jan37 jan37 komentáře u knih

Černá smečka Černá smečka František Kotleta (p)

Zmatený děj, pletla se mi jména, vlastně jsem se těšil až to dočtu a odložím :(
Škoda

10.02.2024 1 z 5

Surrender: 40 písní, jeden příběh Surrender: 40 písní, jeden příběh Bono (p)

Pro fanoušky U2 povinnost. Ke konci už te lásky a aktivismu bylo trosku moc. Dobre se to četlo. Solidních 70%

17.01.2024 4 z 5

Slovensko 30 let poté Slovensko 30 let poté Pavel Kosatík

O dost horší než Slovenské století /to je poctivá kniha vyfutrovaná mnoha prameny/. 30 let poté je spíše názorovou knihou ve stylu Fico zly, Čaputová hodná. Tak jednoduché ale Slovensko není. A autor dal v předešlé knize najevo, že to ví.

20.11.2023 2 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Zklamání :(
zmatený dej, chaos v postavách. pritom napad skvělý. I Mistr tesař se někdy utne

04.11.2023 1 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Zatím nejlepší kousek ze série

17.09.2023 5 z 5

Pasažér Pasažér Cormac McCarthy

(SPOILER) Velmi zvláštní kniha. Ze začátku slibuje napínavý příběh, který je trosku podobný knize Tato země není pro starý. Před půlkou se kniha změní ve změť dialogů. Přesto knihu hodnotím kladně. Velmi dobře se čte a je svým způsobem fascinující. Paranoidní druhá pulka trosku pripomina poslední knihy Václava Kahudy. A to je pochvala. Oba jsem mel (mám) moc rad

10.09.2023 5 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Předchozí díl mě bavil víc

16.04.2023 3 z 5

Ve jménu Metody Ve jménu Metody Juli Zeh

Čekal jsem to lepší :(

06.04.2023 3 z 5

Vodní hrob Vodní hrob Martin Goffa

Tento díl patří ke slabším ze série. Vlastne přemýšlím nad tím, jak to vůbec dopadlo

26.03.2023 3 z 5

Hodný, zlý a ošklivý? Havel, Klaus a Zeman: Paralelní životopisy Hodný, zlý a ošklivý? Havel, Klaus a Zeman: Paralelní životopisy Lubomír Kopeček

(SPOILER) Mohlo to byt podrobnější a rozsáhlejší (já rad tlusté knihy). Bohužel pan Kopeček hodně (logicky) využil materiál ze svých dvou předcházejících knih a já v ní tedy mnoho nového nenašel. Jde spíše o takove shrnutí.
PS: popravdě nechápu proč autor ještě rok nepockal do konce mandátu Miloše Zemana. Nemusel by tak končit s jeho působením na konci roku 2021 s tím, že uvidíme jak a zda vůbec funkci zvládne vykonavat do konce období…..

13.02.2023 3 z 5

Jste to vy? Jste to vy? Jan Rejžek

(SPOILER) knížka se dobře četla, místy dobré hlášky. nicméně zamrzí skákání sem a tam. i v rámci jednotlivých kapitol. chvíli jsme v 80. letech, za chvíli v současnosti, pak v 90kách. poctivých 70%

25.01.2023 3 z 5

Shuggie Bain Shuggie Bain Douglas Stuart

(SPOILER) opravdu krásná kniha. bohužel také smutná. snad život Shuggieho dobře dopadl.
autor je literární talent, těším se na další knihu od něj

11.01.2023 5 z 5

Zničit Zničit Michel Houellebecq

Velký milostný román

12.12.2022 5 z 5

Země zaslíbená Země zaslíbená Barack Obama

Trošičku jsem s knihou bojoval. Přece jen je dost informačně hutná a možna zbytečně dlouhá. Nicméně pro ty co mají rádi politické memoáry tak jde takřka o povinnost. Barack Obama byl ve své době fenoménem. Potěší několikrát zmínka Václava Havla. Těším se na druhy díl (tento konči v roce 2011). A znovu jsem si potvrdil, ze v USA bych fakt nechtěl žít. V ČR je zlatě a málo se uvědomujeme jak dobře se tu máme……

01.11.2022 4 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Četl jsem znovu asi po 25 letech a poprve se mi to libilo víc (no taky mne bylo 15 :) . Narozdíl od jiných knih mistra me teď tahle vůbec nevtahla do děje. Až ke konci to zaclo mít spad. Zároveň množství postav (což mi u jiných knih SK nevadi) s podobnými jmény - Mark, Matt. Tuhle už ne. Dallas 63 klidne 10x

27.10.2022 3 z 5

Perfektní. Musim jít okamžitě do “dvojky”

12.08.2022 5 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Vůbec nebavilo

05.08.2022 1 z 5

Žena bližního tvého Žena bližního tvého Tony Parsons

Všechny postavy se tam chovají jak dementi. Jedna hvězda za hudební vkus hlavního hrdiny. Nedoporucuju a to mám ostatní knihy autora (serie max wolfe) moc rad

26.07.2022 1 z 5

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

Nejlepší díl. Zmaknutý za jeden den u moře. pěkné to odsejpá, dobrá zápletka a zajímavá změna prostředí (,mnohem lepší je vesnice než chile v předchozím díle). Jen tak dál!

22.07.2022 5 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Pro mě jeden z nej dílů série i když na konci už to bylo jak ve Fantomasovi. Tradičně překombinovaný

21.07.2022 4 z 5