Nové základy experimentální psychologie

Druhé autorovo dílo, které předkládá návod k duchovnímu rozvoji lidstva pro 3.tisíciletí: hledání, sebepoznávání a zkoumání lidského života, probuzení zdrojů sil lidského ducha. ,,Hypnolog - vychovatel může s úspěchem napravovat lživost, kousání nehtů, leváctví, mlsnost, nechuť k učení a k práci, nepozornost, bázlivost, hraní karet atd. Hypnózou lze léčit nespavost, kuřáctví, alkoholismus, úzkostlivost, strach, bolesti zubů, slabost vůle, zapomnětlivost, méněcennost, koktavost, tělesnou i duševní slabost, krvácení u žen, zácpu, hysterické záchvaty, padoucnici, posunčinu, přivodit bezbolestný porod, léčit lenost , onanii, chvění údů apod. hlavně posthypnotická sugesce má na vědomí trvalý vliv. " ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77283/nove-zaklady-experimentalni-psychologie-77283.jpg 431

Kniha Nové základy experimentální psychologie

Lessana

Vzácna a múdra kniha, ktorá by nemala chýbať v žiadnej domácej knižnici. Jej noblesný štýl núti človeka mimovoľne dbať o čistotu vlastnej "mluvy" (a často predčítať nahlas rodinným príslušníkom), no a maximálne podnetný obsah, samozrejme, prebúdza v človeku silu ducha, pripomína mu najzákladnejšie hodnoty vyvierajúce z nášho Zdroja a zľahka vštepuje postupy, vďaka ktorým bude telo vždy zdravé a silné.
Jediné, čo v knihe chýba, sú súčasné zdravotné problémy, ktoré, pochopiteľne, v čase jej písania ani neexistovali. Žiadne otravy nekvalitnými potravinami, kardiovaskulárne ochorenia atď.
Napriek tomu ide o dielo nadčasové, ktoré sa dá čítať vyslovene s pasiou - jednak pre nádherný štýl, ďalej autorovo hlboké poznanie a samozrejme ušľachtilý zámer.

Moonblade
08.01.2018

Nemáte ani tucha co se kolem vás děje. Vše co je psáno je absolutní pravda. Jenom jste slepý. Mohu z vlastní zkušenosti potvrdit.

tester
23.10.2017

....Bývá zvykem říkat o člověku, který nastoupil novou cestu v nějaké oblasti vědění nebo činnosti, že předstihl svou dobu. O Břetislavu Kafkovi by se dalo říci, že dohonil, co doba zameškala pravé v bádání o lidské duši. Tato oblast je bohužel dosud pro mnohé uzavřena mechanicko-materialistickými předsudky a vědeckými pověrami....Podobná kniha s tak širokým záběrem dnes neexistuje. Že se do materialistického světa moc nehodí dokazují opakované zákazy jejího vydávání.

Metroušek
13.10.2017

Vynikající kniha poctivého hledače a vědce (v širším slova smyslu, samozřejmě). Domnívám se, že pan Kafka by byl ve světě i u nás mnohem známější a uznávanější, kdyby se nesnažil o vlastní terminologii, a držel se vágnějšího standardního názvosloví. Tak si jeho dílo aspoň přečtěte vy, než to úplně vyšumí, bohužel. Zejména pasáže o subjektu Křečkovi jsou fascinující, a mnoho příběhů a případů také.

sh6367
16.02.2016

Břetislav Kafka ve svých dílech vystihuje praktiky a poznání již dlouho známé, jen zamlčované.
Beru ho jako hlasitého zprostředkovatele tisíce let známých a zamlčovaných faktů a technik sebeovládání a osobního růstu, jejichž je, minimálně vzato, živoucím příkladem světově asi nejznámější kouč z řady světových koučů, jménem Tony Robbins, který Kafkovy poznatky a praktiky v sobě rozvíjel naskytnutou životní potřebou či nutností na základě jeho životních okolností.

Podobným uvědomělým příkladem je továrník či průmyslník světového formátu z počátku dvacátého století jménem Charles Francis Haanel. Doporučuji vřele i jeho díla.

hero_shima
01.10.2014

Autor se chvílemi neubránil ovlivnění křesťanstvím. Přesto kniha představuje vyčerpávající a obsáhlý základ parapsychologie jako takové. Autor popisuje mnohé věci, které mohou pomoci lidem v jejich každodenním životě s jejich problémy jak psychickými, tak fyzickými. Kniha je náročná na čtení, ale dokáže člověku otočit vnímání světa o 180°

Jack Bauer
28.10.2011

Tuhle knihu jsem půjčil a už se mě nevrátila. Známý mě to zapřel, prý jsem mu žádnou knihu nepůjčoval. Od té doby už knihy nepůjčuji ani svému nejlepšímu příteli. Koupil jsem ji znovu. Z počátku se kniha těžko čte, ale vše vysvětlující dává smysl a nakonec tomu všemu člověk věří. Po druhém přečtení nevěřím ničemu a připadá mě to jak zastaralý blábol. Přesto je to velice zajímavá kniha, kterou si znovu musím přečíst.

WEIL
29.06.2011

Prvně jsem to četl asi ve 14. letech svého života.

Dost mě vyděsila představa, že takových jako Břetislav Kafka by mohlo být víc.

Těžko říct, zda on nebo i farář Farda, a tahle generace měla tyhle schopnosti, které dnešní psychotronici nemají.

Život se dá prodloužit, ale to je tak vše. Každý je dříve či později smrtelný.
Tím narážím na schopnost B.Kafky se vyléčit z tolika nemocí, ale stejně mu taky svíčka dohořela.