník moderní jogínky Šárka Vojáčková Konečná

Kniha nebyla špatná, ale čekala jsem od ní o trochu více.....nebylo to takové to wau, aby mně nalákalo jít si zacvičit nebo poslechnout mantry.

Ale už jen kvůli citátům za přečtení stojí.

21.07.2019 3 z 5

Listopad Listopad Irena Eliášová

Knihu jsem si vybrala kvůli Čtenářské výzvě a vůbec nelituji.
Moc se mi líbila, velmi dobře se četla...v každé kapitole se něco nového dělo, takže se čtenář nestihl vůbec nudit. A závěr? No přečtěte si sami...doporučuji.

13.05.2019 4 z 5

Calaway Calaway Zora Castillo

První polovina knihy perfektní - splňuje,co se od ní čeká.
Druhá část už pro mně byla trochu na způsob červené knihovny. Ale to nic nemění na tom,že kniha se výborně čte, byť se se jedná o velice závažné téma, kterým je domácí násilí. Jen koukáte, co za zlo umí člověk vyprodukovat,aby ublížil druhému. Ke čtení určitě doporučuji.

22.11.2018 4 z 5

Dve sestry Dve sestry Åsne Seierstad

Na knihu jsem narazila náhodou v knihovně a jsem za to velmi ráda.
Autorka dokázala zajímave propojit informace o konfliknu v Sýrii a románový příběh dvou dívek,které se rozhodli dát k IS.

Přála bych si do budoucna,aby autorka napsala pokračování, aby jsme se dozvěděli, jak to nakonec se sestrami dopadlo.

12.11.2018 4 z 5

Příběh opravdové vášně Příběh opravdové vášně Blanka Milfaitová

Kniha je graficky moc hezky zpracovaná, fotky nádherné.
Ale prvních 100 stran jsem se do čtení musela nutit, a jen díky zvědavostí, jak se žije v jiných zemích , jsem to překousla.
Dále uz se četlo lépe, byt kniha vubec nesplnila má očekávání.

Méně vsuvek a stížnosti by ji prospělo. Také bych se ráda vice dozvěděla o místech jenž navštívili klidně na úkor popisu cest

Odvahu Blanky oceňuji, ja bych si na podoby výlet s miminkem netroufla.

01.11.2018 3 z 5

Vlčí ostrov Vlčí ostrov Lajla Rolstad

Každá část knihy zaslouží rozdílné hodnocení.....
První část byla velice dobrá, byť mně občas některé dějové pasáže rozčilovali a autorku jsem nechápala.
Prostřední část by mohla autorka úplně vynechat a rozvinout tu poslední o pobytu na samotě v daleké kanadské divočině. Ta byla opravdu perfektní a nalákala mně k tomu, abych shlédla několik dokumentů z této krásné země. A kdo ví do budoucna - třeba se tam jednou podívám.

05.09.2018 3 z 5

Aye-aye a já Aye-aye a já Gerald Durrell

Opět další vynikající durrelovka, která pobaví i poučí.

G. Durrell v ní opět ukazuje jaký byl nadčasový človek, když už před víc jak 25 lety nabádal lidi k tomu,aby pomáhali zachránit přírodu a zvířata, které jsme téměř vyhubili.

14.06.2018 4 z 5

Lizucha Lizucha Lenka Juráčková

Kniha byla takové milé počtení, byť z větší části vypovídá o nelehkém období života jedné z hrdinek.
A ano, měla jediné mínus - některé pasáže by zasloužili být minimálně jednou tak dlouhé.

01.11.2017 5 z 5

Ze světa lesních samot Ze světa lesních samot Karel Klostermann

Kde jinde si přečíst Klostermannovu knihu než na dovolené na Šumavě, kor když jí objevíte v místní knihovničce.
Od knihy jsem neměla žádná velká očekávání, ba naopak.....Ale kromě prvních pár stránek, kdy jsem si musela zvyknout na jazyk kterým je kniha psaná, mně příběh překvapil a okouzlil.
Bylo zajímavé dozvědět se jak moc těžký byl život v 19. století v zapomenutém koutu Šumavy nedaleko hranic s Německem.

07.07.2016 4 z 5

Čivava Čivava Birgit Holler

Kniha, kterou napsala dlouholetá chovatelka čivav, je moc pěkně zpracovaná. Je v ní mnoho obrázků čivavých lumpíků.
Myslím si,že je to vhodná kniha pro ty, kteří s chovem malých plemen nemají žádné zkušenosti.
Pro zkušenejší chovatele může sloužit jako připomenutí toho,co již soužitím s pejkem poznali a v praxi používají.

13.05.2016 4 z 5

Sophie Sophie Emma Pearse

Dojemný příběh, který pohladí po duši a hlavně má štastný konec.

15.12.2015 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Skvělá a napínavá kniha. Chytne a nepustí dokud ji nedočtete.

22.07.2015 5 z 5

Našlo se koťátko! Našlo se koťátko! Sue Mongredien

Krásný příběh o rodině, která pomůže zachránit koťátka nalezená venku. Je založený na skutečné události a zaujme nejen děti, ale i dospělé.
Dětem ukáže, že mít koťátko není jen radost,ale i starost.

27.04.2015 5 z 5

Sonjin deník Sonjin deník Pavla Smetanová

Další pohodová knížka od této autorky.
Lze jen obdivovat její kuráž s jakou (s minimální jazykovou znalostí vyrazila) do světa. A také to, jak snadno se dokáže seznámit s lidmi.

05.01.2015 5 z 5

Krotitelka snů Krotitelka snů Simona Monyová (p)

Klidná, oddechová, vtipná.... akorát konec jsem čekala úplně jiný a překvapil mě. Díky němu je knížka také hodně poučná.

02.12.2014 4 z 5

Deník citového vyděrače Deník citového vyděrače Simona Monyová (p)

Knížka je skvěle napsaná, ukazuje nám jak jeho,tak její pohled a názor na manželství.
Kdyby nebylo konce knihy (!!!), tak si nemyslím, že byl František až tolik podlý a žárlivý. Jen měl každý jiný názor na manželství. A hlavní hrdinka také nebyla ženou bez chyby. Měla svojí práci, svůj byt, mohla si jít kam chtěla...rozhodnutí být s manželem bylo dobrovolné.
Spousta žen v naší společnosti je na tom stejně, možná i hůře - mají děti, bydlí u manžela a nemají kam utéct.
Knížka mě donutila se zamyslet se nad tímto tématem a ráda bych si o tom přečetla více.

20.11.2014 5 z 5

Poselství z věčnosti Poselství z věčnosti Marlo Morgan

Příběh dvou domorodých dětí, které jsou hned po narození odebrány matce a dány na převýchovu bílým obyvatelům Austrálie.
Knížka se mi líbila daleko více než první díl, kromě poučení je v ní i silný příběh.

25.07.2014 5 z 5

Jižák, město panelů, snů a mýtů - s fotografiemi Karla Cudlína Jižák, město panelů, snů a mýtů - s fotografiemi Karla Cudlína Jan Lukavec

Kniha byla pro mně i mojí rodinu, kteří jsme na Jižním městě žili cca od roku 1985, velkým zklamáním.
Do textu jsme se vůbec nemohli začíst, bylo to takové plkání o ničem a všem a ještě dost nečtivě napsané. Ano, dozvěděla jsme se o tom, kdo ze známých lidí ve městě žil a co většinou negativního o něm napsal, nějaký porovnání s bratislavskou Petržalkou...ale nic moc jiného.
Říkala jsem si, že tedy alespoň fotky budou stát za to, když už zabírají půlku knihy. No....fotka a popisek někde vzadu a takový jako Jižní město I, Jižní město II? Jako vážně? Dost míst jsem poznala - JM znám opravdu dobře a mám, mám ho ráda a myslím si, že je to vynikající místo pro žití - ale některé ne. Jsou to historické fotky. Jako bývalý grafik si myslím,že popisek k fotografii a ještě s datem pořízení k ní patří. Takže opět zklamání.
Desky knihy jsou v měkké vazbě, což by mi u knihy, kterou si chci nechat a často v ní listovat, vadilo. Ale já už knihu nemám. Nestojí za to mít ji v knihovně.

Budu doufat, že knihu o Jižňáku, jak já své milované "rodné" sídliště nazývám, ještě někdo napíše. A že ta opravdu bude stát za to. Líbilo by se mi tam např. porovnání fotografií z minula a nyní. Co zajímavého na sídlišti je, co přibylo, co se změnilo aj.

26.07.2023 2 z 5