Jajiinka Online Jajiinka komentáře u knih

Hříšné tajemství Hříšné tajemství L. Marie Adeline (p)

Pokračování mě nadchlo, musím říct, že střídání dějů bylo oživení celé knihy. V obou knihách je konstantou Cassie. Přiznávám, že tato postava mě bavila víc než Dauphine. U Dauphine mi to přišlo jako klasický roman, kde zápletku a vyvrcholení odhadnete v prvních dvou kapitolách. Slovo vyvrcholení jsem použila schválně... v cele knize se opakuje dost často. Narozdil od toho Cassie, která má v lásce neustále trable. Jako správná romantička jsem pro Willa. Ale řekněme, že postava Jesse je taky velice zajímavá a dost sexy. Fantazie byli obměneny a nic se neopakovalo, což jsem ocenila. Závěr emocionální a otevřený.... Těším se na další knihu.

26.04.2017 3 z 5

Na neVěčné časy Na neVěčné časy * antologie

Celkově je kniha plná zajímavých příběhů, které mi ke konceptu knihy a tématu seděly. Některé povídky byly lepší a některé horší. Každopádně každá z nich byla osobitá a sdělila co měla. Jediné, co bych vytkla, že některé povídky byly příliš krátké, což je škoda, protože neměly čas dosáhnout plného potenciálu.

_________________________ Celou recenzi najdete v záložce Recenze / RECENZE NA ČESKOU ANTOLOGII NA TÉMA MAGICKÝ REALISMUS / fantasyscifisvet.com / Janča _____________________________

02.05.2024 4 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Hodnocení 4/5
Třinácté znamení je kniha, která vám vezme dech a přenese vás do světa plného vášně, nebezpečí a touhy. Je to nenáročné a zábavné čtení. Příběh o hledání identity, přijetí a lásky. Kniha nabízí smysluplný a zajímavý děj s postavami, které mají své sny, obavy a vnitřní konflikty. Kombinace děje a erotiky přináší do knihy přitažlivost, která mě udržela v napětí do samého konce. Těším se na druhý díl.
_________ celou recenzi najdete v záložce / Recenze -
Vlci zvěrokruhu: Nebezpečná cesta za osudem a vášní ve světě smeček a zakázané lásky __________________________________

10.06.2023 4 z 5

Vesmír rozhodl jinak Vesmír rozhodl jinak Theresa Black

Kniha je psaná v ich-formě, děj moc hezky ubíhá. I když mi zprvu byla hlavní hrdinka Riva trochu nepříjemná, po pochopení jejího temperamentu, jsem si jí oblíbila a fandila jí. Moc se mi líbil její sarkastický humor, který také velmi ráda využívám, a tak trochu si v něm i libuji. Další hlavní postava je vědec Axar, který naopak neoplývá humorem žádným. Ovšem jako ústřední postavy této knihy se k sobě neuvěřitelně hodily a jejich pouto bylo opravdu úžasné. Moc se mi líbilo, jak autorka tento prvek zakomponovala do příběhu bez toho, aniž by toto vložení působilo násilně a prvoplánově.......

22.01.2023 4 z 5

Otisky Chribdy Otisky Chribdy Kristina Waagnerová

Závěrem – na tomto díle se mi líbí, že konečně plnohodnotně poznáváme druhou stranu barikády. Nemilosrdné sarrei, neustále krvežíznivé a nebezpečné. Příběh měl skvělé tempo a dovednosti autorky jsem chválila již né jednou. Dokonce jsem nedávno listovala opět prvním dílem, a ačkoliv mi některé věci hned tehdy nedocházeli nyní jsem je viděla hned a jiným pohledem. Určitě si tuto sérii ještě někdy přečtu a věřím, že si jí ještě víc užiju. Je to výjimečná série a určitě by vás neměla minout. Už teď se těším na další díl, který má autorka rozpracovaný. Doufám, že bude brzy.

30.12.2022 5 z 5

Zlatá Grai Zlatá Grai Kristina Waagnerová

Hodnocení 4,5⭐/5⭐
V tomto zajímavém příběhu najdete magii, démony, zajímavé fungování světa a působení hvězd na tamější obyvatelé. Skvěle vymyšlené rasy, které měli své prokletí či naopak požehnání. Nejčastěji jsem se v textu setkávala s jorrei, kteří byli specifičtí svými runami světla a neochvějnou arogantní a sešněrovanou povahou. Naopak divoženky jsou mi bližší svým spontánním, přirozeným a dobrodružným chováním. Takové nespoutané a živočišné.

Autorka stvořila skvělé tradice a různé obřady, které jsou hezky popsány. Celá kniha je především o bojovém výcviku a co vše ho provází, poznali jsme náturu bojovníků a samotné boje byli perfektně popsány a dokázala jsem si je bez problému představit. Příběh je plný intrik a nástrah. Tato kniha, dle mě snad ani neměla žádnou reklamu, protože naprosto zapadla mezi ty haldy knih, co vycházejí a dle mě je to rozhodně škoda. Velká škoda! Naštěstí mi autorka udělala radost a mohu se hned začíst do dalšího dílu!

20.08.2022 5 z 5

Převozník Převozník Zuzana Pokorná

Dokonce tam i je prostor pro nějakou tu romantickou linku, která není až tak využita z důvodu dilematu hlavního aktéra. Pasáže, kdy pracovali a pouštěli se do lidského vědomí mě velmi bavily a dokázala jsem si je představit do posledního detailu. Konec příběhu je velmi emocionální a musím se přiznat, že mi dokonce ukápla více než jedna slza. Atmosféra tohoto díla je dramatická a chvílemi mysteriózní. V knize nebyl okamžik, kdy bych se nudila či měla nutkání si dát na chvilku od příběhu pauzu, spíše naopak.

______________- Celou recenzi najdete v záložce Recenze / Recenze na sci-fi knihu od mladé české autorky__________

07.01.2022 5 z 5

Sicilští lvi Sicilští lvi Stefania Auci

Hodnocení 4⭐/5⭐

Rodinné ságy mám moc ráda, a zde byl příběh moc zajímavý. Líbilo se mi, že v knize uběhlo mnoho let, tudíž jsme nahlédli do více generací, a tak si mohli celý rod prohlédnout zblízka. Je vzácné číst myšlenky a popudy hned třem generacím. Pozorovat jejich vrozené charaktery, geny a opakující se oběti pro rod a jméno Floriů. Také jejich rodová zodpovědnost a houževnatost, která nezná mezí. Jejich temnota, jejich úsilí a práce.

Tento příběh zachycuje mnoho životů rodiny Florio, od jejich skromných začátků jako zbídačených obchodníků až po budování impéria. Je to příběh o vizionářství, obchodním talentu, dravosti, železné vůli a neústupnosti Floriových – mužů i žen. Ale také o lásce, o rodině a tradicích. O silných mužích, a hloupých ženách, které nejsou až tak hloupé.

Kniha mě opravdu moc bavila, autorka umí psát a zaplétá do příběhu i historii. Navíc tato rodina opravdu existuje a je velmi významná. Občas kniha ztrácí dech a je nudnější, ale vždy se to rychle obrátí k lepšímu. Další věc, co se mi na této knize moc nelíbí je její přebal, nezdá se mi adekvátní k příběhu, knihu nevystihuje.

07.12.2021 4 z 5

Život s panikou Život s panikou Alžběta Bublanová

Hodnocení 3,5⭐/5⭐

První bych se chtěla vyjádřit k poutavému obalu, který je velice zajímavý a vzbuzuje chaos, který pociťuje daný člověk, který atakou prochází. Navíc „kapitoly“ či záznamy v deníku jsou krátké, proto se kniha čte svižně a je velice čtivá. Také dvojstránkové ilustrace působí příjemně.

Moc zajímavý a poučný pohled na člověka a jeho „nemoc“. Co se děje uvnitř člověka, si málokdo o druhém uvědomuje. V dnešním světě, každý myslí hlavně na sebe a má pocit, že když někdo vybočuje z normálu či má strach nebo paniku, vymyká se … je zkrátka „divný“.

Jedná se o velice intimní dílo, kde autorka popisuje své zkušenosti z každodenního života se svou panickou atakou. Doslova nám dává nahlídnout do svého života. Navíc je dílo zasazeno do covid doby, což je zajímavé a v kurzu.

Já osobně s panikou zkušenosti nemám, ale samozřejmě i já sama jsem se kolikrát ocitla ve chvílích, kdy se mě pokoušela panika ovládnout ale jen minimálně, tudíž si nedokážu představit, když panika udeří naplno. S čímž mi pomohla tato publikace, která je napsaná s nadhledem, k danému tématu.

Každopádně jsem se již naučila na každou lidskou bytost pohlížet individuálně a to, že já touto „nemocí“ netrpím neznamená, že musím být k tomu a k lidem naprosto lhostejná. Neustále se setkáváme, že lidé odsuzují a nenechají na nikom nit suchou … ale vždyť přeci neví, s čím se daný člověk musí každodenně potýkat. (Teď nemluvím jen o panice, ale o jakékoliv psychické nemoci – ono totiž nemoc co nejde vidět na první pohled, je většinou ta nejhorší)

Tato kniha se snaží rozšířit povědomí o této duševní panice a chce jí přiblížit lidem, co v dané chvíli mají dělat, ať už se ocitnou v těle ochromeného atakou, či jen jako diváci. Byla to zajímavá četba a hodnotím ji kladně.

18.10.2021 4 z 5

Zaříkávačky Zaříkávačky Emanuela Valentini

Začátek příběhu byl pro mě trochu zdlouhavý a natáhnutý, kniha nemá kapitoly, je rozdělena na čtyři části – což mi osobně nějak nevadilo, ale chápu, že u někoho to může být překážkou. Velice se mi zamlouvala krajina, do které byl děj zasazen. Hory a lesy, úplně jsem se dokázala tou představou doslova živit a najedou hned i kniha a postavy v ní měly své obrysy. Mysteriózní nádech tomu dodával dokonalost, kterou dokreslovala i historie a tradice. Klidně bych tam toho snesla i více, dozvědět se o magičnosti samotné vesnice a jejich obyvatel do hloubky. Charakter postavy Sáry s ohledem na její minulost je .........

------- více v recenzi "Mysteriózní thriller postavený na historii a tradici ZAŘÍKÁVANÍ", která se nachází v záložce Recenze ----------

01.09.2021 4 z 5

Hrdin(k)a 21.století Hrdin(k)a 21.století Iveta Supová

Hodnocení 4⭐/5⭐

Tato kniha je zajímavá tím, že nemá až tak žádný příběh. Není to romantika, fantasy a ani sci-fi. Autorka se snaží vylíčit vtipnou poetickou formou, jak ona sama dosáhla myšlení, které má dnes. Popisuje vztah ke světu kolem sebe, snaží se čtenáře nenásilně (někdy násilně :D ) motivovat k tomu, aby si uvědomil, že lidský život není více než naše Zem. A i tím, jak zbytečně otravujeme vše kolem sebe, například díky svému konzumerismu, kterým člověk zahání své trable a ospravedlňuje si to tím, že si zaslouží trochu štěstí. Autorka provází čtenáře svou vlastní minulosti a tím, jak se změnila ona sama. Nabádá nás čtenáře ke skromnosti a vděčnosti. Upozorňuje na neduhy digitálního světa, včetně sociálních sítí.

I když si v takové naučné literatuře moc nelibuji, musím uznat, že tato kniha je opravdu moc zajímavě a zábavně podaná. Líbí se mi prostor v této knize, kde se může sám čtenář realizovat. Navíc, již trefný název naprosto krásně odhaluje, o čem asi kniha bude. Autorka si své dílo krásně vymazlila i díky „dárkům“ ke knize, jako je náramek pro každého hrdin(k)u a záložka do knihy. Navíc ilustrace vně dodávají knize až šamanský nádech. Dále kniha zmiňuje plno zajímavých titulů a dokumentů, které jsou dokonce na posledních stránkách opět jmenovány, aby je člověk nemusel v knize hledat. Báječný nápad. Kniha byla taková zábavná a naučná jednohubka, která v člověku probouzí touhu být jiným! Díky Supice!

23.08.2021 4 z 5

Dokud nás pravda nerozdělí Dokud nás pravda nerozdělí Emily D. Beňová (p)

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Dáváte lidem druhé šance? Ano? Dostane takovou i Norin?
Norin je zlodějka, ovšem ne z vlastní vůle. Je to vůle jejího strýce, který ji využívá a již od jejích třinácti let jí vychovává. Po deseti letech týrání a jednoho znásilnění toho Norin má tak akorát dost a rozhodne se k útěku. Jak ale odejít, když nemá žádné peníze ani majetek. Navíc, když opustí strýce, najde ji a zabije. V tom se jí do života přichomýtne zámožný muž, který jí dá nabídku, která se nedá odmítnout. Jenže Norin v tom cítí podraz? Muže to být snad tak jednoduché nebo je v tom háček?

Čtení jsem si opravdu užila. Po dlouhé době jsem četla takovou knihu a musím přiznat, že mě chytila za srdce. Už od začátku byl příběh zajímavý a poutavý. Byla jsem zvědavá, jak to vše dopadne. Občas mi vadilo, až moc časté a stejné myšlenky, co se v knize opakují. Ovšem nedá se to vytknout jako chyba, protože kniha je psaná ich formou a psychologie postavy byla velice rozrušená. Tudíž věřím v to, že neustále opakující myšlenky patří k příběhu a postavě. Postavy se vyvíjeli a charaktery se ukazovaly v pravém světle. A i když kniha byla docela předvídatelná, příběh jsem si užila a pohladilo to mou romantickou duši, emoce jeli naplno. Mimochodem ten konec… !!! V první chvíli mě to dost znepokojilo, dokud jsem nezjistila, že kniha bude mít pokračování. Takže @emily rychle další díl! NEMUZU SE DOČKAT!!

Kniha jako taková je úžasná, kvalitní tvrdé desky a nádherný přebal! Navíc jako bonus jsem dostala knihu podepsanou a s věnováním. Děkuji.

23.05.2021 5 z 5

Ticho mezi námi Ticho mezi námi Abbie Greaves

Hodnocení 4⭐/5⭐

Již čtyřicet let se Meggie a Frank milují a prožili krásné manželství radosti a smíchu. Bohužel v životě zkusili i mnoho těžkého, jejich vztah ovšem prozatím vždy obstál. Obstojí i teď když nastoupilo mezi manželskou dvojici tíživé ticho?
Meggie a Frank spolu nyní nemluví. Jí spolu, spí spolu, ale žijí beze slov. Frank před půl rokem úplně přestal mluvit a nikomu se nepodařilo ho přimět k jedinému slovu. Meggie jeho mlčení zažene až na pokraj sil a pokusí se o sebevraždu. V nemocnici je uvedena do umělého spánku a Frank ji zůstává po boku a začíná vyprávět svůj příběh, proč přestal mluvit. Vše se snaží Meggie říct, vše napravit, dokáže to? Nebo již Meggie není pomoci?

Začátek tohoto příběhu byl pomalejší. Přišel mi trochu prázdný, málo emocí občas vyprávěno až nezúčastněně. Ale byl velice originální a důvěryhodný. Když se kniha přehoupla přes polovinu, příběh vygradoval a mě to neskutečně pohltilo. Moc se mi líbila láska, která byla doslova hmatatelná. Truchlila jsem s nimi a představovala jsem si co já bych udělala jinak. Sama mám dvouletou dceru, takže tento osud dvou rodičů nebylo pro mě moc příjemné sledovat, ale člověk si uvědomí chyby, které každodenně děláme. Příběh dokonale znázorňuje, jak důležitá je ve vztahu natož v manželství komunikace. I když chceme milovaného ochránit před zlou a škaredou pravdou, muže vyústit v něco mnohem horšího. Navíc si musíme uvědomit, že kvůli strachu o malé dítě a neustálou tendencí ho chránit a dělat rozhodnutí za něj, ho poznamenáme mnohem rapidněji. Nesmíme z dětí dělat skleněné panenky ale dokazovat jim, že je milujeme tím, že je občas necháme bojovat samotné. Příběh měl opravdu nějaké poslání a na konci mi doslova ukápla slzička.

06.05.2021 4 z 5

(Ne)normální (Ne)normální Gwendolyn Willow Wilson

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Tento komiks je o příběhu mladé teenagerky, která miluje postavy jako Spider-Man, Iron Man a další superhrdiny. Hledá ve světě svůj smysl, když je najednou obdarovaná nadlidskými schopnostmi. Tyto síly jí změní celý život, ale bohužel její teenagerské starosti nezmizí. Zvládne Kamala školní povinnosti i zamotané vztahy v rodině i mimo ní? Dokáže najít své pravé já a stát se superhrdinkou?

Tento komiks se mi moc líbil. Má v sobě toho tolik, co muže předat dospívajícímu čtenáři. Je v něm poučení a mladý čtenář se muže ztotožňovat s nepochopením rodiny a domácím vězení (kdo nedostává zaracha, žejo ????.) . Je to klasická marvelovská šablona – Kamala získá superschopnosti a zjišťuje, že se s nimi pojí i velká odpovědnost. Také se snaží vymanit ze své kulturní škatulky a začít žit svůj vysněný život. Empatie příběhu a sympatická hlavní představitelka dělá dokonalé dílo, které dokreslují krásné obrázky. Komiks je ilustrován ve velmi příjemném stylu a krásně dokresluje emoce postav s nádechem superhrdinského filtru. Barevnost komiksu je jemná a líbí se mi nápad s nelidskou schopnosti u Kamaly měnit svůj vzhled a proporce své postavy. (zvětšení se či nějaké své části)

06.12.2020 5 z 5

Město & město Město & město China Miéville

(SPOILER) Hodnocení 4,5⭐/5⭐
Příběh této knihy se odehrává na okraji Evropy ve městě zvaném Beszel. Je to každodenní rutina detektiva Tyadora Borlúa, když ho volají k případu zavražděné ženy. Borlú se pouští do pátrání, které se po čase stává čím dál tím nebezpečnější a podivnější. Po čase se chce případu zbavit a předat ho dál vyšší mocnosti. Takzvanému Trans-g, vůdčímu orgánu, který má dohled nad městy Beszel a Ul Qoma. A jejich prolnutí. Bohužel se detektiv Borlú dozvídá, že musí v případu pokračovat, a dokonce musí navštívit druhé město jménem Ul Qomu, hraje významnou roli ve vraždě ženy. Cesta do tohoto města vede skrze neobvyklé hraniční pásmo. Jde o putování stejně tak duševní jako fyzické, o posun ve vnímání, vidění neviděného. Ul Qoma je bohaté a prosperující město, které se nachází v té stejné poloze jako Beszel. Otázka je, zda detektiv dokáže najít vraha a vidět neviděné.

Tato kniha byla zvláštní a těžká na čtení, tedy hlavně ze začátku. Proto musím ubrat pul hvězdičky, protože začíst se bylo velice obtížné. Navíc, těžké názvy a jména tomu moc nepřidají. Obdivuji fantazii spisovatele, který to dokázal dovést opravdu skoro do dokonalosti. Detektivní zápletka dobrá. Ovšem vylíčení a popsání města v městě je opravdu dokonalé a nechápu, jak člověk dokáže mít takovou šílenou obratnost řeči a představivost. Po nějaké době… když přechroustáte obtížný začátek (cca 80stran), všechno začíná dávat smysl. Čtení je najednou snadné a stránky rychle ubíhají. Knihu jsem nedokázala dát z ruky, jak mě města pohltila. A odnesla jsem si důležitý poznatek. A to je ten, že vůbec nešlo o to, že je město v městě, ale o psychologii lidí, co v obou městech žila. Vlastně nejde tady ani o fantasy, jako spíš o to co je v hlavě lidí, co tam žije. O výchově obyvatel nevidět co vidí. O tom, jak bez řečí přijmuli pravidla daného města a města. Konec knihy byl zamotaný a překvapivý. V příběhu nacházíme nacionalismus a radikální levičáky a sjednocovatelé, kteří chtějí smazal linii neviděného.

03.10.2020 5 z 5

Drak do kapsy Drak do kapsy Ed Clarke (p)

Hodnocení 5⭐/5⭐
Kniha je moc hezky vizuálně zpracovaná. Stačí jeden pohled na krásný přebal od ilustrátora Bena Mantleova a každý musí poznat, že se jedná o dětskou knížku. Kniha je v pevné vazbě.

Tento dětský příběh je o jedenáctileté holčičce jménem Mari Jonesové, která se zoufale touží stát vědkyní. Ovšem její maminka na to má jiný názor. Moc by si přála, aby její dcera měla stejnou vášeň jako ona a stala se zvěrolékařkou. Ale k matčině smůle, jediná zvířátka, která Mari zajímají, jsou ty zkamenělá. A nastane den, kdy by tato malá holčička mohla změnit celou vědu! Při hledání fosilií totiž Mari najde malého dráčka. Společně se svým kamarádem Dylanem se rozhodnou tvorečka prozkoumat. Zatímco Dylen k dráčkovi přistupuje s citem a láskou, Mari ho bere jen jako vědecký projekt. Ovšem malá vědkyně brzo zjistí, že když jde o přátelství, věda nemusí mít odpověď na vše.

Čtu odmala a jsem si naprosto jistá, že tohle by byla jedna z knih, která by podpořila mou lásku k fantasy! Tato kniha je pro čtenáře od 10 let. Věřím, že právě v tomto věku je důležité dát dětem tu správnou představivost. A tento příběh dokonale vybízí k představivosti. Drak je moc krásně popsaný, a pokud dítě není schopno si draka ve své mysli vykreslit, dopomohou mu krásné kresby v knize od ilustrátorky Simone Krügerové. Kapitoly nejsou nějak dlouhé a díky velkým písmenům, stránky doslova ubíhají. Vztah mezi matkou a dcerou není jednoduchý hlavně z důvodu pocitu nepochopení. Myslím, že je to hlavně z důvodu ztotožnění se s hlavní postavou. Řekněme si upřímně, kdo v deseti letech cítí pochopení od svých rodičů? V příběhu je také samozřejmě skryté ponaučení, což znamená, že přátelství je důležitější než věda. Kniha mě opravdu bavila, vrátila mě do dětských let, kdy jsem takové knihy vyhledávala.

„I malinké tajemství nadělá velké problémy…“

29.09.2020 5 z 5

Paní jara Paní jara Leandra Sold (p)

Hlavní hrdinka jménem Stár je fascinující postavou, která mě uchvátila svou bojovností a důvtipem, ale zároveň mi připomněla mou vlastní zranitelnost. Příběh začíná v jejím dětství, kdy Star vyrůstá v ústavu a její osud se zdá být zpečetěný. Styl vyprávění, kde se prolíná despotická atmosféra s jemnými náznaky naděje byla velmi zajímavá. Autorka se nebála do příběhu zakomponovat násilí, což knize sedlo. Každá stránka má svůj význam a skrývá nečekané zvraty, které mě nepřestali překvapovat. Autorčino čtivé zacházení s jazykem a vytvoření sugestivního prostředí mě vtáhlo do světa Paní jara a nechtělo mě pustit až do posledního slova.
_________________________________________________________________________Celou recenzi najdete v záložce Recenze / Paní jara: Trnitá cesta v dystopickém světě plném dobrodružství a politikaření ____________

22.08.2023 4 z 5

Dotek viatáru Dotek viatáru Kristina Waagnerová

Závěrem – Velmi překvapivé a spletité, zajímavý konec, který mě překvapil – doslova šokoval, a dokonce i slza ukápla. Isarell si držela svůj charakter a svou osobnost i v druhém díle, a proto na mě působila až opravdovým dojmem. Konec druhého dílu skončil vcelku otevřeně, proto jsem musela hned sáhnout po dalším díle, který jsem tak hltala, že jsem ho měla za pár dní přečtený. Ale o tom se dozvíte zase v další recenzi. Musím konstatovat, že tato série má vzestupnou tendenci a autorka mě velmi překvapuje svým umem.
Ale opět musím dodat, že na tak skvělé fantasy, propracované a široké, chybí mapa světa. Což je velká škoda. I když si každý ve své fantazii dokáže svět představit, bylo by fajn porovnat, jak to vidí ve své hlavě sama autorka.

29.12.2022 5 z 5

Plamen Olympu Plamen Olympu Kate O'Hearn

Hodnocení 5⭐/5⭐

Příběh Emily a Joela je moc zajímavý, v dětských očích se obyčejný svět mění ve svět, kde existuje Olymp a mýty se stávají skutečností. Samotná Emily ovšem toho moc o římské mytologii neví, naštěstí jí přijde na pomoc Joel, který doslova miluje mytologii a vše kolem ní. A také jen Joel dokáže objektivně vyhodnotit, jak se, ke komu chovat, proto když do obyčejného světa také zavítá bohyně Diana, nabádá Emily, aby se k ní chovala s úctou (v čemž vidím ponaučení pro dnešní děti, které ztrácí úctu). To ovšem není jediné ponaučení v této knize, je jich tam skryto mnoho. Ať už se jedná o lásku, o víru, o to uvěřit, a naopak získat si důvěru jiného člověka, a hlavně se zde jedná o rozpoznání dobra a zla...

---------- celou recenzi si můžete přečíst v záložce RECENZE / SÉRIE O PEGASOVI, DĚTSKÁ KNIHA S NÁDECHEM ŘÍMSKÉ MYTOLOGIE / Janča, fantasyscifisvet.com-------------

01.12.2021 5 z 5

Podivuhodný dům slečny Zvířené Podivuhodný dům slečny Zvířené Magdalena Hai

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Teď k samotnému příběhu slečny Zvířené. Je až neuvěřitelné, jak mě (v mých letech ) dokáže obyčejná pohádka oslovit. Je to velice zajímavý a magický příběh, který je plný ponaučení a kouzel. Čtenář si z tohoto příběhu určitě něco odnese, ať už i třeba jen požitek ze zajímavého a také i trochu smutného příběhu.......

---------------Více v záložce RECENZE / Dětská knížka Podivuhodný dům slečny Zvířené / Janča, fantasyscifisvet.com-----------

01.12.2021 5 z 5