Jajiinka Jajiinka komentáře u knih

Batman: Dvojník Batman: Dvojník Mattson Tomlin

Hodnocení 4⭐/5⭐
Abych to nějak shrnula, tento komiks se mi moc dobře četl a doslova jsem se jím kochala. Vizuálně je to dle mě mistrovské dílo, které využívá temnoty, která se ukrývá v nitru Batmana. Příběh byl zajímavý hlavně svou emocionální a psychickou částí. Jediné mínus je, že komiks byl moc krátký, proto nemůže plnohodnotně využít potenciál této myšlenky a příběhu.

_____________více v záložce Recenze / Komiks Batman: Dvojník, inspirovaný temnotou filmového The Batman (2022) / Janča ______________

28.02.2022 4 z 5

Vision: O trochu horší než člověk, o trochu lepší než zvíře Vision: O trochu horší než člověk, o trochu lepší než zvíře Tom King

Tento komiks není o epických bojích, není o tuně superhrdinů a na každé druhé straně není boj. Je to komiks, který vám má něco předat… pocity, pohnutky, historii postav, budoucnost postav, citové pouto postav a hlavně touhy. Touha Visiona být člověkem, vzepřít se osudu a následovat svou cestu. Já osobně jsem se do tohoto komiksu zamilovala a musím přiznat, že ač mě postava Visiona nějak nebrala, nyní je jedna z mých oblíbených. Komiks rozhodně doporučuji a sama ho označuji za svůj TOP komiks!
------------ více v záložce Recenze / RECENZE NA KOMIKS ZE SÉRIE LEGENDY MARVELU, TENTOKRÁT VĚNOVANÝ VISIONOVI ------------

18.02.2022 5 z 5

Agent Samantha Parksová Agent Samantha Parksová Aleš Holaň

Začátek knihy mě příliš nenadchnul, dialogy mi přišli ploché. O světě jsme se až tak moc nedozvěděli, ale byli jsme vrženi víceméně ihned do akce. Tímto však je kniha opravdu zajímavá a příběh krásně ubíhá. Řekla bych, že toto akční sci-fi je více akční než sci-fi. Což mi ale nijak nevadilo. Akce byla popsána, velmi dobře a svižně. Bojové popisy byli srozumitelné a moc hezky vykresleny, takže jsem si je dokázala jednoduše představit.
-------------- více v záložce Recenze / RECENZE NA KNIHU AGENT SAMANTHA PARKSOVÁ OD ČESKÉHO AUTORA ----------------

15.01.2022 3 z 5

Gryf, který neuměl létat Gryf, který neuměl létat Tereza Janišová

A jako bonus k trilogii Erilian jsme dostali i úzkou knížečku neboli novelu s názvem Gryf, který neuměl létat , která je prequel k oné sérii. Knižka mě moc bavila a skvěle se četla, vůbec bych se nezlobila, kdyby kniha měla více stran. Řekněme si upřímně – Lyraz Perelian je jedna z nejlepších postav!

01.12.2021 4 z 5

Erilian 3 – Střípky hvězd Erilian 3 – Střípky hvězd Tereza Janišová

Hodnocení 4⭐/5⭐

Opět parádní příběh tentokrát s Fínkou v hlavní roli. Musím říct, že z těch tří pokolení mi byla asi Fínka povahově nejpříjemnější. I když, teď už babičku Kiaru mám také moc ráda. Je to taková ta série, která se vám vryje do paměti. Poslední díl se mi moc líbil a zakončení bylo grandiózní, navíc hezky pospojovalo všechny příběhy a historii samotného Erilianu. Dílo bylo čtivé a napínavé, s magickými prvky a zvířaty.

Rozhodně tuto sérii doporučuji. ️

26.11.2021

Návrat ke kořenům Návrat ke kořenům Nick Spencer

Už přebal upoutal mou pozornost a hned jsem si dokázala představit, jak celkové vzezření komiksu bude vypadat. A ani trochu mě kresba nezklamala, i když se mi v tomto díle spiderman zdál docela mužný a starší stejně jsem si to naprosto dokonale užila. Kresba i čitelnost textu byla nad míru dobrá. Komiks je krásně barevný a užvaněný … asi tak jako náš hodný soused Spider-man.

____________________ více v záložce Recenze / RECENZE NA KOMIKS AMAZING SPIDER-MAN 1.- NÁVRAT KE KOŘENŮM ____________________

07.11.2021 5 z 5

Křehká krása Křehká krása Petra Durst-Benning

Hodnocení 5⭐/5⭐

Jako první mě na této knize upoutala ta přirozená krása, miluji historické romány a šaty na ženách, korzety. Tudíž už první pohled na tento přebal mě velice zaujal, takový nenásilný, něžný, a hlavně velice lákavý. Barvy spolu hezky ladí a celé to na mě působí tak nějak oku lahodícím dojmem.

Další věc, která na mě zapůsobila byla kombinace vesnice sklářů, kteří mají svou historii a tradici se sestrami, které osiřeli a musí se vyrovnat nerovnoprávnosti 19.století.

Kniha měla z počátku pomalejší tempo, což jsem vítala, bavili mě každodenní starosti, radosti a úkony všech sester. Navíc byla kniha velmi čtivá, i z důvodu častých dialogů, které měli šmrnc a každá z žen měla své charakteristické rysy. Jednotlivé sestry se od sebe maximálně odlišovali …

Odvážná a sebevědomá Johanna, nejstarší ze sester – poznává, jak je ve světě nezkušená a svojí jizlivostí a povýšeným chováním se snaží zakrýt svůj vlastní strach a nevědomost, slabost. Naopak Ruth je nekonečný snílek, který si vybájil svou pohádku a lásku v ní. Je pokorná a uvědomělá, ale také se dokáže vzepřít svým démonům. A poslední ze sester je Marie, je nejmladší a nejvíce umělecky nadaná. Její zápal jí pohání kupředu, jako snad nějaká posedlost. Dokážou se sestry bez peněz na obživu odrazit ode dna a rozjet svůj sen – být nezávislé?

Moc se mi líbila oblast Durynského lesa, kde nastávají kruté zimy a prostředí vesnice Lauscha a hlavně psychologie jejího obyvatelstva. Také krásně popsané detaily práce se sklem a jejich následné upravování a balení. Nápad s vánočními ozdobami mi přišel dokonalý, hřejivý. Do postav jsem se dokázala rychle vžít a romantická linka, která odhaluje, že ne každá láska je ta pravá a naopak, že někdy přehlížíme to, co máme celý život pod nosem.

Už nyní se těším na další díl z této rodinné skleněné ságy!

15.10.2021 5 z 5

Ti, kterým se narodíš Ti, kterým se narodíš Alžběta Bublanová

Hodnocení 3⭐/5⭐

Začátek a první ze tří příběhů byl povedený, zábavný a svěží. I když samozřejmě vyprávění skrz oči novorozeně bylo trochu přitažené za vlasy, ale bavila jsem se. Další dva příběhy mě až tak nenadchly i když se zajímavě prolínaly. Naprosto chápu myšlenku této knihy, ale musím přiznat, že žádnou postavu jsem si moc neoblíbila. Mají chyby, ale ono to tak prostě má být, člověk je plný chyb. Tato kniha úplně přesně ukazovala chování moderní společnosti a také jak se chováme sami ke svým nejbližším. Jak jsme lehce ovlivnitelní a snažíme se před veřejností vypadat nejlépe jak jde. A ono to jde, ale je to protkané pavučinou lží všech postav. Je to o manipulaci a ústupcích, je o moci a slabosti. Je to taková 160 stránková jednohubka, která je za chvíli přečtená, ale nějak extra nezaujme ani neurazí. Každopádně se mi líbí poselství, které tato kniha nese (alespoň pro mě) jaký vliv má narození dítěte do bezdětné rodiny. Vliv chování rodičů a jejich výchova a pohled na svět. Jako odpočinková a relaxační kniha super.

05.10.2021 3 z 5

Objetí mravenečníka Objetí mravenečníka Martin Vitický

Od této knihy jsem očekávala trochu něco jiného, než jsem dostala. Zaprvé mi chvilku trvalo, než jsem se do příběhu začetla. Kniha je vyladěna doslova jako politický a kulturní thriller spojený s detektivními prvky. Každopádně zajímavé nahlédnutí do diplomatických vztahů, knihu oživovalo a přidávalo jí na čtivosti. Chvilku mi trvalo zorientovat se v množství postav, které měli nápadně podobná jména a trochu se mi to celé pletlo. Ale autorovi musím nechat, že jeho popisování je opravdu úžasné, celé to prostředí jsem si dokázala hezky představit, ovšem u postav už to bylo horší. Fyzicky ani ne, to jsem si také dle knihy dokázala představit, ale připadali mi jako loutky v divadle. Postavy bez emocí. Občas se hlavní postavě zaleskli oči v návalu vzpomínek na otce, toť vše…. i její chování jako postavy mi občas přišlo nereálné a nesmyslné. I samotná romantická linka byla naprosto oproštěna od jakýchkoliv pocitů a myšlenek, naprosto bez emocí. Ovšem na obranu zase musím říct, že to bylo čtivé a moc hezky napsané. Věty byli na úrovni a líbili se mi tam i španělské prvky, které byli vysvětleny pod čarou. Příběh jako takový se mi líbil a byl napínavý a zajímavý, postavy v něm žijící byl na tom bohužel hůř.

29.09.2021 4 z 5

Měsíční tvář Měsíční tvář Alejandro Jodorowsky

Kniha obsahuje všech pět dílů legendárního postkatastrofického příběhu, ve kterém řeší otázku, jestli má jedinec šanci v boji s totalitním systémem. Kniha je rozdělná do tří svazků – Neviditelná katedrála, Vrcholový kámen, Vejce duše.

Komiks jako takový byl velice zábavný ale z části dost komplikovaný. Na styl Jodorowského jsem si již už zvykla, jelikož to není jediný komiks, který jsem od něho četla a jeho osobité příběhy se mi líbí. Jeho dílo je dle mě výrazné už proto, že je.....

_________________celou recenzi najdete v záložce Recenze s názvem: RECENZE NA EVROPSKÝ KOMIKS MĚSÍČNÍ TVÁŘ __________________

21.09.2021 4 z 5

Tajemství obsidiánu Tajemství obsidiánu Petra Martišková

Hodnocení 3,5/5

Tato kniha vypráví o sedmnáctileté Anně, která žije se svým podivínským dědečkem.Anna právě začíná svůj závěrečný ročník střední soukromé elitní školy v Praze a jediné po čem touží je udělat zdárně maturitu. Ovšem před dovršení jejích osmnáctých narozenin se Anna postupně dozvídá o tom, že svět není takový, jaký si myslela. Završí to skvrna na zádech, která se jí začne tvořit a tváří se jako tetování. Ve škole potkává nového studenta, který jí naprosto očaruje.Jmenuje se Damien a pochází ze starého královského rodu démonů a na vzorného studenta si jen hraje, protože ve škole má své zájmy. Najít nebezpečného zaklínače.Odhalí Damien totožnost oného tajemstvím zastřeného zaklínače?Dokáže Anna přijít na to, co se děje s jejím tělem a proč byla vychovávaná jinak než ostatní holky?A dokáže Anna nepodlehnout krásnému novému studentovi její školy?

V tomto příběhu nečekejte až tak nic moc originálního. Hlavní postava je svéhlavá a občas mi přišla docela otravná. Ovšem brala jsem to tak, že tato postava takto byla schválně vystavěna. Postava Damiena mi přišla naopak docela nerozvedená, nevíme, jaké pohnutky ho vedou k jeho chování a nejde poznat jeho vnitřní boj,který by měl probíhat, když se démon zamilovává.Také mi úplně neseděla romance mezi těma dvěma, jako by část jejích příběhu, kdy k sobě nalézají cestu byla z knihy vypuštěna.Naopak zase na druhou stranu chápu, že to mohlo jít rychle z důvodu, že Damien jako démon lidské dívky přitahuje.Ostatní postavy mi přišli docela ploché, možná z toho důvodu, že jsme se o nich až tak moc nedozvěděli – ale proto je to série, že jo. Aby nám to mohli servírovat po kouscích.Jako velké plus považuji to, že se děj odehrává v Praze.Jde vidět, že spisovatelka je vypsaná a děj velice pěkně plynul, celkově příběh moc hezky gradoval a čím více jsem četla, tím více se mi kniha líbila.Takže nakonec musím konstatovat, že se opravdu těším na další díl série a jsem zvědavá jak to s Annou a Damienem dopadne.

02.08.2021 4 z 5

Sopka Sopka Kateřina Brabcová

Hodnocení 4/5

Tento příběh je o čtveřici dospívajících z různých vrstev společnosti. Máme tady nevlastní bratry Etiena a Jeffa, kteří žijí v chudobě. Etien je smířený se svým osudem a dennodenně pracuje, aby měli s bratrem co jíst, zatím co Jeff jako by žil v pohádce, práce mu nevoní a radši okrádá šlechtu. Dále tady máme ztracenou dceru místního krále, Violet. Vysvobození princezny by bratrům mohlo přilepšit. Znamená to pro ně jedinečnou šanci, a proto se vydávají na záchranou výpravu. Jeff totiž přeci jenom umí víc než jen okrádat šlechtu, má totiž magickou moc. Jeho moc tkví v přenášení se do cizích těl. Na cestě také poznají Casey, která uklízí na zámku. Jenže, dokáží se společně postavit černým jezdcům, kteří princeznu vězní? A co když není nic, tak jak se zdá? Co když ta pravá kořist je úplně někdo jiný? Změní se záchranná výprava v léčku? Kdo jsou sopeční lidé?

Tento příběh byl moc zajímavý a velice čtiví. Trochu mě zmátl přebal, který je sice moc hezký ale evokoval mi pohádkový příběh s desetiletými dětmi. Ono to tak ovšem není. Hlavní hrdinové jsou adolescenti a občas to má do pohádky daleko. Také mi tak trochu chyběl popis černých jezdců. Kniha byla moc hezky napsaná a příběh krásně gradoval a nutil mě číst pořád dál, dokud jsem to nepřečetla celé. Konec byl překvapivý a neočekávaný, struktura boje, kterou Etien zažíval se mi moc líbila. Hlavní postavy měli prostor se povahově vyvinout a uplatnit se v příběhu. V knize nechybí láska, zrada a ani pochopení. Moc se mi kniha líbila.

24.06.2021 4 z 5

Černý jezdec Černý jezdec Kristina Hlaváčková

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Tato kniha nás opět zavede k Eleně a jejímu příběhu. Její již tak komplikovaný život znepříjemňuje její matka Ažka, která Eleně přidělí otravného učitele tance a etikety. Ovšem doba klidu již není, co bývala a začínají se objevovat útoky zákeřných létajících ještěrů a dalších nepřátel. Válka se blíží. Dokáže jim Elena, že i když je žena, tak do této války patří a nejen to. Že jí Aliance a armáda Barberů potřebuje? A je tomu tak, nebo je spíš Elena staví do nebezpečí, s takovou magickou silou si člověk přeci nemůže zahrávat? Dokáže odolat vábení a překonat své nepřátele?

Tato série má opravdu krásné přebaly. Moc se mi líbí.
Máte rádi elfy, trpaslíky, magii, draky a svéhlavou hlavní postavu, která se snaží zachránit cely svět? Tak tato kniha je pro vás. Pro mě tedy určitě ano.

Čtení jsem si opravdu užila a na knize jde vidět kus práce. Musím přiznat, že u prvního dílu jsem měla pár výhrad, ale s tímto dílem jsem naprosto spokojená. Autorka už je tady skvěle vypsaná a vše dává smysl. Jména jsou velice zajímavá a pro mě lehce zapamatovatelná. Půl hvězdičky ubírám za to, že úvod byl pro mě trochu matoucí. První díl jsem četla tak půl roku zpět a úplně jsem si nepamatovala, jak přesně skončil a tento díl byl hned navazující bez jakéhokoliv úvodu, tudíž jsem se musela trochu zorientovat. Ale nebylo to nic hrozného. Příběh se četl skoro sám a opravdu mě bavil. Boj byl krásně popsaný a konec knihy jsem doslova četla jedním dechem.

Už se těším na další díl a doufám, že bude mít také nový přebal! Rozhodně chci, aby mi tato série zdobila knihovnu.

25.04.2021 5 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

(SPOILER) Hodnocení 4⭐/5⭐

Tento příběh je o takzvané vinné čarodějce Eleně. Po sedmi dlouhých a utrápených letech se jí podařilo překonat zlou kletbu, kterou na ní někdo neznámý seslal. Vrátila se domů – do údolí Chanceaux, kde leží vinice, kterou má jednou zdědit. Ovšem mnoho se za její nepřítomnosti změnilo. Vinici koupil muž, který nevěří na žádná kouzla. Starou ženu nechává dožít na vinici. Příjme ale i Elenu? Kam jinam by šla? A podaří se ji odhalit, kdo jí tak zákeřně proklel? Po údolí se začínají objevovat mrtvá zvířata, má to spojitost s jejím prokletím?

Jako první bych chtěla vyzdvihnout obálku knihy, která se mi osobně velmi libí. Magie a bylinkářství z ní doslova vyzařuje. Moc se mi líbili popisy údolí a vinice, já osobně mám velice ráda víno, takže mě bavilo, o tomto odvětví číst. Atmosféra knihy byla pohodová a s nádechem staré dobré magie. Grimoáry, vaření lektvarů, zaříkávání, rituály po lepší růst – dobré a špatné čarodějky. Sousedské neshody a předhánění se v uřknutí úrody a sklizně. Dokonce krvavá magie. Moc se mi líbily názvy jako vinná čarodějka, pivní čarodějka atd. Příběh a názvy (některé jsou v cizím jazyce, ale jsou hezky vysvětleny) jsou velice osobité. Samotný příběh je dost originální. Postavy jsou zajímavé a mají svoji historii, romantická linka zde je tak trochu v pozadí. Románek hlavní postavy dle mě byl moc rychle vygradoval a ze začátku byl bez vášně. Konec byl velice zajímavý a rozuzlil dva zajímavé příběhy.

20.04.2021 4 z 5

Tajemství sudby Tajemství sudby Jiří Dittrich

(SPOILER) Hodnocení 5⭐/5⭐

Znovu se dostáváme k příběhu Alexe Summerse, který před půl rokem zjistil, že není obyčejný chlapec. Má magickou moc všech elementů a navíc je i král říše. Vše ale není tak růžové jak se zdá... jeho šílený bratr Zek je doslova prokletí jeho říše. I když poslední bitvu se svým bratrem vyhrál, válka pokračuje a Zek zatím vyčkává v horách a plánuje pomstu.
Tento díl se však odehrává na povrchu, mimo kouzelnou říši. Alex se vrací ke své rodině a přátelům. Připomíná si svůj někdejší život obyčejného středoškoláka a projde nejednou zkouškou jak ve vztazích tak i v boji. Jeho odchod z říše totiž nebyl bez povšimnutí, unikli jen noshledi jeho zákeřného bratra nebo unikl do světa samotný Zek? Lidé, které Alex miluje se ocitají v nebezpečí a je jen na něm zda je udrží při životě. Dokáže Alex vyřešit vztah se svým nejlepším kamarádem Taylerem? A proč je jeho moc oslabena? Příjde na to kde se nepřátelé ukrývají?

Nedokážu říct, zda se mi tento díl líbil více než předchozí. Oba jsou výborné a oba mají odkrývat neco jiného. Zatímco první díl příběhu spíš vysvětloval kouzelnou moc a historii království, tento díl odkrýval psychiku postav a propracovanost lidských vztahů. Příběhově mě asi víc uchvátilo království a učení se moci. Ovšem zase na druhou stranu, druhý díl byl více akční a bojový. Romantická linka taky zajímavá, i když jsem od začátku tušila jak to s Alicí dopadne. :-) Líbí se mi, že autor nespěchá i když někomu to může připadat jako nudná vata, tak mě to utváří celkový obraz Alexe a jeho příběhu. Konec byl velice zajímavý a odkrývá tajemství, kterým si autor pojistil, že čtenář zajisté sáhne po dalším díle. Já tedy určitě.
Autor má veliký potenciál a už se těším na jeho další knihy nejen v této sérii.

Mimochodem musím vyzdvihnout knižní obálky, které jsou opravdu skvělé. Ilustrace i grafická úprava!

02.04.2021 5 z 5

Má půvabná žena v blázinci Má půvabná žena v blázinci Mark Lukach

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Tato kniha je o zvratu životního štěstí, které se z minuty na minutu muže stát. Byla to skoro pohádka, krásné mládí, dokonalá láska – skoro předurčená. Mnoho let společného štěstí, které vyústí do svatebních zvonu. Jenže, co když zanedlouho po výměně práce se vaše drahá polovička propadne do stavů úzkosti a strachu o práci? A co kdy tato úzkost přeroste v mánii a psychickou poruchu, kdy je spouštěčem stres a okolní vlivy? Dá se pokračovat v normálním životě, když je vaše druhá polovička psychotická a má sklony k sebevraždě? Když jediná pomoc je spojena s léky, které ona sama vidí občas jako vysvobození občas jako trest? Koho bychom měli spíš litovat, psychotickou osobu nebo její blízké, kteří se ji snaží ochránit před sebou samou?

Tento příběh jsem dočetla před několika dny a pořád ve mně dost rezonuje. Byl tak plný emocí až jsem z toho měla kolikrát já sama úzkost, a přemýšlela jsem co bych v této situaci dělala. Opravdu nechcete, aby vaše životní láska propadla do psychózy a chtěla si ublížit. Byla to doslova emocionální houpačka. V životě jsem nečetla žádnou knihu o psychických poruchách, natož aby o psychické poruše mluvil manžel nemocné. Truchlila jsem spolu s ním, když jí vezl do psychiatrické léčebny a poté jsem měla spolu s ním vztek, že to muselo potkat zrovna je. Opravdu, toto dílo mě vzalo za srdce, a ne jednou jsem u toho měla slzy na krajíčku. A když se zamyslím nad tím, že tato kniha je vlastně autobiografie…. Jediné, co můžu k tomu říct je, že obdivuji sílu tohoto muže. Ne každý by to takto zvládl, i když on sám si nevěřil ale nikdy to nevzdal a tomu já říkám pravá láska.

01.04.2021 5 z 5

Podsvětí - Artefakt Podsvětí - Artefakt Kristina Hlaváčková

Hodnocení 4⭐/5⭐
Je to sedm let co Sam Bernetovou nedobrovolně opustil její přítel Peter, jeho smrt jí velice zasáhla i z důvodu, že jeho pronásledovatelé se vyřádili i na samotné Sam. Všechny kosti v těle měla zlomené a nebyla velká pravděpodobnost, že ještě bude chodit.
Jenže nyní po sedmi letech Sam kráčí po ulici a přemýšlí nad tím, proč se její snoubenec rozhodl vzít roha těsně před svatbou, která má být zrovna v tento den. Ze zamyšlení jí vytrhne pohled na muže, do kterého omylem narazí. Muže, který je na vlas stejný jako její bývalý Peter.
Od této chvíle se někdo neustále pokouší Sam zabít. Co se stalo po setkání s Peterem? Sam začíná pátrat na vlastní pěst, a to co objeví by spíše zařadila do nějakého fantasy filmu. Dokáže Sam přežít střet s tímto tajemným světem?

Tato kniha je opravdu povedená. Již pohledem na obálku jsem věděla, že to bude zajímavé počtení. Obálka je opravdu skvělá! Kniha je prosycena autorčiným sarkastickým humorem a celkově její osobností. Myslím, že kdybych nyní dostala nějakou další její knihu do rukou, a nevěděla bych kdo ji napsal, určitě bych poznala její osobitý styl psaní. Zajímavá je i kombinace, kdy v začátku je kniha spíš detektivní a potom se z ní zrodí akční fantasy dílo, plné zajímavých tvorů a magiků. Bylo to zábavné čtení, které mě bavilo a konec mě velice překvapil. Těším se na druhý díl této série, jménem Ohnivé ostří. Beru knížku a jdu číst… ????

Mimochodem moc by se mi líbilo, kdyby byla samostatná kniha o strejdovi Maxovy a dračici El…. Mohlo by to být velice zajímavé.

29.01.2021 4 z 5

Výmluva samoty Výmluva samoty Dalibor Ivanega

O citech se v této knize mluví snáz,
asi tak jako když voda pluje přes sráz.
Vzevření její je skvost,
uvnitř je však ještě lepší o dost.
Čtvero ročních období,
vyjadřuje lásku a soukolí.
Poezie mi vzdálená je,
avšak láskou si mě najde.
Skrz knížku a pocity v ní,
hodnotím kladně JI. ❤️
____________________________________________
Ne, tohle opravdu není úryvek z knihy. Tohle je můj pokus o poezii - ta v knize je mnohem hezčí a uhlazenější.

Kniha je plná emocí - láska, beznaděj, touha... hodně touhy, chtíč, uctívání, zklamání, zlost, nepřejícnost. Je z velké části vyprávěna v retrospektivě. A zvláštnost knihy je, že její erotická část je podána tak, že se stáváte členem příběhu. Jako by autor mluvil přímo k vám.
Příklad z knihy:
Rukama tě chytám pod koleny, nadzvedávám ti je k tělu, vytáčím do stran a tím se mi krásně rozevíráš jak knížka. Pomalu jazykem....

Takže vás to nenechá úplně chladnou.
Poezie byla moc hezky podána a knížka mě bavila. Možná byla moc krátká, zasloužila by si více stran. Ale tím, že je tak útlá je tak lehce čtivá.

13.01.2021 4 z 5

Město čarodějů Město čarodějů Tereza Janišová

Hodnocení 4⭐/5⭐

Byla to moje první audiokniha a musím říct, že mě to opravdu bavilo. Sice možná kdybych četla knihu vžijí se do příběhu ještě více ale velkou výhodou, když mi knihu někdo čte je pro mě, že si lehce zapamatuju jména postav. Což u této knihy je překvapující, protože jména jsou dost neobvyklé, ovšem do světa fantasy se náramně hodí. Takže velké plus k autorčině fantasii.

Příběh je odehrává ve městě jménem Erilian. Toto město vede Velká rada čarodějů, a je velkým úspěchem a nelehké se stát jejím členem. Někteří lidé, by obětovali mnohé, aby zaujmuli místo v radě. Sedmnáctiletá Kiara však o této skutečnosti nemá ani páru, a jediné co jí v životě trápí je její neschopnost v předmětu přeměňování pevných hmot. Je to studentka prvního ročníku na univerzitě magických věd. Nejenom, že všude kolem jsou kouzla ale Kiara potká svou životní lásku. Dozví se Kiara za jakých okolností zemřeli její rodiče? Zvládne předmět přeměňování pevných hmot? A kdo jí v tom pomůže?

Tento svět je báječný, trochu inspirovaný ale i tak povedený. Hned jsem si město zamilovala. Je skvělý fantasy příběh, který se mi moc dobře poslouchal. Jediné, co mi vadilo, a proto ubírám jednu hvězdu byla jednoduchost dialogu. Moc mi to k fantasy světu nesedělo. Řekla bych, že kniha je určena pro mladší čtenáře ale i tak jsem si ji užila. Mimochodem konec byl velmi zajímavý a překvapivý. ❤️
Těším se na další díl.

08.01.2021 4 z 5

Černí husaři a probuzený démon Černí husaři a probuzený démon František Petran

(SPOILER) Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Tento příběh je o dvou jezdcích, kteří se rozhodnou kvůli špatnému počasí zastavit ve vesnici Lískovec. Nejsou to ovšem ledajací jezdci, jsou to černí husaři – elitní vojáci císaře Armina, kteří se dokážou ohánět nejen palašem, ale i magií. V Lískovci vyhledají kováře, je třeba opravit podkovy a nabrousit šavle. Kovářův syn Kuba má neutuchající touhu po příbězích, které mu jeho dědeček velice rád vypráví. Čarodějka Sabina a válečný mág Florián ovšem netuší, že upoutali pozornost místního lapky Krahujce. Zraní Sabinu a Florián je nucen použít svou magii, přičemž rozpoutá prastaré rozpínavé zlo…. Jaké příběhy bude Kubovi vyprávět Sabina? Zvítězí Florián nad starým zlem?

Tato kniha je od 9 let, a proto je tak kouzelná. Je to taková pohádka se šťastným koncem, plná poučení, pouta rodiny. Jako první musím vyzdvihnout ilustrace, které této knize doslova vdechnou život. Jsou nádherné a přebal je taky velice výstižný. Kniha se mi moc dobře četla, už jen kvůli tomu, že měla větší fond a byla hezky stylisticky upravená. Příběh byl podmanivý a zajímavý, velice originální. Konec byl plný magie a vítězství dobra nad zlem.

08.01.2021 5 z 5