Jamie2 Jamie2 komentáře u knih

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

České autory moc nemusím, takže jsem nic moc neočekávala. Jaké však bylo překvapení - napínavé, místy vtipné, nakonec mi i slza ukápla. A jméno Břéťa Vacenďák mi navždy zůstane vypálené v mysli :-)

19.03.2022 5 z 5

Amáliina nehybnost Amáliina nehybnost Kateřina Rudčenková

Vždycky jsem si myslela, že to, co prožívám, se nemůže dít už nikomu na světě. A vida, Amálie to má podobně. Jaká úleva :-) Jedna z mála knih (a že jsem jich přečetla), která mi mluví přímo z duše. Kdo nemá podobné zážitky, asi neocení, nepochopí. Za mě 7 hvězd.

15.05.2022 5 z 5

Divnější planeta Divnější planeta Nathan W. Pyle

Dokument jsem si opatřila v budově plné textů, při čtení jsem si lila do úst horkou tekutinu z listí a moje bránice se otřásala.

13.03.2022 4 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Plnohodnotná konkurence Karikově Trhlině. Málokdy dočtu českou knížku, ale toto byla parádní jízda. Myslím, že do Beskyd se nikdy nevydám :-)

06.08.2022 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Moje první Hanišová .. a skvělá. Silný smutný příběh. Slang mi nevadil, ale hvězdičku dolů dávám za nadbytek zdrobnělin v závěru - pidinkatý človíček?? Wtf?

29.03.2023 4 z 5

Sousedka Sousedka Patty Brown

Po padesáti stránkách jsem znechuceně odložila. Jako by to napsal totální amatér. Nebo to možná zmrvil překladatel. A navíc - to rozvržení textu, ty tři tečky všude. Dlouho jsem nečetla takový blábol.

16.05.2020 odpad!

13! 13! Pavel Tomeš

Nejvtipnější sbírka povídek, co jsem kdy četla :-)

16.11.2023 5 z 5

Malá lhářka Malá lhářka Lisa Ballantyne

Takhle vypadá dobrý psychologický thriller. Uvěřitelný příběh, napětí od začátku do konce. Paráda.

12.08.2021 5 z 5

Drahá ženo Drahá ženo Kimberly Belle

Docela čtivé..až do okamžiku, kdy se na posledních pár stránkách vše obrátí asi tak o 1000 stupňů. Nemám ráda, když mě takhle celou dobu někdo tahá za nos.

17.07.2021 3 z 5

Město v mlze Město v mlze Jaroslav Konáš

Nejdřív jsem nechápala to mizerné hodnocení tady, protože knížka mi přišla naprosto skvělá. Bohužel posledních 30 stran to totálně zabilo. Škoda.

14.01.2024 4 z 5

Chlad Chlad Scott Carson (p)

Taková krásná obálka a taková zajímavá anotace. A to je asi tak vše.

24.09.2021 2 z 5

Půlnoční nebe Půlnoční nebe Lily Brooks-Dalton

Obvykle mám z postapo románů noční můry, ale toto bylo tak milé a krásně napsané, že jsem spala jako miminko. Ale jak to proboha dopadne??

16.09.2021 5 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Při slovech česká humoristická knížka se mi začnou kroutit prsty na nohou a s díky odmítám. U téhle knížky jsem měla pocit, že by to mohla být světlá výjimka..a vida - intuice nezklamala - skvěle jsem se bavila. Těším se na další knížky autorky.

25.08.2022 4 z 5

Sloni v soumraku Sloni v soumraku Iva Pekárková

Paní Pekárková, prosím vás, slovo budižkničemu vzniklo z budiž-k-ničemu. Takže ne budižkničema, to jaksi postrádá smysl. Pardon, ale docela mě to nadzvedlo ze židle.

04.01.2022 1 z 5

Léčitel Léčitel Maria Langner (p)

Knihy s tímto tématem mám ráda. Příběh měl potenciál, ale bohužel styl psaní mi naprosto nevyhovoval.

23.08.2021 2 z 5

Komunita zmizelých Komunita zmizelých Shea Ernshaw

Mám ráda příběhy o sektách a tento byl teda parádně zvrácený :-)

15.03.2023 5 z 5

Hodina zmijí Hodina zmijí Sylva Lauerová

Na můj vkus příliš rozvláčné a ukecané. Pokud bych nebyla kdysi tak nadšená z Jumarora, tak bych ani nedočetla. Pokračování si ráda nechám ujít.

06.01.2023 3 z 5

Tenhle pokoj se nedá sníst Tenhle pokoj se nedá sníst Nicol Hochholczerová

Wtf???

12.01.2024 1 z 5

Je večer, vypusťte čerta! Je večer, vypusťte čerta! Martin Kubát

Autor byl asi silně pod vlivem. Jinak si to nedokážu vysvětlit.

09.01.2023 odpad!