Záhadní lidé

Záhadní lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62002/bmid_zahadni-lide-WjZ-62002.jpg 3 35 6

Obsah knihy:opičí dívka, trpaslíci a obři, děti s dvěma hlavami, mrtvá,která se vrátila mezi živé, lidé vidící bez očí, kouzelná tužka, chor pro katastrofu, spící Lucy, podivná moc snů, muž s radarovým mozkem, duch,který se dostavil k soudu a další příběhy, které se skutečně staly.

Záhady
Vydáno: , Dialog

Strange People , 1990

Usire
06.09.2021 4 z 5

Jednotlivé události mi přijdou spíše fantastické, než reálné. Některé jsou opravdu zajímavé (tělesné deformace, počtáři atd.), jiné spíše slabší.

Katka2382
06.06.2020 5 z 5

Pěkné čtení ze kterého mrazí v zádech.

asakz
17.03.2019 3 z 5

Krátké zdokumentované příběhy lidí, jejichž schopnosti se poněkud vymykaly našemu současnému chápání světa. Trochu zvláštní je, že drtivá většina z nich se odehrála v 19tém nebo počátkem 20tého století. Že by lidé od té doby, snad v důsledku technologií a životního stylu, o tyto schopnosti přišli? Nebo tehdy byli pouze naivnější a nechali se snáz napálit? Nebo ...?

danny_21
31.12.2017 3 z 5

Zajímavé příběhy o záhadných lidech s neobyčejným, nevysvětlitelným talentem nebo nadaním. Většina autorem novinářem popsaných záhad jsou zdokumentované události, takže pokud si dá čtenář tu práci, může si většinu z nich ověřit - Hurkos, Cayce, Shanti Devi a další. K tomu ale několik událostí starších 100 a více let u kterých je výpovědní hodnota s otazníky. Nakonec ať si každý udělá obrázek sám, jedno je ale jisté, vše na tomto světě nelze racionálně vysvětlit - 70 %

Pirkus
12.09.2016 2 z 5

Jedná se o 55 skutečných událostí, které jsou rozděleny do 55 "kapitol". Některé z těchto událostí se staly více lidem a jsou v dané "kapitole" uvedeny pohromadě. Doslova. Což zamrzí. Bylo by vhodné jednotlivé příběhy v "kapitolách" rozdělit, aby bylo poznat, že čtu příběh jiného člověka.

Kniha se příjemně četla, příběhy nejsou zbytečně natahované. Těch pár lidí/příběhů, co jsem si zkusil vyhledat, jsem opravdu našel. Což je oproti Franku P. Jonesovi (ze stejné edice) úspěch.

Jack Bauer
27.10.2011 4 z 5

Ani trochu nevěřím, že příběhy se skutečně staly. Kniha jen pro pobavení.

Frank Edwards
americká, 1908 - 1967