Jamie2 Jamie2 komentáře u knih

Město v mlze Město v mlze Jaroslav Konáš

Nejdřív jsem nechápala to mizerné hodnocení tady, protože knížka mi přišla naprosto skvělá. Bohužel posledních 30 stran to totálně zabilo. Škoda.

14.01.2024 4 z 5

Tenhle pokoj se nedá sníst Tenhle pokoj se nedá sníst Nicol Hochholczerová

Wtf???

12.01.2024 1 z 5

13! 13! Pavel Tomeš

Nejvtipnější sbírka povídek, co jsem kdy četla :-)

16.11.2023 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Moje první Hanišová .. a skvělá. Silný smutný příběh. Slang mi nevadil, ale hvězdičku dolů dávám za nadbytek zdrobnělin v závěru - pidinkatý človíček?? Wtf?

29.03.2023 4 z 5

Komunita zmizelých Komunita zmizelých Shea Ernshaw

Mám ráda příběhy o sektách a tento byl teda parádně zvrácený :-)

15.03.2023 5 z 5

Je večer, vypusťte čerta! Je večer, vypusťte čerta! Martin Kubát

Autor byl asi silně pod vlivem. Jinak si to nedokážu vysvětlit.

09.01.2023 odpad!

Hodina zmijí Hodina zmijí Sylva Lauerová

Na můj vkus příliš rozvláčné a ukecané. Pokud bych nebyla kdysi tak nadšená z Jumarora, tak bych ani nedočetla. Pokračování si ráda nechám ujít.

06.01.2023 3 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Při slovech česká humoristická knížka se mi začnou kroutit prsty na nohou a s díky odmítám. U téhle knížky jsem měla pocit, že by to mohla být světlá výjimka..a vida - intuice nezklamala - skvěle jsem se bavila. Těším se na další knížky autorky.

25.08.2022 4 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Plnohodnotná konkurence Karikově Trhlině. Málokdy dočtu českou knížku, ale toto byla parádní jízda. Myslím, že do Beskyd se nikdy nevydám :-)

06.08.2022 5 z 5

Amáliina nehybnost Amáliina nehybnost Kateřina Rudčenková

Vždycky jsem si myslela, že to, co prožívám, se nemůže dít už nikomu na světě. A vida, Amálie to má podobně. Jaká úleva :-) Jedna z mála knih (a že jsem jich přečetla), která mi mluví přímo z duše. Kdo nemá podobné zážitky, asi neocení, nepochopí. Za mě 7 hvězd.

15.05.2022 5 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

České autory moc nemusím, takže jsem nic moc neočekávala. Jaké však bylo překvapení - napínavé, místy vtipné, nakonec mi i slza ukápla. A jméno Břéťa Vacenďák mi navždy zůstane vypálené v mysli :-)

19.03.2022 5 z 5

Divnější planeta Divnější planeta Nathan W. Pyle

Dokument jsem si opatřila v budově plné textů, při čtení jsem si lila do úst horkou tekutinu z listí a moje bránice se otřásala.

13.03.2022 4 z 5

Sloni v soumraku Sloni v soumraku Iva Pekárková

Paní Pekárková, prosím vás, slovo budižkničemu vzniklo z budiž-k-ničemu. Takže ne budižkničema, to jaksi postrádá smysl. Pardon, ale docela mě to nadzvedlo ze židle.

04.01.2022 1 z 5

Chlad Chlad Scott Carson (p)

Taková krásná obálka a taková zajímavá anotace. A to je asi tak vše.

24.09.2021 2 z 5

Půlnoční nebe Půlnoční nebe Lily Brooks-Dalton

Obvykle mám z postapo románů noční můry, ale toto bylo tak milé a krásně napsané, že jsem spala jako miminko. Ale jak to proboha dopadne??

16.09.2021 5 z 5

Léčitel Léčitel Maria Langner (p)

Knihy s tímto tématem mám ráda. Příběh měl potenciál, ale bohužel styl psaní mi naprosto nevyhovoval.

23.08.2021 2 z 5

Malá lhářka Malá lhářka Lisa Ballantyne

Takhle vypadá dobrý psychologický thriller. Uvěřitelný příběh, napětí od začátku do konce. Paráda.

12.08.2021 5 z 5

Drahá ženo Drahá ženo Kimberly Belle

Docela čtivé..až do okamžiku, kdy se na posledních pár stránkách vše obrátí asi tak o 1000 stupňů. Nemám ráda, když mě takhle celou dobu někdo tahá za nos.

17.07.2021 3 z 5

Sousedka Sousedka Patty Brown

Po padesáti stránkách jsem znechuceně odložila. Jako by to napsal totální amatér. Nebo to možná zmrvil překladatel. A navíc - to rozvržení textu, ty tři tečky všude. Dlouho jsem nečetla takový blábol.

16.05.2020 odpad!