Jakahol Jakahol komentáře u knih

Kečupová mračna Kečupová mračna Annabel Pitcher

Dobrá myšlenka a napětí této knize opravdu nechybělo. Některé části byly opravdu povedené. Ale příběh je postavený na tom, že čekáte, jak to skončí a potom zjistíte TOHLE! Čekala jsem, že mi to vyrazí dech, ale nebylo to vůbec ono. Navíc hlavní postavu moc nemusím. Je taková dětinská a vůbec mi nesedla. A nějak zvlášť jsem si, kromě Dot, neoblíbila žádnou z postav. A navíc nemám moc v oblibě, když je kniha psaná tak nespisovně.
Celkově se mi líbila, ale čekala jsem víc.

11.10.2016 4 z 5

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Kniha mě rozhodně nezklamala. Líbila se mi o i o trochu víc než první díl. Bylo tu pár nečekaných zvratů, akce i nějaké to napětí. Skvěle se četla ale stejně nemůžu dát pět hvězdiček. Hlavní postavy mě totiž často dost rozčilovaly svými názory nebo jednáním a párkrát se tam opakovalo to samé dokola. Přesto knihu hodnotím velice kladně a hned otviram další díl.

02.02.2016 4 z 5

Karla Karla Božena Němcová

Tak tohle jsem nečekala! Přesto, že jsem dopředu věděla konec, dost jsem se nasmála :D

16.12.2015 4 z 5

Květiny pro duši Květiny pro duši Bruno Ferrero

Všechny knihy od Bruna Ferrera mi vždy zvednou náladu a povzbudí mě :)

07.11.2015

Aliance Aliance Veronica Roth

Mám z ní takové smíšené pocity. Na jednu stranu jsem z ní úplně nadšená a konec mi přišel skvěle napsaný (málem jsem brečela). Na druhou stranu jsem se v některých částech nudila. Stejně si myslím že je to výborné zakončení trilogie, která mě velmi upoutala.

01.11.2015 5 z 5

Kázání ohně Kázání ohně Francesca Haig

Na začátku jsem byla s knihou velmi spokojena. Pěkná atmosféra, zajímavý námět, napětí ... Ale v jednu chvíli se to zlomilo a příběh se stal opakováním toho samého dokola. Samozřejmě to bylo obohacené změnami prostředí a trochu se posunujícím dějem, ale zklamalo mě, jak moc se vše odvíjelo podobně jako ve všech knihách tohoto žánru. Cass byla příjemnou hlavní hrdinkou, ale dojem pokazil Kip, který mne nezaujal. Jako mnohem lepší postava se mi jevili Krysař s Zoe. Konec mě neohromil, jelikož jsem přesně toto bohužel čekala. Čtení bylo celkově zábavné, ale neočekávejte zázraky.

09.05.2017 3 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Námět knihy je originální, moc mě bavily úryvky z Knihy života a dalších podobných zdrojů. Děj se dá označit za lehce nadprůměrný, popsala bych to jako jednoduchou, celkem naivní , predvidatelnou , romantickou oddechovku, která mě opravdu bavila a příjemně se četla.

18.04.2017 4 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Tento svět mě vážně okouzlil. A nejen on. Také postavy v něm a příběh, který se odehrál. Kniha je napsána tak skvěle, že i když se zdánlivě nic neděje, jste najednou úplně mimo naši realitu, kdesi v Londýně. Čistých pět hvězdiček bez jakéhokoliv zaváhání :)

06.03.2017 5 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Začátek byl hodně slabý, knihu jsem stále odkládala. Ale poté se dej rozjel a já se nestačila divit. Nové postavy (a některé i staré) mě velmi bavili. Jisté části knihy byly opravdu zdařilé, jen škoda, že celý dojem z příběhu kazila teď už nesnesitelná hlavní hrdinka. Také mě nudilo stálé popisování myšlenek jen dokola o tom samém. Pokud bych tedy pominula nepovedený začátek, Mare a některé vážně nudné části, mohl by křišťálový meč být o mnoho lepší než předešlý díl.

05.01.2017 3 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Okouzlila a dokonale mne vtáhla do děje neobvyklá forma knihy, která skvěle dokreslila propracovaný, napínavý a celkově vynikající příběh. Jsem opravdu neuvěřitelně nadšená, protože ač jsem čekala hodně, tohle vážně ne. Nejdříve jsem se obávala, že kniha bude celá postavená na stylu a ne na ději. To se naštěstí nestalo. K postavám, i když jim moc nevidíme do hlav, jsem si vytvořila vztah, což moc oceňuji. Jediná věc, kterou bych knize malinko vytkla je závěr, ale to jen pokud bych zabihala do úplných detailů. Myslím, že s Illuminae chybu neuděláte!

28.12.2016 5 z 5

DivergentCzech DivergentCzech * antologie

Takhle kniha mě neuvěřitelně překvapila. Nečekala jsem, že by povídky z literární soutěže mohly dohromady vytvořit něco tak nádherného. Každá z povídek byla jiná, měly různou atmosféru ale všechny opravdu stojí za přečtení. U některých mi bylo vážně líto, že nejsou rozepsané do celých knih.

17.11.2016 5 z 5

Případ vraždící slepice (Černočerná mystéria) Případ vraždící slepice (Černočerná mystéria) Sandra Grimm

Četla jsem asi ve 4. třídě a pamatuji si, že se mi velmi líbila. Takže nějak tak starým čtenářům určitě doporučuju :)

12.10.2016

Všichni jsme z toho úplně na větvi Všichni jsme z toho úplně na větvi Karen Joy Fowler

Kniha mě neuvěřitelně zasáhla. Zezačátku jsem se bála že se bude číst pomalu ale opak byl pravdou. Popravdě nevím co sem napsat kromě toho, že mě vážně zaujala a nemůžu nic než doporučit.

21.08.2016 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Knihu jsem přečetla skoro celou najednou. I přes to, že hodně připomíná jiné knihy a je hodně předvídatelná ( věci, které mě pravděpodobně měly hrozně překvapit jsem čekala už od začátku) musím knize dát plný počet hvězd. Příběh mě totiž pohltil a nechal mě knihu zavřít teprve až když jsem dočetla poslední slovo. Navíc v knize nebyla místa, kde bych se nudila. I začátek se rozjel velmi rychle. Jen doufám, že v příštím díle se dozvím více o historii země, která tam sice byla zmiňovaná, ale nic konkrétního. Jo, a opravdu bych ocenila mapu :)

22.07.2016 5 z 5

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Prvních 200 stránek jsem se docela nudila. Nechtělo se mi číst dál. Syn mě štval. Potom se ale příběh rozjel a hltala jsem každou stránku. Líbilo se mi jak to autorka vyřešila. Jen jsem doufala, že když dokáže zabít tolik postav, že se mi bude líbit i zakončení (pro vysvětlení: nemám ráda přeslazené konce). Trochu mě zklamalo. Celkově jak poslední díl tak i celou sérii hodnotím na 4*

24.04.2016 4 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Skvělá kniha. Moc jsem si ji užila. Některé části mě vážně překvapily. Té romantiky tam bylo tak přiměřeně a postavy mi docela sedly. Jen by to mohlo být trochu lepší. Vlastně ani nevím proč ale prostě mi tam něco chybělo. Stejně už se těším na další díl! (doufám že bude zítra pod stromečkem :D )

23.12.2015 4 z 5

Sedmý život Sedmý život Hedvika Bártová

Bylo skvělé nahlédnout do života kočky. Po přečtení knihy je vidím z jiného úhlu. 4* +1* za úžasné ilustrace mého bratrance :)

25.09.2015 5 z 5

Fobie: Odhalené a vysvětlené Fobie: Odhalené a vysvětlené Richard Waters

Vážně jsem netušila že existuje tolik fobií! Jen je škoda že v knize nejsou uvedené nějaké příklady jak lidé s určitou fobií žijí atd.

01.07.2015 4 z 5