Jack Bauer Jack Bauer komentáře u knih

Ďáblova dílna Ďáblova dílna Stephen J. Cannell

Ve vojenských laboratořích pod názvem Ďáblova dílna se vyvíjí supertajná biologická zbraň proti vymezené etnické skupiny obyvatel a ta se testuje ve vězení. Při pokusech však dojde k neštěstí, které změní život města v peklo... Cannell opět nezklamal a kniha se čte jedním dechem, nemůžete přestat, dokud jí nedočtete.

Věž Věž Gregg Hurwitz

K obsahu bych ještě dodal : Krvavý hon, inspirovaný nejosvědcenější tradicí hollywoodských akčních filmů, avšak překonávající je tempem i brutalitou, může začít.

Nejčernější hodina Nejčernější hodina Donna Ball

Opravdu strhující thriller, který se čte jedním dechem, ale je to taková jednohubka, příliš krátké.

Právo zabíjet Právo zabíjet Paul Lindsay

Právo zabíjet je strhující kniha z teroristického prostředí, kdy se teroristé neštítí otrávit třeba i dětské kojenecké láhve jedem apod. Čte se jedním dechem.

Neberte mi duši Neberte mi duši Steven Spruill

Po hororovém Smrtícím léku velké zklamání, ale to neznamená, že kniha je špatná. Velmi pěkně se čte.

29.10.2011 3 z 5

Neberte stopárov Neberte stopárov Ellis Peters (p)

Neberte stopaře byla jedna z mých prvních knih ve slovenštině a je tak čtivě napsaná, že mě to vůbec nevadilo. Četl jsem ji asi 4x pokaždé jedním dechem,ale před hrozně dlouhou dobou. Zda se mě bude ještě po letech líbit stejně, posoudím hned, jakmile si ji znovu přečtu.

29.10.2011 4 z 5

Poselství kosmických světů Poselství kosmických světů Karel Pacner

Kniha, která vyvolává spoustu otázek k zamyšlení se čte jedním dechem.

28.10.2011 5 z 5

Zápas s nebem (1. - 3. díl) Zápas s nebem (1. - 3. díl) J. M. Troska (p)

Kniha mého mládí, dnes už se nedá číst, jako všechny romány od Trosky. Byl to takový český Jules Verne.

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Dost těžká četba, knihu jsem nedočetl do konce a prodal ji. Ačkoliv mám raději knihy než film, tentokrát dávám přednost filmu se Seanem Conerym a od Umberta Eca už nikdy žádnou knihu číst nebudu.

28.10.2011 1 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Díky téhle skvělé knize pohádek jsem se naučil číst a stal se ze mně vášnivý čtenář už od mládí. Téměř hororové pohádky, četl jsem ji několikrát, nádherně ilustrovaná. Škoda, že už ji nevlastním, rád bych zavzpomínal.

28.10.2011 5 z 5

Angelika a kráľ Angelika a kráľ Anne Golon (p)

Nějak mě to přestalo bavit, tento díl jsem ani nedočetl do konce, literatura pro ženy.

28.10.2011 3 z 5

Nové základy experimentální psychologie Nové základy experimentální psychologie Břetislav Kafka

Tuhle knihu jsem půjčil a už se mě nevrátila. Známý mě to zapřel, prý jsem mu žádnou knihu nepůjčoval. Od té doby už knihy nepůjčuji ani svému nejlepšímu příteli. Koupil jsem ji znovu. Z počátku se kniha těžko čte, ale vše vysvětlující dává smysl a nakonec tomu všemu člověk věří. Po druhém přečtení nevěřím ničemu a připadá mě to jak zastaralý blábol. Přesto je to velice zajímavá kniha, kterou si znovu musím přečíst.

Červenomodrý Metuzalém Červenomodrý Metuzalém Karel May

Knihu jsem v dětství dostal darem za diplomovou práci z kreslení a už tenkrát se mě nějak nelíbila, i když v té době jsem byl do Mayovek úplný blázen.

28.10.2011 2 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Kniha se nedala číst, hned jsem se jí zbavil a prodal kamarádovi, který také nadával, co je to za kravinu. Nechápu ten humbuk okolo této knihy a ještě hloupějšího filmu.

28.10.2011 odpad!

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Kniha se prodávala pod pultem v pěkné vazbě, ze zvědavosti jsem ji koupil. Hrozný blábol jsem nedočetl do konce a knihu jsem hned ještě stačil za stejnou cenu prodat.

28.10.2011 odpad!

Osud Osud Frank P. Jones

100% nehodnotím jen z toho důvodu, že tomu absolutně nevěřím, ale pěkně se to čte.

Čas Bohů Čas Bohů Frank P. Jones

Edice NEJvětší záhady světa se pěkně čte, ale nevěřím z toho ničemu.

Záhadní lidé Záhadní lidé Frank Edwards

Ani trochu nevěřím, že příběhy se skutečně staly. Kniha jen pro pobavení.