jan0504 jan0504 komentáře u knih

Mŕtvy s narcismi / Lord podvodník Mŕtvy s narcismi / Lord podvodník Edgar Wallace

Štýl písania - jednoznačne cítiť minulé storočie :-)
Na vek narodenia prvej detektívky to malo celkom príjemný spád a "akčné scény".
Na dlhé zimné večery celkom fajn.
"Lord podvodník" ani nie je klasická detektívka ako skôr román o anglických burzových a dostihových podvodníkoch premiešaný románikom ;-)
Medzi tými dvoma príbehmi sú aj dve malé poviedky.

18.11.2022 4 z 5

Biele: Ľadový ostrov Špicbergy Biele: Ľadový ostrov Špicbergy Ilona Wiśniewska

Špicbergy - zaujímalo ma ako tam dokážu vôbec ľudia žiť a bolo mi to priblížené. Knižka je zaujímavá z hľadiska exotiky miesta, ale rozprávanie nie je veľmi pútavé.

24.08.2021 3 z 5

Sinon Sinon Dan Torsten Sehlberg

Za mňa o niečo lepšie ako prvý diel. Má to lepší drajv :-)

27.05.2021 5 z 5

Ďalší na rade Ďalší na rade Karen M. McManus

Ako teenage thriller - veeeľmi dobréé :-)

06.02.2021 4 z 5

Conan Conan Robert Ervin Howard

Predsa len ubehol už nejaký ten piatok od napísania knihy, takže to hodnotím aj z toho hľadiska. Jednoduchý štýl, divoké fantasy príbehy, niektoré horšie, iné lepšie (za mňa naj: "Lidé černého kruhu"). Conan je proste neohrozený, statočný, divoký... :-)

03.12.2020 4 z 5

Muž v hnědém obleku Muž v hnědém obleku Agatha Christie

Je to viac dobrodružné ako detektívne a trochu som sa v tom strácal, aj keď Agathu ja môžem na všetky spôsoby. Čítanie mi komplikoval aj starobylý český preklad :-)

04.09.2020 4 z 5

Ochránce Ochránce David Morrell

Keby sa dalo, dám 6 hviezdičiek...vynikajúci akčný thriller!

20.08.2020 5 z 5

Gangsterova milenka Gangsterova milenka Simon Brett

Celkom som sa pobavil. Zaujímavý štýl na ktorý si treba zvyknúť (nekonečné vtipné prirovnávania a oslovenia), ale potom to už ide :-)

26.07.2020 4 z 5

Příští oběti Příští oběti Jeffery Deaver

Akčný thriller so všetkým čo má mať: dobrá zápletka, psychológia postáv, akčnosť...len koniec trošku vyšumel :-(
Môj prvý Deaver, ale zjavne nie posledný :-)

19.07.2020 4 z 5

Zločiny pro dva Zločiny pro dva Agatha Christie

Nevedel som, že to budú vlastne len samostatné prípady, na mňa trochu slabé kafe od Agathy, aj keď je to iná šálka - paródia :-)

05.02.2020 4 z 5

Strach z lietania Strach z lietania Sebastian Fitzek

Klasický psychothriller...čítanie jedným dychom. Bavilo ma to.

21.11.2019 4 z 5

Limit Limit Frank Schätzing

Grandiózny román na tému vesmírny terorizmus, ALE... spisovateľ si dal natoľko záležať na detailnom a puntičkárskom opisovaní mesačnej krajiny, technologických vesmírnych a futuristických zariadení a dopravných prostriedkov, nehovoriac o obrovskom počte postáv (polovica Číňanov :-) ), že niekedy zabúda na akčnosť a plynulosť deja. Nedá sa mu ubrať vynikajúca príprava a prehľad o Mesiaci a budúcich technológiách, ale niekedy to bolo až otravné a niektorými časťami som sa musel vyslovene "prekusávať" :-) Klasický akčný sci-fi thriller začal až niekedy od 600-tej strany. Dovtedy človek ani nevie o čo vlastne pôjde :-) Od Schätzinga som už čítal "Pomsta oceána", tak som sa na tento román tešil, ale trošku som bol sklamaný. Do jeho ďalšieho románu "Bleskové správy" sa radšej ani nepúšťam, keď som videl hrúbku knihy, ktorá je porovnateľná s Bibliou :-)

09.11.2019 4 z 5

Mikro Mikro Michael Crichton

Crichton má aj lepšie knihy, aj keď ani táto nebola zlá :-)

25.06.2019 4 z 5

Priepasť Priepasť Jozef Karika

Je to psychologická dráma, zaujala ma kvôli Tatrám, lebo ich mám rád. Karika sa celkom dobre pohrúžil do rozpoltenej mysle hlavného hrdinu, ale Stephen King má lepšie psycháče :-)

05.01.2019 4 z 5

Advokát chudobných Advokát chudobných John Grisham

Klasický Grisham, ale stále neviem čo mám od jeho kníh očakávať (samozrejme okrem právnej zápletky) - či akciu, či romantiku, či napätie, stále mi tam niečo chýba...

06.07.2018 4 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Ja mám poviedky rád, a zvlášť keď sú od Kinga :-)
...len mi vadí že Stephen sa z Ameriky nevie pohnúť inde. Stále sa točí len okolo Maine :-) a ja tie americké tradície a životný štýl jednoducho nemusím.

16.06.2018 4 z 5

Neviditelný Neviditelný Herbert George Wells

Mne sa to páčilo, dobrá myšlienka aj dej. Wells je priekopník v sci-fi.

10.06.2018 4 z 5

Přijdu tě zabít Přijdu tě zabít Kathy Reichs

Po úspešnom seriali som si povedal, že si prečítam knihu... pravdu povediac som bol trochu sklamaný. Je to na mňa príliš rozťahané, príliš veľa odborných vecí. Napätia je tam dosť málo (asi tak 2 scény pri ktorých som ozaj cítil napätie) a samozrejme záver podľa ktorého asi všetci dávali 5 hviezdičiek :-) Nezahadzujem túto autorku, určite si od nej prečítam ešte nejakú knihu s aktívnou doktorkou, ale ani si ju nedám do TOP desať.

24.12.2017 4 z 5

Třetí hlas Třetí hlas Rolf Börjlind

Veľmi čtivá, rýchly spád, viac dejových línni, ktoré sa nakoniec perfektne prepletú. Výborné pokračovanie Skočného prílivu. Teším sa na tretí diel.

26.11.2017 5 z 5

Profesionáli Profesionáli Owen Laukkanen

Dobrééé, na prvotinu super!
Akčné, rýchle tempo, ľahko čitateľné...

26.10.2017 4 z 5