Sopka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Fantasy příběh plný zvratů, který ukazuje, že ani kouzla nejsou všemocná. Etien a Jeff se náhodou dozvědí o únosu královy dcery Violet. Vysvobození princezny by pro ně znamenalo šanci na lepší život, a tak se vydávají na záchrannou výpravu. Jejich šance na úspěch rozhodně nejsou malé. Jeff má totiž magickou schopnost, která mu umožňuje přenášet se do cizích těl. Proč si ale nechávat princeznu, když se právě tenhle kluk jeví jako mnohem zajímavější kořist? Přesně tak uvažují Violetini únosci, Černí jezdci. Tím se záchranná výprava mění v jednu velkou léčku a najednou je to Jeff a jeho kouzelná moc, o které tu skutečně jde. Podaří se Etienovi, Violet a jejich nové kamarádce Casey najít dávno ztracený národ Sopečných lidí, který jako jediný může Jeffovi pomoct?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461979/sopka-dSW-461979.png 4.52
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Sopka

Jajiinka
24. června

Hodnocení 4/5

Tento příběh je o čtveřici dospívajících z různých vrstev společnosti. Máme tady nevlastní bratry Etiena a Jeffa, kteří žijí v chudobě. Etien je smířený se svým osudem a dennodenně pracuje, aby měli s bratrem co jíst, zatím co Jeff jako by žil v pohádce, práce mu nevoní a radši okrádá šlechtu. Dále tady máme ztracenou dceru místního krále, Violet. Vysvobození princezny by bratrům mohlo přilepšit. Znamená to pro ně jedinečnou šanci, a proto se vydávají na záchranou výpravu. Jeff totiž přeci jenom umí víc než jen okrádat šlechtu, má totiž magickou moc. Jeho moc tkví v přenášení se do cizích těl. Na cestě také poznají Casey, která uklízí na zámku. Jenže, dokáží se společně postavit černým jezdcům, kteří princeznu vězní? A co když není nic, tak jak se zdá? Co když ta pravá kořist je úplně někdo jiný? Změní se záchranná výprava v léčku? Kdo jsou sopeční lidé?

Tento příběh byl moc zajímavý a velice čtiví. Trochu mě zmátl přebal, který je sice moc hezký ale evokoval mi pohádkový příběh s desetiletými dětmi. Ono to tak ovšem není. Hlavní hrdinové jsou adolescenti a občas to má do pohádky daleko. Také mi tak trochu chyběl popis černých jezdců. Kniha byla moc hezky napsaná a příběh krásně gradoval a nutil mě číst pořád dál, dokud jsem to nepřečetla celé. Konec byl překvapivý a neočekávaný, struktura boje, kterou Etien zažíval se mi moc líbila. Hlavní postavy měli prostor se povahově vyvinout a uplatnit se v příběhu. V knize nechybí láska, zrada a ani pochopení. Moc se mi kniha líbila.