jana.hud - Příspěvky

Poslední paní ParrishováPoslední paní ParrishováL. Constantine

wow, úžasná knížka....všemi deseti doporučuji k přečtení.

Není-li to nemožné. Životní příběh sira Nicholase WintonaNení-li to nemožné. Životní příběh sira Nicholase WintonaB. Winton

„Není-li něco nemožné, tak musí existovat způsob, jak toho dosáhnout“

Touto zásadou se sir N. Winton řídí celý život a celý život se v rámci svých možností snaží pomáhat.
Jak? Tak o tom a ještě o mnohem více je tato velice zajímavá biografie.

05.01.2015

PětPětU. Poznanski

Za mě nejlepší detektivka,co jsem zatím četla. Doporučuji.

08.01.2016

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloněPříběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloněP. Smetanová

Od knížky jsem nic moc nečekala...nalákala mě jen tím, že se odehrává na Korfu, které mám spojené s překrásnými knížkami Geralda Durrella. O to víc jsme byla překvapená, jak je vtipně a mile napsaná. Jako oddechové čtení lze jen doporučit. Už se těším na další knihu této autorky.

15.09.2014

Dětská encyklopedieDětská encyklopedieB. Říha

Spolu s knížkou S malířem kolem světa má nejvíce čtená knížka. Cokoliv jsem v dětství potřebovala zjistit, tak byla první po které jsem sáhla. Krásně ilustrovaná.

28.11.2014

Dům v nebiDům v nebiA. Lindhout

Začítek knihy pohodový, cestopisný. Po zajetí v Somálsku už bylo psaní drsné, smutné, ale moc čtivě napsané.... Jen bych si přála,aby to nebyl autobiografický román.

26.01.2017

Muslimské peklo - Skutečný příběh české ženy a její dcerkyMuslimské peklo - Skutečný příběh české ženy a její dcerkyI. Karlíková

Díky paní Ivě se lehkým perem dozvídáme o zvěrstvech, které dokáže původně milující človek páchat na své ženě.

Děkuji za knihu a budiž ona výstrahou a poučením pro ženy, které by se chtěli pustit do podobného dobrodružství. A nemusí to být dobrodružství jen s muslimem.

13.10.2017

Duhový mostDuhový mostT. Keleová-Vasilková

Začátek knihy se mi moc nelíbil, ale v průběhu času se kniha četla lépe a lépe...
Možná to bylo tím, že i Olga se začala sama měnit a zjišťovat, že štíhlá postava, teplé večeře a byt jako klícka nezajistí rodinné štěstí.
Ke konci knihy jsem jí už jen držela palce, ať se dostane z těžké nemoci a má šanci si "nový" život užívat.

03.06.2014

Sonjin deníkSonjin deníkP. Smetanová

Další pohodová knížka od této autorky.
Lze jen obdivovat její kuráž s jakou (s minimální jazykovou znalostí vyrazila) do světa. A také to, jak snadno se dokáže seznámit s lidmi.

05.01.2015

Norské dřevoNorské dřevoH. Murakami

Zvláštní, chytlavá knížka. Ač z větší části popisuje smutné osudy hrdinu, tak není depresivní. Naopak. Spíš jsem díky ní přemýšlela, co život přinese pěkného dál.
Hlavní hrdina Tóru byl sympaťák, Midori dobře praštěná.....vlastně všichni byli něčím zajímaví a sympatičtí.

23.02.2015

Jako zabít ptáčkaJako zabít ptáčkaH. Lee

Po přečtení Černobílého světa a pochvalných komentářů zde na Databázi jsem od knihy čekala daleko více. Ale prvních 20% jsem měla, co dělat, abych ji neodložila.
Pak se příběh začal rozjíždět....projednávání procesu bylo zajímavé, po něm však kniha opět upadla do nudy, ze které ji na chvíli vytáhl jen překvapivý závěr.
Kniha mi přišla jako povinná školní četba, jsem ráda,že ji mám přečtenou.

14.09.2015

Příslib nadějePříslib nadějeT. McKinley

Knížka se mi moc líbila, lehce se četla a Fleur byla sympaťajda.
Já se nebála, zda to dobře skončí...předpokládala jsem to, jen jsem byla zvědavá,jak to autorka podá. Jen ten trošičku tajemný závěr mi do reálně psané knihy úplně nesedl. Ale i tak dávám plný počet hvězdiček.
A opět jsem se vzdělala v zeměpise a prohlédla si virtuálně kousek Austrálie.

12.08.2016

Gutta z BubnuGutta z BubnuA. B. Bártová

Kniha o paní Guttě se mi moc líbila, četla se sama...jediné malinké mínus dávám za úplný závěr, ten bych tam mít nemusela. Bez něj by to bylo hezčí zakončení.

Nedalo mi to a díky této knize resp. autorce už vím,kde se nachází hrad resp. zřízenina hradu Buben.

04.10.2016

Pěšky mezi buddhisty a komunistyPěšky mezi buddhisty a komunistyL. Zibura

Knížka je čtivá, má pěkné ilustrace. Ale tak zábavná mi nepřišla. Někdy autor až moc tlačí na pilu.
Původně jsem chtěla dát 3 hvězdičky, ale nakonec jsou to 4. A to za epilog, kde autor krásně a pravdivě popisuje naší zemi.

05.02.2017

Děti z BullerbynuDěti z BullerbynuA. Lindgren

Moje nejoblíbenější dětská knížka, četla jsem ji mnohokrát a i teď v dospělosti si jí znova ráda listuji. Jsem ráda, že i dcerce se líbí a že ji její paní učitelka vybrala jako knížku,kterou čtou v hodinách.

28.11.2014

Ronja, dcera loupežníkaRonja, dcera loupežníkaA. Lindgren

Nejdříve jsem viděla filmové zpracování, které mě zaujalo a proto jsem si půjčila knížku. Jedno lepší než druhé.
Jak jinak, když jí napsala jedna z nejlepších dětských autorek.

18.12.2014

Jez a běhejJez a běhejS. Jurek

Obdivuhodné výkony, sympatický hrdina....prostě skvělá a inspirativní knížka!

Přesně tak "Někdy prostě musíš" - i já to toto heslo zařadila do života.

03.02.2015

Našlo se koťátko!Našlo se koťátko!S. Mongredien

Krásný příběh o rodině, která pomůže zachránit koťátka nalezená venku. Je založený na skutečné události a zaujme nejen děti, ale i dospělé.
Dětem ukáže, že mít koťátko není jen radost,ale i starost.

27.04.2015

AmazonieAmazonieJ. Rollins (pseudonym)

Skvělá a napínavá kniha. Chytne a nepustí dokud ji nedočtete.

22.07.2015

Jménem králeJménem králeV. Vondruška

Má první kniha od tohoto autora a ano, líbila se mi. Děj má spád a musíte číst dál a dál, dokud nevíte, jak to dopadne.

08.03.2016

SítěSítěP. Dvořáková

Knížku jsem si vybrala pro čtení díky čtenářské výzvě a jsem ráda - byla zajímavá a poučná.

Nejvíce mě zaujal příběh číslo dvě, který byl psaný formou e-mailů mezi otcem Ambrožem a ženou - matkou 4 dětí z jejíhož manžela se stal náboženský fanatik a tím celé rodině ničil život.

Další dva příbehy byly pro mně dost předvídatalné....
Ten první mě zaujal, přopomínal knihy Simony Monyové. Třetí mě moc neuchvátil a ani hrdinka mi do oka nepadla..ale je pravda,že poučení - vzhled není vše - z něj plyne.

16.05.2016

Tchyně a uzený...Tchyně a uzený...S. Monyová (pseudonym)

Taková oddechová kniha na reálné téma, které bych nerada zažila.

26.05.2016

Pouť do Santiaga de CompostelaPouť do Santiaga de CompostelaO. Šebesta

Pěkné vyprávění o jedné z cest Pouti do Santiaga, doplněné nádhernými obrázky.
Jediné, co bych autorovi vytkla bylo to, že popis dnů pouti vzal až moc šupem....víc textu by neškodilo,ba naopak.

V druhé části knihy jsou rady pro ty,co se na pouť chystají.

Přátelství navzdory HitleroviPřátelství navzdory HitleroviJ. Matyášová

Nádherná kniha!

Krásně zpracovaná a doplněna spoustou fotografiií které ještě více přiblíží příběhy židovských dětí, které museli nebo spíš měli to štěstí a mohli za války utéct do Dánska a tím si zachránili životy.

Autorka pátrání a knize musela věnovat nespočet hodin a já také doufám, jako jiní, co tuto knihu četli, že kniha bude mít pokračování a že se o osudech alespoň některých "dětí" dozvíme ještě více.

22.11.2016

Herbář aneb od anděliky k žindavěHerbář aneb od anděliky k žindavěJ. Bednářová

Velice zajímavá a praktická kniha.
Má jediné mínus z mé strany a to, že úplně nesedí zobrazení barvy bylin. Možná je to způsobeno tím, že obrázky jsou na jemně žlutém podkladu.

12.12.2017

Smrtící byznysSmrtící byznysH. Hindráková

Vynikající kniha, čtivě napsaná.
Hrůza je, že je postavená na reálném tématu.
Díky autorce za seznámení s ním. Nikdy by mě nenapadlo, že je něco takového možné až v takovéto míře.

Amélie a tmaAmélie a tmaP. Neomillnerová

Moc hezká knížka. Dokázala mně vtáhnout do děje a nechtělo se mi ji odkládat dokud nebyla přečtená.

06.02.2014

Můj život s GeorgemMůj život s GeorgemJ. Summers

Tato kniha mě zaujala roztomilým pejskem na přebalu knihy.
Je celá plná úsměvných historek o soužití autorky, jejího syna a jednoho rozmazleného kavalíra, který v té rodině je opravdu králem. Vše se točí kolem něj.
Jako majitelka štěnátka jsem se také inspirovala, jak pejska vychovávat nemám, aby nám nepřerostl přes hlavu a soužití s ním bylo pohodové.
Knížka se mi líbila, jednu hvezdičku však strhávám za pomalejší rozjezd.

25.09.2014

Andělé a démoniAndělé a démoniD. Brown

Prvních pár stránek nic moc....ale pak už zajímavé, napínavé a čtivé...Líbila se mi víc jak Šifra mistra Leonarda.

20.10.2014

S malířem kolem světaS malířem kolem světaJ. Šubrt

Nad touto knížkou a Altasem světa jsem v dětsví strávila hodiny a hodiny a snila o tom kam všude se jednou podívám. Nádherně ilustrovaná.

28.11.2014

Krotitelka snůKrotitelka snůS. Monyová (pseudonym)

Klidná, oddechová, vtipná.... akorát konec jsem čekala úplně jiný a překvapil mě. Díky němu je knížka také hodně poučná.

02.12.2014

Zdají se psům sny?Zdají se psům sny?S. Coren

O spoustě věcí o kterých se kniha zmiňuje jsem již věděla, ale i tak jsem tam nelezla nové zajímavé informace. Pokud jste kynolog - začátečník nebo jen chcete svému pejskovi ještě lépe porozumět, tak doporučuji k přečtení.

22.06.2015

365 nápadů, jak se bavit v přírodě365 nápadů, jak se bavit v příroděJ. Ambrose

Kniha plná zajímavých návodů a nádherných fotografií, které zabaví nejen děti.

03.09.2015

SophieSophieE. Pearse

Dojemný příběh, který pohladí po duši a hlavně má štastný konec.

15.12.2015

Piknik a jiné pohromyPiknik a jiné pohromyG. Durrell

Durrell opět nezklamal a pobavil. Jak povídky nečtu,tak u tohoto spisovatele se vyplatí udělat výjimků. Nejvíc mně zaujala hororová povídka Zrcadlo.

29.02.2016

Kapesní atlas rostlinKapesní atlas rostlinA. Pilát

Babička a tato výborná kniha mě v dětství učily poznávat rostliny.
Chtělo by to reedici.

20.05.2016

Steve & jáSteve & jáT. Irwin

Jedna na plno prožitá hodina je cennější, než léta nudy.
Steve Irwing

Jeho dokumenty jsem znala. Ale díky knize zjišťuji, jaký byl Steve úžasný člověk, jak si vážil a miloval zvířata. Krásná kniha.

20.02.2017

Bílá MasajkaBílá MasajkaC. Hofmann

Corrine a její poblouznení já tedy nechápu :-)

Narozdíl od mnohých tady se mi kniha četla dobře, příběh byl zajímavý, poučný a naučný....byť v dnešní době už Masajové žijí určitě jinak a moderněji.

Co jsem občas v knize postrádala, byl více rozpracovaný děj některé životní situace.

30.05.2017

Století moudrostiStoletí moudrostiC. Stoessinger

Století moudrosti je kniha nejen o vynikající klavíristce, ale hlavně o úžasně pozitivní ženě. Škoda jen stylu psaní - raději bych více rozpracovaný příběh než výčet všech možných osobností se kterými se potkala.

Na závěr knihy je pár stránek s nádhernými životními moudry Alice např.:

Buďte laskaví. Laskavost je zadarmo. Nic vás nestojí a odměna je pro všechny velká.

Stěžovat si ničemu nepomůže. Člověk se pak jen cítí špatně.

03.10.2017

40 dní pěšky do Jeruzaléma40 dní pěšky do JeruzalémaL. Zibura

Zábavnější a čtivější než druhá kniha tohoto autora,kterou jsem četla jako první.

Tak trochu jiný cestopis, ve kterém se nedozvíte téměř nic o konkrétních místech a památkách, ale zase poznáte povahu a život místních lidí.

26.10.2017

1 2 >