jan37

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Hezky se to četlo, příběh zajímavý. Rad si od Mornštajnové ještě neco přečtu. Jen mi dokonce nebylo jasne zda Bohdana byla němá nebo ne?

13.03.2020

Nejlepší víkendNejlepší víkendPatrik Hartl

Totální odpad. Nerozumím oblíbenosti autora. Knihu jsem četl v nouzi na dovolené (všechny me knihy jsem ke konci dovolené přečetl a půjčil si tuto od manželky). Příběhy kterým se nedá věřit. Kniha bez nějakého uvěřitelneho děje. U některých scén mi bylo až trapně. Velký špatný

30.07.2019odpad!

OutsiderOutsiderStephen King

Slabší kniha od Kinga. Půlka (detektivka) super , druhá půlka (horror) o dost slabší, nudnější. Zklamání

25.04.2020

Muž z chatrčeMuž z chatrčeMartin Goffa

Ten Goffa je fakt příjemný čtení, manželka koupila na blind k svátku a fakt se to moc dobře čte, jdu do dalších knih od autora .) , dá se přečíst za den až dva

18.09.2020

MiseryMiseryStephen King

TOP 5 Kinga

17.07.2019

Mrtvá zónaMrtvá zónaStephen King

Patří do top 10 Kinga. Skvělá kniha s moc smutným koncem. A vlastně předpověď “trumpovské” Ameriky

28.10.2019

DěvčátkoDěvčátkoMartin Goffa

Stále dobrý, dá se přečíst za jeden den, ihned vtáhne do děje, ale první dva díly byly o něco lepší, zbytečně nechutný scény

24.09.2020

ŠtvanecŠtvanecMichael Robotham

Perfektní knížka. Já moc na ty detektivky nejsem ale tahle byla liznuta "cormac mccarthyovskou" atmosférou.

08.05.2019

Třináct měsícůTřináct měsícůDavid Mitchell

Krásná kniha. Nejlepší od Mitchella

12.05.2019

PulsPulsStephen King

Od Kinga jsem četl skoro vše. Tuto knihu považuji za jednu z těch slabších. Apokalypsu mnohem lépe ztvárnil Cormac McCarthy v knize Cesta a nepotřeboval k tomu podivné zombie. Jen zničenou přírodu a boj o přežití. Taky skvěle podanou lásku otce a syna. Chvílemi sem se u Pulsu nudil a občas nepobral o co v knize jde. I přesto, docela dobře se to četlo.

05.02.2020

Kundera: Český život a dobaKundera: Český život a dobaJan Novák

Kniha se dobře četla, nicméně ji mám za spíše nepovedenou. Dozvěděl jsem se spoustu nových informací nicméně proč a) je na každé 3 straně dehonestace tím, že autor stále dumá nad tím kolik dostal kundera na tantiémech? b) přemýšlení o kunderově homosexualitě? c) trapné poznámky o psaní "z břicha". Jak píše Novák na každé druhé straně: atakdále, atakpodobně

17.07.2020

Přiznat vinuPřiznat vinuMartin Goffa

Příjemný oddechový čtení, rad si přečtu další knihy od autora.

09.09.2020

Poklad kapitána Kida / Jak se chodí do pohádkyPoklad kapitána Kida / Jak se chodí do pohádkyLjuba Štíplová

Nádherné vzpomínky na dětství

Lidská skvrnaLidská skvrnaPhilip Roth

Patří do TOP 5 toho co jsem kdy četl.geniální kníha

04.05.2020

Tahle země není pro starýTahle země není pro starýCormac McCarthy

Lepší než film

06.05.2020

Třináctá oběťTřináctá oběťTony Parsons

Opět skvělý atmosféra, napínavé, můj oblíbený Londýn, hezky to utíká, doporučuju

31.08.2020

Rozpojené státy: Amerika nejen televizní kamerouRozpojené státy: Amerika nejen televizní kamerouMartin Řezníček

Příjemné čtení ale nemá to moc koncepci. je to od Aše k Tatrách. Škoda že větší část knihy nebyla věnována českým stopám v USA.

28.10.2020

Strážci majákuStrážci majákuLjuba Štíplová

Kult .)

08.11.2020

Plachetnice na vinětáchPlachetnice na vinětáchJiří Hájíček

Ne tak dobrý Hájíček jako předchozí kusy ale stále dobrý. Příběh trosku o ničem ale témata stárnutí, různých rodinných křivd atd jsou poutavě zpracována.

06.12.2020

Elementární částiceElementární částiceMichel Houellebecq

Tato kniha je věnována člověku

23.02.2019

SerotoninSerotoninMichel Houellebecq

Skvělá kniha (ostatně jako vše od MH). Zklamáním je množství gramatických chyb a nepřesnosti. To u Odeonu nebývá zvykem

21.06.2019

Všichni mají pravduVšichni mají pravduPaolo Sorrentino

Perfektní. Člověk se často řeže smíchy. Sorrentino je nejen skvělý režisér ale i spisovatel

21.07.2019

PlatformaPlatformaMichel Houellebecq

Krásný milostný roman. Asi milionkrát lepší než Účastníci zájezdu :)

04.08.2019

Lisey a její příběhLisey a její příběhStephen King

To nejslabší od kinga. A ze jsem toho přečetl dost. Hrozny slova který se furt opakují- Darda, chechtaci, dopihele, zasejřeny, sesiko,....
Kdyby to mělo o 200 stran meně tak by to bylo lepší

31.08.2019

SestrySestryBernard Minier

Tradičně prekombinovany ale dobře se to čte

30.10.2019

Až se ti zatočí hlavaAž se ti zatočí hlavaOndřej Štindl

Koupil jsem si v éře koronaviru a Velkého knižního ctvrtku několik knih abych mel co číst a zároveň pomohl mému oblíbenému nakladatelství. Pana Štindla mám rad z Týdeníku Echo ale ukazuje se že psát do časopisu (skvělého) je neco jiného než napsat knihu. Za prve _ autor ma zvláštní styl, který je na dvou stránkách magazínu skvělej, na 300 stránkách knihy iritující. Za druhé _ Příběh zajímavě rozjetý. Bohužel v polovině nastává zlom a přestává bavit (a jen trosku zajímat). Je mi to líto ale dávám 50%

03.04.2020

Dolanův cadillacDolanův cadillacStephen King

Některé povídky skvělé (cadillac, noční letec, zuby, pekelne dobrá kapela), některé slabší (konec celé patálie, přerusta vás, ). 70%

08.08.2020

Spolek katůSpolek katůTony Parsons

Opět se to skvěle četlo, stejně jako předchozí díly. Ideální na dovolenou .) pokud milujete Londýn jako já tak hvězda navíc

10.08.2020

Veselé příběhy Čtyřlístku - 1982-1984Veselé příběhy Čtyřlístku - 1982-1984Ljuba Štíplová

Krása!

08.11.2020

Devatenáct set osmdesát čtyřiDevatenáct set osmdesát čtyřiG. Orwell (pseudonym)

Velký milostný román