jahlina jahlina komentáře u knih

Ti, kterým se narodíš Ti, kterým se narodíš Alžběta Bublanová

Nebylo to špatně vymyšlené, ale nečetlo se mi to moc dobře. Zvlášť prostřední část mě nebavila. Až po dočtení té poslední mi to celé dalo nějak smysl. Díky absenci jmen jsem se obtížně orientovala při přechodu mezi první a druhou částí a také mezi druhou a třetí.

01.11.2020 3 z 5

Pod dohledem Pod dohledem Lisa Jewell

Za mě velmi čtivě a dobře poskládaný psychologický thriller. Celou dobu máte dle jednotlivých indicií pocit, že víte nebo alespoň tušíte, ale přesto jsem byla na konci překvapená. A všechno pěkně sedlo na místo.

01.11.2020 5 z 5

Timova dobrodružství ve světě bakterií Timova dobrodružství ve světě bakterií Máša Kosovskaja

Je to taková zábavná učebnice o bakteriích a jejich světě od teorie, jak se objevily na Zemi až po moderní objevy nových druhů. Knížka je psaná zábavnou formou, přehledně a moc hezky graficky zpracovaná. Své si najdou děti (spíše školáci) i dospělí.

Malý chlapec Tim dostane od svého tatínka, který pracuje v mikrobiologické laboratoři, mikroskop. Pomocí něj se poprvé podívá na malinké organismy pouhým okem neviditelné. A pak onemocní maminka nějakou infekcí a musí do nemocnice. Tima vezme tatínek do práce, kde se Tim seznámí se zvláštním typem bakterie, tzv. Bakteroidem. Bakteroid se stane jeho průvodcem po světě bakterií. Společně hledají užitečné bakterie, které by pomohly maminku uzdravit....

30.09.2020 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Pro mě zatím nejlepší knížka od autorky.

12.09.2020 5 z 5

První řez První řez Judy Melinek

Tenhle thriller přináší spoustu detailů z práce soudní patologie, což bylo docela zajímavé, ale díky tomu děj příliš neodsýpá. Dost dlouho není jasné, kam to všechno směřuje a která mrtvola je relevantní pro hlavní linku příběhu. Chvílemi mě to moc nebavilo a s knížkou jsem se trápila déle než obvykle.

20.07.2020 3 z 5

Pohádky z lesa Pohádky z lesa Lenka Jakešová

Moc pěkná knížka pro děti spíše předškolního věku. Příběhy o stromových skřítcích a vílách budu bavit jak holčičky, tak kluky. A ještě se při tom děti něco doví o stromech, které rostou v lese. Třeba, že modřín na zimu opadává, lipový květ léčí nachlazení, borovice mají dlouhé jehličí atd... Navíc se seznámí s rodinkou datlíků... Knížka je doplněná milými ilustracemi.

20.07.2020 5 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Tak tohle byla jízda od začátku do konce. A konec? To snad není pravda. Doufám, že pokračování bude brzy.

06.06.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Tak tohle byla jízda. Za mě asi nejlepší od autorky.

24.05.2020 5 z 5

Všichni sou trapný Všichni sou trapný Simona Bohatá

Všichni sou trapní jsou momentky z normalizačních 80.let zasazené na Žižkov. Starý Žižkov ustupuje nové zástavbě a život zde se mění. To vše se děje na pozadí povídání o spolužácích z 8.B žižkovské základky a pár dalších postavách ze školy i mimo ni.
Z počátku jsem byla trochu na rozpacích ze surové pražštiny, kterou autorka používá. Postupně jsem si ale zvykla, postavy si mě začaly získávat a se směsicí smutku ale i veselí jsem knížku dočetla. Příběhy mají atmosféru, která mě nakonec pohltila.

16.05.2020 4 z 5

Kamarádi na výletě Kamarádi na výletě Lenka Jakešová

Knížka Kamarádi na výletě je knížka určená primárně pro předškoláky. Příběhy o zvířátkách jsou napsané jednoduchým jazykem přístupným dětem. Moje děti pohádky o zvířátkách milovaly, když byly malé a myslím, že by se jim líbila i tato knížka. Je to přesně takový ten typ knížky, co čtete pořád dokola. Příběhy přináší i drobná ponaučení. Doplnění textu písničkami je dobrý nápad, i když ne každý umí noty.

11.05.2020 5 z 5

Mrtvé město Mrtvé město Camilla Sten

Četlo se skvěle, téměř jedním dechem. Napětí bylo dobře dávkováno. Mou plnou pozornost měla knížka celou dobu.

07.05.2020 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Knížku jsem poslouchala jako audio. A možná díky i dvěma interpretkám - Jenovéfa Boková a Libuše Šafránková - mě knížka bavila, doslova pohladila po duši. Zvláště postava babičky mi vykouzlila úsměv pod rouškou, když jsem knížku poslouchala během procházky :-)

21.04.2020 4 z 5

Nejhorší večírek tvého života Nejhorší večírek tvého života Andy Rowski

Asi můj první gamebook v životě. Prošla jsem několik možných verzí příběhu a něco mi asi ještě zbývá. Nevím, na horor mi to připadá docela slabé, ale na druhou stranu jsem se dobře pobavila, a to je asi hlavní účel gamebooku, ne?

19.04.2020 4 z 5

Horečka Horečka Megan Abbott

Do knížky jsem začítala hodně špatně. Trvalo mi než jsem se zorientovala v postavách. A celkově mi přišlo, že vše plyne moc pozvolna a pomalu. Čekala jsem trochu větší drama. Poslední třetina knížky se rozjela, a pak už jsem četla se zatajeným dechem. Celou knížku jsem dokázala ocenit až úplně na konci, kdy začalo dávat smysl většina věcí, která se udála od začátku knížky.
Knížka je více než cokoliv jiného, co můžete dle anotace očekávat, vhledem do života středoškoláků, jejich vyrovnávání se s problémy, jejich pocity, zmatek spojený s dospíváním, svou roli hraje i jejich komunikace prostřednictvím mobilů....

28.03.2020 3 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Četla jsem s klukama 8 a 10 a všem třem se nám to líbilo. Jak už tu bylo napsáno atmosférou Prašina připomíná Stínadla z Rychlých šípů. A to jsem podobným knížkám v mládí moc neholdovala.

28.03.2020 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Přečetla jsem asi pět knížek od této autorky a tahle se mi zatím líbila nejvíc. Pro mě byla velmi čtivá, čtení jsem si naprosto užívala.

13.03.2020 5 z 5

Zozomba Zozomba Lucie Paulová

Knížku jsme četli společně s mýma dvěma syny (8 a 10) a všem třem se nám tento příběh o přátelství až za "hrob" líbil. Moc pěkné jsou i ilustrace. Knížka je doporučená pro děti od 6 let, k samostatnému čtení bych doporučila o něco málo starším dětem.

12.03.2020 5 z 5

Deník Deník Chuck Palahniuk

Je to první knížka od tohoto autora, kterou jsem přečetla. Nevím, jak bych to popsala. Bylo to prostě divný. Mělo to tak akorát stránek, abych to dočetla. Byla jsem zvědavá, co z toho bude...ale ještě si to budu muset v hlavě trochu srovnat...

02.03.2020 3 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Opět mě autorka nezklamala. Tuhle knížku jsem četla se synem a i jemu se příběh "divných dětí" líbil.

21.02.2020 5 z 5

Tajemství hradních zdí Tajemství hradních zdí Anna Beatrix Bártová (p)

Knížka mě naprosto pohltila, hlavně druhá část nabrala rychlý spád a já se nemohla odtrhnout. Zpočátku jsem si říkala, že Schwartzovu vilu asi nepřekoná, ale v závěru už to tak s jistotou říct nemůžu. Nechybělo tady kromě tajemna také dobrodružství a romantika, od každého kousek pěkně s citem dávkované. Jen bych ráda věděla, co se stalo s Lianou. Že by látka na další příběh?

21.02.2020 5 z 5