jan6775 jan6775 komentáře u knih

Slepičí polévka pro duši - 3. porce Slepičí polévka pro duši - 3. porce Jack Canfield

soubor příběhů k popřemýšlení .

15.01.2019 5 z 5

Prodavač času Prodavač času Jaroslav Havlíček

souhlasím s komentářem Topipiga krásně vylíčené povídky.

15.01.2019 5 z 5

120 osobností Podbrdska 120 osobností Podbrdska Josef Fryš

Kniha poukazuje na známé osobnosti z divadla, politiky ,vědy atd. kteří byli spjati s místy v brdech. Někteří zde trvale bydleli, jiní zde měli letní sídla nebo zde jen pár let pobyli. Překvapilo mě kolik známých lidí i méně známých lidí a přesto slavných je s tímto krajem spjata. Kniha se čte jedním dechem.

Sedm dobrých let Sedm dobrých let Etgar Keret

Bezvadná povídková kniha u které se člověk zasměje.

25.07.2018 5 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

moje první Sci-fi mě příjemně překvapila a na dovolené odreagovala co víc si přát.

25.07.2018 4 z 5

Plachý hoch - Kůň, který přišel z divočiny Plachý hoch - Kůň, který přišel z divočiny Monty Roberts

Pravdivý a nádherný jak píše amyssonner co dodat , snad jen to že podobné je to i u ovcí. Tenhle přístup ke zvířatům by měl platit pro všechny včetně lidí.

Naháči Naháči Slávek Boura

Zajímavý námět poněkud chaotický na mě moc postav. Lidé kteří si myslí že se dobře znají z netu se sejdou a poznávají teprve jak to s nimi vlastně je a co jsou zač. Konec je dost dramatický a má zřejmě vyvolat probuzení z imaginárního v opravdovost.

25.07.2018 2 z 5

Z Buzuluku do Prahy Z Buzuluku do Prahy Ludvík Svoboda

kniha se nechá číst a samozřejmě největší hrdinové byli komunisti. Popis bojů a celá válečná mašinérie je prožitá i když některé věci překroucené pro tu dobu. Přesto musím uznat že projít takovou zkouškou muselo být horší než prezidentovat.

25.07.2018 3 z 5

Na západní frontě Na západní frontě Eduard Čejka

kniha pojednává o hrdinství našich vojáků za druhé sv. války. Je na každém posoudit v jaké době byla kniha vydána a tudíž objektivní.

25.07.2018 3 z 5

Zelené pahorky africké Zelené pahorky africké Ernest Hemingway

výstižně napsané líčení o lovu v Africe. Jen mě mrzí že se lovili nejlepší samci ze stáda . Dnes se snažíme vrátit ohrožené druhy zpět do přírody a mnohdy je už pozdě. Chápu že tenkrát bylo zvěře dostatek. Knížka se povedla.

07.04.2018 5 z 5

Stezkami záhadných zvířat Stezkami záhadných zvířat Jaroslav Mareš

V knize pátrá autor po prehistorických tvorech které mohou žíti ještě v této době. Věda která se tímto zabývá se nazývá Kryptozoologie. Jednotlivé kapitoly jsou poutavé a doplněné spousty odkazů, map a fotografií. V neposlední řadě musím vyzdvihnout krásné ilustrace Jiřího Housky.

19.03.2018 4 z 5

Rybářovy vzpomínky Rybářovy vzpomínky Stanislav Kovář

kniha je souborem povídek které se přihodili při rybaření. Povídky vtipné jak je napsal život .

19.03.2018 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Kniha se četla dobře. V podstatě oddychové čtení pokud jste dominantní. Jste li v roli opačné máte dvě možnosti. 1 milovat a nechat si to líbit . 2 nahlásit jako týrání . Toto právo mají dnes i děti. Konečně člověk pochopí proč jsou týrané ženy s tyrany tak dlouho. Ono se jim to vlastně líbí a když je to přestane bavit tak ho nechají zavřít.

01.03.2018 3 z 5

Jezuité Jezuité John W. O'Malley

Kniha je souhrnného charakteru, čtenář se dozví spousty informací o řádu Tovaryšstva Ježíšova a jejich působení po celém světě. Díky misiím se zasloužili o rozvoj vzdělání pro všechny lidi bez rozdílu. Je až s podivem co všechno vydrželi a dnes má katolická církev jednoho z nich v čele. Je jím papež František.

01.03.2018 5 z 5

V sobotu večer, v neděli ráno V sobotu večer, v neděli ráno Alan Sillitoe

Příběh o životě který se v dnešní době u mladých mužů žije. Mě se kniha četla dobře a dost jsem se u ní nasmál.

13.02.2018 3 z 5

Martin Eden Martin Eden Jack London

Martin Eden je kniha vyprávějící o životě mladého muže který si věří. Čtivá kniha plná odhodlání, lásky, lhostejnosti a nicoty.

31.01.2018 5 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Strašlivá fakta o kterých se ví tolik let a nic se neudělá. Zřejmě se tam nenachází nerostné bohatství jako v oblastech s ropou to už by tam USA zasahovali. Komunistická ideologie v praxi. Naštěstí mi tady ve vládě máme jiné komunisty, ty hodné. Lidi proberte se.

Přežila jsem Přežila jsem Immaculée Ilibagiza

Kniha ukazuje hrůzy které se děli a dějí po celém světě. Přimknutí k Bohu je jediné východisko které pomůže. Síla modlitby je v dnešní době opomíjena.

Dobré a ještě lepší jitro Dobré a ještě lepší jitro František Nepil

mám rád tuhle odlehčující četbu a František ji uměl.

Akta Snowden Akta Snowden Luke Harding

Opravdu jsou všichni pod dohledem a nedá se s tím nic jiného dělat, než to přijmout jako fakt.

14.12.2017